Gösterim: 902
Eklenme: 7 Kasım 2007
Saat: 16:21
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Corsa Van

7-11 Kasım 2007 Tarihleri arasında CNR’da düzenlenen Ticari Araçlar Fuarı’nda Opel tüm işlevsel ve çevreci modelleri ile 4. holde ziyaretçiler ile buluşmayı bekliyor.

Opel’den Heyecan Verici ve Dinamik yepyeni bir ticari araç: Yeni Opel Corsa Van

Yeni Corsa Van, stil sahibi tasarım ve otomobil sürüş dinamiğini, ticari araç özelikleriyle benzersiz bir şekilde birleştirmiş yepyeni bir van’dır.

Yeni Corsa Van kullanırken bir otomobil, yükleme yapıldığında ise ticariye dönüşen bir araçtır. Standart sunulan hıza duyarlı elektro-servo direksiyon, koşullara kolayca uyum sağlayan motor sürüşü keyfe dönüştürürken, aynı zamanda hızlı ve atak bir kullanım anlamına gelmektedir. Şık sürücü kabini ergonomisi ile mükemmel desteklenen koltuklar sürücüyü gün boyunca zinde ve hazır tutacaktır. Yeni Corsa Van’ın sürücüsü kendisini şehirde en çok talep gören otomobilin direksiyonunda hissede-cektir. Öte yandan geniş, yukarı doğru kalkan camlı arka kapısı, kolay erişim, yük-leme ve boşaltma için mükemmel orantılara sahip yükleme alanını gözler önüne sermektedir. Sürücü ve yolcu, yük ve yolcu bölümünü ayıran metal seperatörle yük hareketlerinden korunmaktadır.

Yeni Corsa Van’da Sürücü ve yolcu havayastığı (opsiyonel), elektrik kumandalı yan aynalar, Radyo/CD Çalar eklenmiştir. Katlanabilir anahtar standart olarak sunulmaktadır. Elektrikli camlar sıkışma korumalıdır. Hıza duyarlı otomatik kilitleme sistemi standartlar arasına eklenmiştir. 6km/s bagaj ve 12 km/s kapılar otomatik olarak kilitlenmektedir.

Yeni Corsa Van’da Yeni Corsa’dan hatırladığınız kişisel ayarlar standarttır. Kapıdan kapıya aydınlatma, akıllı silecek, dokunmatik sinyal, otomatik kilitleme, hız limiti ve akustik sinyal ses seviyesi gibi ayarlar kişisel ayarlar özelliği sayesinde kontak anahtarına yüklenebilir.

Yeni Corsa Van 1.3 CDTi 75 hp motorla sunulmaktadır. Performansı ve yakıt eko-nomisi ile dikkat çeken 1.3 CDTi oldukça sessiz bir motordur..

Yeni Corsa Van’da ABS, sürücü hava yastığı, düz hat denge kontrolü ve sürüşe duyarlı fren lambası gibi üst düzey güvenlik donanımı standart olarak sunulmaktadır: Düz hat stabilite kontrolünde viraj içinde yapılan frenlemelerde aracın istikrarlı bir şekilde seyrini sağlamaktadır. Yeni arka aks tasarımı sayesinde, daha iyi yol tutuşu, daha iyi süspansiyon özellikleri devreye girmektedir. Bu da konforun yanısıra güvenli bir sürüşü garantilemektedir. Yeni Corsa Van’da yolcu hava yastığı opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Çok yönlü ve işlevsel Combo Panel Van ve Combo City Plus…

Çok yönlü, işlevsel ve oldukça büyük miktarlardaki yükleri taşıyabilme kapasitesine sahip olan Combo modelleri, hem iş hem de aile yaşantısında sahibine ihtiyaç duyduğu gereksinimleri sağlamaktadır.

Çok yönlü kullanımı, 1.3 CDTI 70 hp ve 1.7 CDTI 100 hp Common Rail Turbo Dizel motor seçenekleriyle yüksek performansı, binek araç konforu ve çarpıcı yakıt ekonomisini ile Combo Panel Van ve City Plus hem ticari hem de binek kullanım için tasarlanmış gerçek birer ortaktır.

