Gösterim: 960
Eklenme: 13 Nisan 2009
Saat: 08:48
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Nissan Qashqai

2008 yılını %1,3′ lük pazar payı ile kapatan Nissan, 2009’un ilk çeyreğinde %1,7’lik pazar payına ulaştı. Nissan’ın gözde modellerinden Qashqai %13,4’le sınıfının lideri olurken, Pick-up segmentinin yıldızı Navara da yaptığı atakla Mart ayında ikinciliğe yükseldi.

Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, krizin gölgesinde başlayan ve ÖTV ile hareketlenen otomotiv pazarı ile ilgili 2009’un ilk çeyreğine ilişkin yaptığı değerlendirmede: “SUV segmentinde Crossover trendini başlatan Qashqai modelimiz 2009’un ilk üç ayına damgasını vurdu. Ocak-Mart ayları arasında elde ettiği %13,4’lük pazar payı ile sınıfının satış lideri olan Qashqai’nin yıldızı daha da parlamaya devam ediyor” dedi.

Sancaktaroğlu, 15 Mart’tan itibaren geçerli olan ÖTV indirimi ile hareketlenen piyasanın 15 Haziran’a kadar aynı tempoda devam edeceğini, ancak 16 Haziran’dan itibaren sektörün önünü görebilmesi için yeni destek paketlerinin gelmesi gerektiğini konusuna değindi. Nissan’ın SUV segmentindeki iddiasını bu sene de sürdüreceğini söyleyen Sancaktaroğlu, kriz ortamında dahi müşterilerin beklentilerini hassasiyetle değerlendirdiklerini ve özellikle Qashqai’ye olan talebi karşılamak için yoğun bir çaba sarfettiklerini belirtti. Nissan Qashqai’nin şu anda 2 aylık sıra ile satıldığını belirten Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Mayıs ayında teslim edilecek araçların Nisan ayı fiyatları ile satılacağını ifade etti. 2009’un ilk üç ayında elde edilen başarının bir neticesi olarak, Qashqai’lerde Mayıs teslimleri için Nisan fiyatlarının geçerli olacağını söyledi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com