Gösterim: 1.009
Eklenme: 4 Mart 2008
Saat: 18:09
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra Sedan

Opel bu sene 4-9 Mart 2007 tarihleri arasında Adana’da düzenlenen Çukurova Auto Show Fuarı’nda 2007 yılının Ekim ayında pazara sunulan Yeni Astra Sedan, ailelere yönelik işlevselliğin ön planda tutulduğu Zafira, geçtiğimiz yılın başında makyajlanan Yeni Astra HB, segmentine yepyeni bir soluk getiren Yeni Corsa, kalite ve konforuyla göz dolduran Vectra ve hem iş hem de tatil günlerinizin vazgeçilmezi Combo Panelvan Opel standında ziyaretçilerini bekliyor.
Opel’in Yeni Lideri; Astra Sedan onunla ilk tanışan ilk siz olun!

2007 yılının Ekim ayında pazara sunulan Yeni Astra Sedan otomobil severlerin sabırsız bekleyişlerine son verecek özelliklere sahip.

Opel Astra Sedan’a yandan baktığımızda ilk olarak dikkatimizi Astra’nın güçlü ve yalın karakteri ve dinamizmi çekiyor. Arkaya doğru yükselen aerodinamik tavan çizgisi, Astra’nın dinamik yapısını daha da belirginleştiriyor. Tam 2703 mm uzun dingil mesafesi ilk göze çarpan tasarım detayından biri. ve iç mekan genişliği hakkında da ipuçları veriyor. Büyük ve karakteristik çamurluklar, tekerlekleri ön plana çıkarıyor. Arka kapıların geniş ve etkileyici bir kemerle C direkleriyle birleşmesi, araca binmeyi ve araçtan inmeyi kolaylaştırıyor..Koruma çıtaları güzel bir dekorasyon öğesi olarak dikkat çekiyor ve arka ve ön tamponlarla bütünlük sağlıyor. Arka görünümde ise, yeni Astra Sedan’ın farklı ve güçlü duruşu ilk farkedilen özellik oluyor. Ön tasarımdaki uyum ve bütünlük aynı şekilde arka görünüme de yansıtılmış. V temalı tasarım özelliği ve karakteriktik tasarım çizgisi bagaj kapağında ve arka tampon üzerinde de devam ediyor. Kavisli panoramik geniş arka cam arka tasarımda diğer dikkat çeken özellikler arasında yerini alıyor.

İç tasarımda ise ön bölümde Astra’nın tüm karakteristik özelliklerini yansıtan tasarım öğelerinin aynen Sedan içinde korunduğunu görebiliyoruz. Dış tasarımdan iç tasarıma uzanan dinamik V temalı orta konsol çizgisi, Cosmo modelinde sunulan piyano lake orta konsol ve ergonomik kontrol düğmeleri bunlardan bazılarıdır. 4.587mm uzunluğu ile segmentinin en uzun aracı Yeni Astra Sedan geniş iç hacim ve 490 litrelik bir bagaj kapasitesiyle, Astra modellerinin sunduğu göz alıcı tasarım, dinamizim ve heyecan verici sürüş özelliklerini Sedan konforu ile birleştiriyor.

Otomobillerinde spor görünüm arayan aynı zamanda şık, güvenilir bir otomobil almak isteyen, bunların yanısıra kaliteye önem veren ve teknolojiyi yakından takip edenlere yönelik olarak tasarlanan Yeni Opel Astra Sedan 1.6 115 HP ve 1.3 CDTi motor ve Essentia, Enjoy ve Cosmo trimleri ile sunuluyor Astra Sedan’ın 1.6 115 HP’lik modellerinde Easytronic® şanzıman seçeneği ile birlikte standart olarak ESP Plus, Yokuşta Kalkış Desteği ve Spor Sürüş modu ile sunuluyor.

Güvenliğe ise her zaman olduğu önem verilmiş. Astra Sedan’ın baz modelinde IDS şasi, ABS, Fren Destek Sistemi, sürücü, yolcu ve yan havayastıkları, aktif gergili emniyet kemeri, çocuk kilidi, kapı içi çelik koruma barları ve immobilizer standart olarak sunuluyor.