Güvenlik ve performans Opel markası için öncelikli özelliklerdir. Combo modellerinin tamamında tam boy sürücü hava yastığı, aktif gergili ön emniyet kemerleri, katlanabilir pedal sistemi ve kapı içi çelik koruma barları güvenliğinizi sağlar. Tüm bunların yanısıra, tüm Combo Panel Van ve City Plus modellerinde ABS standart olarak sunulmaktadır. Sürüş esnasında güvenliğiniz, Combo modellerinde standart olarak sunulan ve üstün yol tutuşu sağlayan DSA (Dynamic Safety Action) Sürüş Kontrol Sistemi ile sağlanır. Ayrıca Combo modellerinde gece sürüşlerinde güvenliği artırmak için daha net görüş sağlayan H7 far sistemi bulunmaktadır.

Combo City Plus’ta sınıfının en iyi güvenlik paketlerinden biri bulunmaktadır. Tam boy sürücü ve yolcu hava yastığı, ABS, katlanabilir pedal sistemi (PRS), DSA süspansiyon ve aktif gergili 3 noktalı emniyet kemerleri ile çok kapsamlı bir güvenlik paketine sahiptir.

Ön yolcu koltuğu katlandığında 3,2 m3’e ulaşan Combo Panel Van’ın yük alanı size son derece geniş bir yükleme olanağı sağlar Combo City Plus’un 60/40 oranında katlanabilen arka koltukları, size aynı zamanda bir Panel Van esnekliği sağlar. Arka yolcu koltukları katlandığında 2700 litre kargo hacmine ulaşan Combo City Plus, hem hafta içinde işinizdeki taşıma gereksinmelerinizi karşılamanız hem de hafta sonu ailenizle güzel vakit geçirmeniz için idealdir.

Combo modelleri ticari aracın verimliliğini otomobil konforu ve kalitesinde sunar demiştik. Rahat ve sürüş pozisyonu için ideal forma sahip ön koltuklar ve yükseklik ayarlı direksiyon, ön göğüslük ve kumanda elemanlarına mükemmel görüş ve erişim sağlar. Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, klima ve elektrikli ön camlar gibi opsiyonel özellikler Combo modellerinde konforu en üst seviyeye çıkarır. Aynı zamanda tüm Combo Panel Van modellerinde sürücü kabin üstü raf ve kapı içi harita cepleri gibi fonksiyonel saklama bölmeleri bulunmaktadır. Yukarı doğru açılan arka kapı Panel Van modellerinde opsiyonel olarak sunulmaktadır. Combo City Plus’ta ise ilave olarak, sürgülü yan kapılardan kolayca girilen geniş ve diz mesafesi uzun 3 kişilik 2. sıra koltuklar bulunmaktadır. Yine Combo City Plus modelinde, Panel Van modelini konfor özelliklerine ek olarak elektrikli ön camlar, ön okuma lambaları, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yan kapı üstlerinde file cepler ve yolcu koltuğu altında çekmece gibi özellikler bulunmaktadır. Combo City Plus’ın standart donanımında ayrıca çift sürgülü kapı, radyo / kasetçalar CC20 yer almaktadır. Hafif metal alaşım 15” jantlar, elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalar, direksiyondan kumandalı CD çalar ve ön sis farlarını içeren Spor Paketi ise son derece avantajlı bir fiyatla opsiyonel olarak sunulmaktadır. Yine Combo City Plus modelleri için sunulan, model yılı 2008 ile birlikte pazara sunduğumuz ve büyük talep gören Arizona Paketi hem dış tasarım elemanları hem de konfor ekipmanları içeren bu paket, Combo’ya etkileyici bir çehre kazandırıyor. Paketin içeriğinde;

# Ön tampon koruyucu alt eteği ve GSI tipi ön tampon ızgarası
# Ekstra geniş yan marşbiyeller
# B sütunu etrafında siyah film çerçeve
# Ön camda “Combo Arizona” yazısı
# Koyulaştırılmış arka yan, sürgülü kapı camları ve yukarı doğru açılır arka kapı camı
# Güçlendirilmiş ve koruyucu şasi modifikasyonları
# 15″ hafif alaşımlı jantlar,
# Ön sis farları

Yenilenmiş tasarımı ve Güçlü Common Rail Turbo Dizel motor serisi ile Opel Vivaro

Vivaro’nun çarpıcı ve kendine özgü tasarımı segmentinde haklı bir iz bırakmıştır. Zaten çok beğenilen mevcut tasarımı daha da geliştiren Opel, özel görsel elemanlarla bunu daha da geliştirmiştir: yeni-tasarım ön tampon kadar entegre dönüş sinyaline sahip badem-şeklindeki farları, Vivaro’yu açıkça Opel ailesinin bir üyesi olarak tanımlamakta, hakim bir krom kirişe sahip ve Opel amblemini taşıyan belirgin bir şekle sahip radyatör ızgarası da buna katkıda bulunmaktadır. Sağlam tamponlar ikinci-kuşak Vivaro’nun dinamik görünümünü vurgularken, yeni ve açık cam görünümündeki kuyruk lambaları onun çekici tasarımını tamamlamaktadır.

