Gösterim: 852
Eklenme: 1 Mart 2010
Saat: 13:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Ampera

Opel üretimi Ampera’nın ilk prototipi Rüsselsheim’den Cenevre Araba Şovu’na kadar olan ilk uzun mesafe sürüşünü başarıyla tamamladı. 500 kilometreyi aşan yolculuğun son ayağında, OPEL CEO’su Nick Reilly, Opel’in uzatılmış menzilli elektrikli aracının kalite ve güvenirliğini bizzat tecrübe etmek için direksiyon başına geçti.

Hareket etmeden önce, 16kWh lityum-iyon batarya, Opel’in merkez ofisindeki yeni kurulmuş şarj istasyonunda şarj edildi. Elektrikli Araç Uygulamasının Direktörü Gherardo Corsini ilk defa salt batarya-elektrik gücü kullanarak İsviçre’ye doğru yola koyuldu. Yaklaşık 60 kilometre sonra, Heidelberg yakınında benzinli jeneratör, Ampera elektrikli motora elektrik sağlamak için çalıştırıldı. Cenevre’de batarya konvansiyonel bir prize takılarak şarj edildi.

Reilly, Cenevre Palexpo’ya vardığında, “Sürücülerin yüzde 80’i günde 60 kilometreden daha az yaptıkları için, yanmalı motoru çalışırken tecrübe etmeleri kural olmaktan öte bir istisnadır. Elbette ki, Opel Ampera’nın uzun mesafe sürüşlerinde de sorunsuz çalıştığından emin olmak istiyoruz.” dedi ve şöyle devam etti: “Ampera ile uzun mesafe sürüşünün pozitif sonuçları gelecek yılın sonunda seri üretime başlamak için hazır olduğumuzu gösteriyor. Bir yıl önce üretim tasarımını sunduk ve bugün de seri üretim Ampera’nın ilk prototipini şimdiden gösterebiliyoruz.”

Cenevre’ye sürüş eğlenceli ve heyecan vericiydi. 111kW/150 hp elektrikli motor, rahatlıkla 370 Newton metre tork yol alabiliyor. Ampera’yı yaklaşık 9 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkarıyor ve maksimum 161 km/s’lik bir hız sağlıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com