Elektro hidrolik direksiyon, 4 yönlü sürücü ve yolcu koltuğu, 60/40 katlanır arka koltuklar, elektrik kumandalı ısıtmalı yan aynalar, CD30 Radyo / CD çalar, elektrikli ön camlar, dijital bilgi ekranı, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve kliması baz modelinde standart olarak sunulmaktadır ve bu da bize Opel Astra Sedan’da konfor ve fonksiyonellikten de ödün verilmediğini gösteriyor.

Yeni Astra: Başarılı Modelin Yenilenmiş Yüzü

Yeni motor seçeneği ile düşük yakıt tüketimi ile daha fazla güç, Dinamik görünümü vurgulanmış yeni tasarımı, kişiselleştirmeye yönelik yeni donanım seçenekleri ve yeni şasi elektroniği ile daha da güvenli Çekici denge desteği ile Yeni Astra Çukurova Auto Show Fuarı’nda Opel standındaki yerini alıyor.

Yeni Astra 1.6 (180Hp), 1.6 (115Hp), 1.4 (90Hp), 2.0 (240Hp) benzinli, 1.3 CDTi (90Hp) ve 1.9 CDTi (150 Hp) dizel motor seçenekleri ile sunulacaktır. 1.3 CDTi (90Hp) dizel motorlarda hem manuel hem de Easytronic şanzıman 1.9 CDTi (150Hp) dizel motorlarda manuel şanzıman, seçenekleri ile, Essentia, Enjoy, Sport, Cosmo ve OPC donanımlarıyla Türkiye pazarındaki yerini alıyor.

Marka ve Model kimliğini daha güçlü vurgulayan tasarımı ile Yeni Astra, daha da heyecan verici ve sportif görünümü ile rekabette öne çıkmakta .Hava girişlerinin üzerinde keskin bir biçimde çekilen “kaşa” benzeyen entegre organik unsurlar, gelecekteki Opel modelleri için taslak görevini görmektedir. Bu tasarlanmış özelliklerinin de üzerinde, Astra’nın tamponu dinamik V-temalı ön görünümüne entegre edilmektedir.

Önden bakıldığında ön ızgara kendine güvenen görünüme de katkı yapmaktadır. Bu izlenim, beş-kapılı ve station-wagon modellerinde entegre Opel logosunu taşıyan genişletilmiş krom kaplamalı üst çapraz çubukla geliştirilmiştir. Belirgin dekoratif elemanlar kaput ile aradaki boşluğu azaltmakta, kaputun karakteristik çizgisine uymakta ve yine krom kaplamalı olan radyatör ızgarasının kanatlarına doğru devam etmektedir.

Şık krom görünümlü far yuvaları da, ilave bir kalite duygusunu taşımaktadır. Ayrıca Sport modellerinde koyulaştırılmış ön farlar ve arka lambalar Astra’nın sportif görünümünü güçlendirmektedir.

Yenilenen Astra’nın diğer özellikleri arasında, çarpışmaya karşı entegre koruma çubuklarına sahip ön tampon (beş-kapılı ve station wagon modelleri) ile Astra station wagon’un alüminyum görünümlü akıcı ve pratik tavan rayları yer almaktadır. Astra GTC ise sportif tasarımını daha da vurgulayan bal-peteği ızgarası ile daha da çekici bir görünüme kavuşmuştur.

Panoramik ön cam, sınıfında rakipsiz olan Astra bileşenlerinin en iyi örneklerinden biri olma özelliğini korumaktadır. Bir seri üretim otomobilinde ilk kez olmak üzere, Astra GTC daha önce görülmemiş bir görüş alanı sunmaktadır. Yaklaşık 1.8 metrekarelik cam panel, kaputun ucundan başlayarak ön yolcuların başlarının üzerinden tavanın ortasına kadar uzanmaktadır. Çağdaş cam tavan tasarımlarından farklı olarak, görüntüyü engelleyecek çapraz hiçbir çubuk yoktur ve sürücü ile ön ve arka yolculara, bir spor uçaktakine benzer bir biçimde, sınırsız bir görüş alanı sunmaktadır. Bu özellik, gece veya gündüz yolculuklarında, seyahati özel bir deneyime dönüştürmektedir.