Opel çok satan bu aracını, geliştirilmiş bir iç hacim ve fren destek sistemi gibi yeni standart güvenlik elemanlarının yanı sıra, ek konfor ve şık tasarım opsiyonları ile daha da çekici hale getirmiştir. Yeni döşemeler ve krom uygulamaları hoş ve aynı zamanda da işi çağrıştıran bir ortam yaratmaktadır.

Panel Van’da sunulan yeni üç-fonksiyonlu anahtar, kargo bölmesinde yükleme veya boşaltma yapılacağı zaman yolcu bölmesinin kilitli tutulması gerektiğinde çok yararlı bir özellik olan, kargo ve yolcu bölmelerinin kapılarının ayrı kilitlenmesi özelliğini getirmektedir.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar ve elektrikli yan aynalar gibi özelliklerin yanı sıra Yeni Vivaro ile birlikte direksiyondan CD/MP3 çalar, ön sis farları ve gövde rengi tampon gibi özellikler de sunulmaya başlanacaktır.

Önden çekişli Opel Vivaro, son derece dengeli sürüş performansı ve yolcu otomobiline eşdeğer süspansiyon konforu ile tanınmaktadır. Bunun nedeni, kendini kanıtlamaış McPherson bağımsız ön süspansiyon ile hafif alaşımlı malzemeden yapılmış arka akstır. Elektronik fren gücü dağıtımı özelliğine sahip ABS sistemi yüksek aktif güvenlik düzeyine katkıda bulunmaktadır.

Tüm yeni Vivaro modelleri, standart güvenlik paketlerinde fren destek sistemi özelliğini içermektedir. Bu sistem fren servosunu tamamlamakta ve sürücünün yardıma ihtiyacı olduğunda bunu algılayarak acil durumlarda fren mesafesinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Araştırmalar, sürücülerin çoğunun kritik durumlarda fren pedalına yeterince sert basmadıklarını ve bu nedenle değerli duruş mesafelerini kaybettiklerini göstermektedir. Fren destek sistemi, derhal hidrolik sistemde yeterli basıncı oluşturma işlemini başlatmaktadır. Fren yardımı, aynı zamanda, çok hızlı basılmış bir fren pedalını frenlere tam olarak basma niyeti olarak da yorumlamaktadır.

Böylece, eğer sürücü pedala özellikle sert ve süratli bir şekilde basacak olursa, fren basıncı artık çizgisel olarak artmayacak, artan bir biçimde yükselecektir. Bu yolla, hız hala göreceli olarak yüksek olduğunda, maksimum frenleme gücü acil frenin daha başlangıcında hazır bulunmakta ve bu, hem Vivaro’nun yolcuları ve hem de ilerideki trafik açısından önemli bir güvenlik avantajını getirmektedir.

Vivaro, common-rail turbo dizel motor ve 6 ileri şanzımana sahip 100hp’lik 1.9 CDTi Common Rail Turbo Dizel motorla sunulmaktadır. Diğer Opel Ticari Araçları gibi de Vivaro 1.9 CDTi Common rail Turbo Dizel motoruyla sunduğy yakıt ekonomisisyle göz doldurmaktadır..

Türkiye’de 1.9 CDTi 6 ileri şanzımana sahip 100hp’lık motor seçeneği ile sunulan Vivaro, sadece 6.5lt/100km* yakıt tüketimiyle segmentinde öne çıkmaktadır.

Güçlü Opel Movano

Movano 2.5 CDTi Common Rail Turbo Dizel 115hp 6 ileri şanzımana sahip motor ile sunulmaktadır. 8m3, 10.8 m3 ve 12.6 m3’lük kargo hacmi seçenekleriyle Panel Van olarak sunulan Movano’nun taşıma kapasitesi 3.5 tondur.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com