Gösterim: 1.053
Eklenme: 22 Haziran 2010
Saat: 14:34
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Ampera

Opel ecoFLEX Deneyiminin ulusal finalisti seçildi. 26 yaşındaki İzmir/Karşıyakalı Mert Durgut ilk iki online turda “Yeşil Sürücüler Aranıyor!” sloganına uygun bir performans sergileyerek başarıya ulaştı ve yaklaşık 68.000 katılımcıyı eko-sürüşdeki yetenekleri ve uzman bilgisi ile geride bıraktı.

Mert Durgut pan-Avrupa yakıt tasarrufu yarışmasının final turunda, 22 – 24 Temmuz tarihleri arasında, diğer 19 ülkeden gelen birinciler ile yarışacağı İsveç’de bulunacak.

EcoFLEX Deneyiminin uluslararası birincisinin ödülü 2011 yılının sonunda piyasaya sürülecek olan ilk Opel Ampera modellerinden biri olacak.

İsveç yarış pistinden Opel Ampera’ya

Bu son etapta dört Opel modelinin direksiyonunda yakıt tasarrufu özelliklerini göstermek için İsviçre, Malmö, yakınındaki Sturup Yarış Pisti’nde 20 ülke birincisi bir araya gelecek. Yarışmacılar dört disiplinde de başarılı olmak zorundalar. Hangi yarışmacı sınırlı yakıtla Sturup Yarış Pisti’nde 30 turu tamamlayıp varış çizgisini ilk geçerse birinciliği elde edecek.

Büyük ödül Opel Ampera, 2011’de seri üretime giriyor. Uzatılmış menzilli elektrikli araç (E-REV) 16 kWh lityum-iyon pili ile saf elektrik enerjisi ile yaklaşık 60 km yol kat ediyor.

Ampera’nın araca monteli motor jeneratörü aracın tekerlekleri döndürecek elektriği temin ediyor. Bu şarj edilmeksizin 500 km’nin üzerinde uzaklıklara seyahat edilmesine olanak tanıyor. 111 kW/150 hp elektrikli motor 370 Newton metre tork’a sahip. Opel Ampera yaklaşık dokuz saniyede sıfırdan 100 km/s’e hızlanıyor ve 161 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com