Heyecan Heyecan Verici ve Dinamik: Yepyeni Opel Corsa

Sportif ve atletik hatlarla etkileyici tasarımı, üstün yol tutuşu ve sürüş konforu için yeni geliştirilmiş bir şasisi, geniş iç hacmi ve çarpıcı iç mekan tasarımı ile Yeni Corsa eğlencenin ve hayattan zevk almanın yeni yolu olarak sınıfına yeni bir soluk getirecek. Çok amaçlı bir otomobil olarak Yeni Corsa, hem eğlence hem spor hem de aile otomobili olarak ihtiyaçlara cevap veren performansı kullanıcısına sunuyor.

3 kapı ve 5 kapı gövde seçenekleriyle sunulan Yeni Corsa Halojen AFL, Panorama Sunroof, Flex-Fix® entegre taşıyıcı sistemi, kişisel ayarlar, çift katlı değişken bagaj gibi akıllı özellikleri ve tamamen yeni iç mekan tasarımı ile sınıfından beklentileri yükseltiyor.

Yeni Corsa’nın malzeme kalitesi ve yeni akıllı özelliklere sahip şık iç mekan tasarımı sıcak, davetkar ve aynı zamanda kesinlikle üst sınıf bir atmosfer yaratmaktadır. Havalandırma kontrolü, radyo ve aydınlatma amaçlı kumanda düğmeleri arkadan ışıklandırmalıdır. Orta konsolda direksiyon simidinde ve havalandırma kanallaının üzerinde kullanılan yüzeyler, bunlardan özellikle Cosmo ile sunulan piyano lakesi, üst sınıf kaliteyi yansıtmaktadır. Akıllıca tasarlanmış çok sayıdaki geniş ve küçük saklama bölmesi, her türlü malzemenin saklanması amacıyla geniş alanlar sunmaktadır.

Yeni Corsa Türkiye pazarına, hepsi ECOTEC teknolojisine sahip iki benzinli – 1.2lt 80hp ve 1.4lt 90hp ve iki common-rail turbo-dizel 1.3 cdti 75hp (5 ileri) ve 90hp (6 ileri) motorla sunuluyor. Düşük yakıt tüketimi, modern Opel dizel motorlarının standart özelliği haline gelmiştir.

Dizel motorlarla sunulan beş- ve altı-ileri şanzımanlar ile 1.2 benzinli motorla sunulan Easytronic şanzımana ek olarak, 1.4 benzinli motor manuel şanzımanın yanı sıra dört-vitesli otomatik şanzımanla da mevcuttur.

Hem Essentia versiyonu ve hem de Enjoy, Sport veya Cosmo modelleri ile Corsa serisi her zevke uygun mükemmel bir kombinasyonu otomobil severlere sunmaktadır.

Corsa çok amaçlı bir otomobil olup hem eğlence ve hem de spor veya aile otomobili olarak her zaman üstün bir performans göstermektedir. Akıllı yenilikleri sayesinde, kullanıcılarının ulaşım ve konfor gereksinimlerine diğer araçların çoğuna göre çok daha iyi biçimde adapte olarak bu gereksinimleri karşılamaktadır. Bu yeniliklerden biri, opsiyonel olarak sunulan yepyeni esnek entegre arka taşıyıcı sistem “Flex-Fix”’tir. Arka tamponun içerisine hemen hemen görünmeyecek bir biçimde saklanmakta, gerektiğinde kolaylıkla dışarı çıkarılabilmekte ve iki adede kadar bisiklet taşıyabilmektedir.

Dinamik teknoloji ve üstün sürüş kontrollü; Vectra Ailesi…

Vectra. Kontrolü ele alın.

Etkileyici dinamizim ve üstün performansın ip uçlarını veren tasarımı ve kendinden emin duruşuyla Vectra’da size yönelen bakışların keyfini çıkarabilirsiniz. Gösterge panelinden konforlu koltuklarına, klima kontrolünden seyir sistemine kadar her detay kendinizi özel hissetmeniz için tasarlanmıştır.

