Gösterim: 891
Eklenme: 19 Ekim 2006
Saat: 17:35
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra Sedan

Opel’in; en çok satan Astra serisinin beş-kapılı hatchback, station wagon, üç-kapılı GTC ve cabrio-coupé TwinTop modellerinden sonraki beşinci modelini oluşturan, şık dört-kapılı Astra Sedan otomobili dünya prömiyerini İstanbul Motor Show’da (2-12 Kasım 2006) yapıyor. Opel Avrupa Pazarlama İcra Direktörü bu konuda “Buradaki motor show bölgenin en büyük organizasyonudur ve Türkiye aynı zamanda klasik kompakt sedan için en önemli pazarlarından biridir” diyor.

Astra Sedan, hedeflenen Orta ve Doğu Avrupa pazarlarına ulaşmak için ideal bir yer olan, Polonya’daki Gliwice’de üretilmektedir. Yeni Astra Sedan, iki benzinli ve iki dizel motor – 90 ile 140 hp güçleri arasında – ile donatılmış olup satışına 2007 sonbaharında geçilecektir.

Sedan otomobilleri, bu güçlü ve büyüyen pazarlarda çok revaç gören ve aranan modellerdir. Örneğin, kompakt sınıfı bir otomobil satın almak isteyen Türk müşterilerin yüzde 67’si sedan modelini seçmektedirler. Bu rakam, Rusya’da yüzde 65 olup Polonya ve Güneydoğu Avrupa’da yaklaşık toplam yüzde 15’i bulmaktadır. Bu gövde, yaklaşık yüzde beşlik payıyla, Batı Avrupa’daki kompakt sınıfı içerisinde daha az rol oynamaktadır.

Yeni dört-kapılı sedan, geçen ilkbaharda bir milyon adetlik üretim rakamını geçen mevcut başarılı Astra serisinin mükemmel özelliklerini korurken, Orta ve Doğu Avrupalı müşterilerin özel gereksinimlerine de uyum sağlamaktadır.

Astra’nın Orta ve Doğu Avrupa’daki satışları, bu yılın ilk dokuz aylık döneminde, 2005 yılının aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 20’nin üzerindeki bir artışla 60,000 adede yükselmiş; bu araçların sadece Türkiye’de satılan otomobil sayısı ise 10,000 adedi bulmuştur. Opel, dört-kapılı sedanın lansmanıyla, bu pazarlarda daha da büyümeyi hedeflemektedir.

Yeni sedan; Astra’nın kademeli ve orantılı olarak dengeli tasarımı (boy/genişlik/yükseklik: 4618/1754/1458 mm), dinamik hatları ve güvenlik önlemlerine sahip karakteristik sürüş dinamiği ile gurur duymaktadır. Yeni modelin tasarımcıları, arka kısımda cömert bir iç mekan ve büyük bir bagaj bölmesi (500 litre) elde etmek amacıyla, station wagonun uzun dingil mesafesini (2703 mm) bu otomobile uyarlamışlardır. Astra’nın kapsamlı donanımından alınan teknolojik ayrıntılar arasında ikili-xenon farlar, Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) ve “Quickheat” elektrikli ısıtma gibi yenilikler bulunmaktadır.

Opel, yeni Astra Sedan modeliyle, dört kapı ve geniş bir ayrı bagaj bölmesiyle sunulan ilk-kuşak Astra otomobillerindeki bu geleneği sürdürmektedir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com