Gösterim: 59.792
Eklenme: 27 Ekim 2012
Saat: 15:48
4.67 avg. rating (93% score) - 3 votes
Nissan Juke Nismo

Juke Nismo, Nissan için iki heyecan verici ilki temsil ediyor. NISMO (Nissan Motorsport) serisinin Avrupa’da üretilen ilk modeli olmakla kalmıyor aynı zamanda en iyi satış oranına ulaşan Compact Crossover modelinin ilk ulaşılabilir performans değiştiricisinin üretildiğini de müjdeliyor.

2010 yılında Juke modelini lanse ederek Compact Crossover sektörüne öncülük eden Nissan, şimdi NISMO versiyonuyla yeni bir çığır açıyor. Daha önce Tokyo ve Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan Juke NISMO’nun üretim versiyonu Nissan’ın en başarılı yarış arabalarıyla aynı DNA’ya sahip.

 • Juke NISMO, Avrupa’daki ilk NISMO markalı araç olacak.
 • Japonya’daki Nissan NISMO departmanı tarafından tasarlanıp geliştirildi.
 • Aracın iç ve dış tasarımı tekrar gözden geçirildi.
 • Doğrudan enjeksiyonlu 190PS 1,6 litre turbo motor ile çalışıyor.
 • İki aktarım seçeneği ile birlikte sunuluyor: 2WD manüel şanzıman veya 4WD CVT şanzıman.
 • Üstün kulanım ve çeviklik özellikleriyle daha çekici, canlandırıcı ve heyecan verici bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlayacak şekilde ayarlanan özel şasisi ile birlikte satışa sunuluyor.

Nissan Juke NISMO, standart Juke modelinin radikal tasarımını NISMO’nun motor sporları alanındaki uzmanlığından esinlenerek gerçekleştirilen sportif performans artırımı ile birleştiriyor. Eklenen yeni özellikler arasında Juke modelini daha etkili, dinamik ve güçlü bir tasarıma kavuşturan yeni bir aerodinamik paketi yer alıyor. Yeni model daha alçak ön ve arka tamponlara, daha geniş kanatlara ve tavan eteğine sahip. Ayrıca, araçta arka kısmındaki hava akışını kontrol eden ayarlı rüzgâr ızgarası ve arka rüzgârlık bulunuyor. Gerçek bir NISMO modeli olan yeni Aero Pack sadece şov amaçlı değil aynı zamanda motor sporları deneyiminden esinlenerek hava akışının geliştirilmesine de fırsat tanıyor.

NISMO etkisi ile Nissan Juke’taki koltuklar, direksiyon, pedallar, göstergeler, vites kolu ve kapı giydirmeleri sportif bir sürüş ortamı yaratacak şekilde yeniden tasarlandı. Aracın performans özelliğini daha fazla ön plana çıkarmak için kırmızı dikişli, özel süet işlemeli NISMO spor koltuklar ile Alcantara kumaştan yapılma bir direksiyon kılıfı eklendi. Tüm bunlarla birlikte Juke Nismo ekstra sportif bir görünüm ve konfor sağlıyor.

Juke NISMO, mevcut DIG-T modeline uyarlanan doğrudan enjeksiyonlu 1,6 litre benzinli turbo motorun kendisine göre ayarlanmış bir versiyonu ile çalışıyor. Nissan’ın radikal DeltaWing Le Mans yarış arabasına uyarlanan 1,6 litre turbo motorla aynı felsefeyi paylaşan bu motor versiyonu 6.000 devirde 190PS beygir gücüne, 2.400– 4.800 devirde ise 240Nm çekiş gücüne ulaşıyor.

Juke NISMO, iki aktarım seçeneği ile satışa sunulacak: 2WD ve 4WD. 4WD seçeneği gelişmiş birim sürücünün vites kolunu kullanarak yedi farklı hız seçebilmesine olanak tanıyan manüel moda sahip. 4WD versiyonlarındaki tork yönlendirme sistemi ön ve arka akslar ile yan taraflara eşit güç dağılımı gerçekleştirerek daha iyi bir yol tutuşu ve kalkış seçeneği sunuyor.

Performans açısından bakıldığında; 200km/s maksimum hıza sahip 4WD modeli, 0 kilometreden 100 kilometreye 8,2 saniyede çıkarken; 215km/s maksimum hıza sahip 2WD versiyonu, 0 kilometreden 100 kilometreye 7,8 saniyede çıkabiliyor.

Yorumlar
 1. Hakkı dedi ki:

  Fabrikadan modifiyeli ayrı bir güzel olmuş.

 2. Demet dedi ki:

  Kışkırtıcı

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com