Dinamik özelliklere sahip klasik stiliyle Opel Vectra NB her yönüyle özgüvenini hissettiren bir otomobildir.Hem iç hem de dış mekanda son derece şık bir tasarım ve çarpıcı bir stile sahip olan Vectra NB, 8 yönlü elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, hafızalı sürücü koltuğu, otomatik ya da elektronik iklim kontrollü kliması gibi özellikleriyle segmentinin en gelişmiş konfor donanımlarından birini sunmaktadır. Sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları, ESP Plus gibi en ileri güvenlik sistemlerine sahip olan Vectra’da , ileri teknoloji ürünü özellikler de dikkat çekmektedir. Sınıfının en gelişmiş far sistemi olan Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL) ve Sürekli Süspansiyon Kontrolüne Sahip IDS Plus Şasi Vectra’da sunulan çarpıcı özelliklerdendir.

Vectra Ailesinin diğer üyelerinden olan Vectra GTS, Etkileyici tasarımı ve kışkırtıcı performansı ile Vectra GTS, sedan bir otomobilden üstün performans bekleyenler için ideal bir otomobildir. Sportif tasarım özellikleri, konforlu iç mekanı ve sunduğu ileri teknoloji güvenlik özellikleriyle Vectra GTS sınıfındaki standartları yükseltmektedir.

Zafira. Esneklik hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Yerlerinizi alın, kemerlerinizi bağlayın ve Opel Zafira ile eğlenceye hazır olun. Yeni spor tasarımı, Flex7® koltuk sistemi, iç mekanda ekstra ferahlık ve geniş saklama alanları sağlayan panorama tavan tasarımıyla Opel Zafira, daha fazla eğlence, daha fazla heyecan ve maksimum esneklik sunuyor.

Yedi koltuklu Yeni Zafira sürücü-odaklı kokpiti, yüksek kaliteli ekipman ve aksesuarları ile trendleri tekrar belirliyor. Kompakt Van segmentinde ilk kez sunulan Sürekli süspansiyon kontrolüne sahip IDSPlus şasi ve bi-xenon farlar ile Sürüşe Duyarlı Ön far sistemi (AFL) gibi özellikleri ile Yeni zafira göz dolduruyor. 1.6 Twinport (105Hp) Essentia, Enjoy ve Cosmo, 1.9 CDTi (150Hp) Enjoy ve Cosmo, 1.8 (140Hp), 2.0 Turbo (200Hp) Cosmo motor seçenekleri ve donanım paketleri ile sunuluyor.

Çok yönlü ve işlevsel Combo Panel Van ve Combo City Plus…

Çok yönlü, işlevsel ve oldukça büyük miktarlardaki yükleri taşıyabilme kapasitesine sahip olan Combo modelleri, hem iş hem de aile yaşantısında sahibine ihtiyaç duyduğu gereksinimleri sağlamaktadır.

Çok yönlü kullanımı, 1.3 CDTI 70 hp ve 1.7 CDTI 100 hp Common Rail Turbo Dizel motor seçenekleriyle yüksek performansı, binek araç konforu ve çarpıcı yakıt ekonomisini ile Combo Panel Van ve City Plus hem ticari hem de binek kullanım için tasarlanmış gerçek birer ortaktır.

Güvenlik ve performans Opel markası için öncelikli özelliklerdir. Combo modellerinin tamamında tam boy sürücü hava yastığı, aktif gergili ön emniyet kemerleri, katlanabilir pedal sistemi ve kapı içi çelik koruma barları güvenliğinizi sağlar. Tüm bunların yanısıra, tüm Combo Panel Van ve City Plus modellerinde ABS standart olarak sunulmaktadır. Sürüş esnasında güvenliğiniz, Combo modellerinde standart olarak sunulan ve üstün yol tutuşu sağlayan DSA (Dynamic Safety Action) Sürüş Kontrol Sistemi ile sağlanır. Ayrıca Combo modellerinde gece sürüşlerinde güvenliği artırmak için daha net görüş sağlayan H7 far sistemi bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com