Gösterim: 1.032
Eklenme: 18 Nisan 2008
Saat: 18:14
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Insignia

Yeni bir isim, yeni bir otomobil, yepyeni bir tutku… Yepyeni tasarımı ve ileri teknolojisi ile İnsignia, Opel’i yeniden keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. 4,83 metrelik beş-koltuklu yeni İnsignia modeli sunduğu ileri teknoloji ve çekici tasarımı ile büyük ilgi çekecek.
• Akıcı coupé silüeti ile sanat ve estetikle biçimlenmiş tasarım…
• Dört-tekerlekten çekiş sistemi, aktif şasi ve yedi farklı motor seçeneği…
• Temmuz 2008’de Londra Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri…
• Türkiye pazarına geliş tarihi 2009 yılı ilk çeyreğinin başı…

İnsignia; coupé-benzeri tavan tasarımı ile akıcı ve güçlü bir görünüşe sahip. Karöserinin estetik biçimi, yeni tasarlanan çok özel Opel amblemi, farklı ön pancur ile bütünleşerek tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Geniş bir alanı kaplayan ön ve arka farları ve doğrudan ön tekerlek arkasından başlayarak , gövdenin bütün yan tarafı boyunca süzülen kontur kusursuz tasarım elemanları arasında yer almaktadır. Her iki ayrıntı da İnsignia’ya kaslı, fakat zarif, hoş, baştan çıkarıcı bir câzibe verir.

Mark Adams GM Europe Tasarım’dan sorumlu Başkan Yardımcısı, şu açıklamayı yaptı: “İnsignia ile heykeltraşlık sanat ve estetiğini; Alman kusursuzluğunu, hassas, tam, doğru ve dakik olma özelliği ile birleştiren yepyeni, şevk ve heyecan verici, ileri düzeyde gelişmiş bir tasarım dilini tanıtıyoruz. Başlıca amaç; İnsignia’nın bir ışık gibi sunduğu üstün sürüş dinamiklerini tecrübe etmeye dünyayı zorlayan kendine güvenli bir görünüm geliştirmekti.”

İnsignia’nın iç tasarımıda yüksek kaliteli malzemeler kullanarak büyük bir ustalık ile yaratıldı. Gösterge tablosu, ön kontrol panelinden kapıya kadar olacak şekilde sürücü ve yolcuyu sarmalar ve sanki içeriklerini kucaklıyormuş gibi bir his verir. Bu kanat-tipi tema, tüm Opel modellerinde yansıtılmaya başlayacak. Yine geleceğin tüm modelleri, Kırmızı renkli çevre-ortam aydınlatması ile donatılacak. Geleceğin tüm modellerinin bir özelliği olan bu aydınlatma sistemi; sıcak ve daha zarif bir hava yansıtılmasına olanak vermekte.

Mükemmel bir ergonomi, konfor ve güvenlik standartlarını oluşturan oturma sistemide üstünde çalışan en öenmli konulardan biriydi.

Opel’in aydınlatma teknolojisi alanındaki öncü rolü ve bir eşi, benzeri daha olmayan üstün uzmanlığı; en son nesil AFL Uyumlu Aydınlatma sistemi ile İnsignia’da sürdürülmektedir. Dokuz farklı ışık huzmesi ayarları, çeşitli sürüş koşullarının bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere kendilerini otomatik olarak ayarlayarak aynı anda güvenliği ve sürüş zevkini artırır. AFL sistemindeki diğer başka yeni bir özellik de gündüz süresince çalışan LED ışıklardır. LED aydınlatmalar klasik bir sistemden önemli ölçüde daha az enerji tüketirler.

Hans H. Demant – Adam Opel GmbH Genel Müdürü, İnsignia için şunları dile getirdi: “Her bir özelliğinin açıkça gösterdiği gibi; İnsignia, bütün dikkatleri üzerine çeken çarpıcı tasarım, mükemmel ve olağanüstü sürüş dinamikleri, yenilik ve değişim getiren teknolojiyi birleştiren bir otomobil geliştirme arayışımızın sonucudur.”

İnsignia, en başından beri dört-tekerlekten çekişli olarak sunulmaktadır. “Uyumlu 4X4 ” sisteminin pro-aktif, ânında tork dağıtımı yapan mekanizması, yalnızca en uygun çekişi garantilemekle kalmaz, aynı zamanda stabilite’yi ve dinamik yol-tutuş performansını da artırır. Tüm-tekerlerden çekişli İnsignia’da bulunan Uyumlu Stabilite Teknolojisi’ne sahip FlexRide meka-tronik şasi sistem; bu otomobilin, belli bir zaman noktasında, o an için egemen olan, geçerli sürüş koşullarına uyum sağlamasına yardımcı olur ve sürücünün o anda içinde bulunduğu ruh hali, duygularıyla eşleşen ayarların seçilmesine izin verir. FlexRide, önden-çekişli versiyonda da sunulmaktadır.

İnsignia işk etapta yedi farklı motordan oluşan olağanüstü geniş motor serisi ile sunulacak. Tüm motorlar, Euro 5 emisyon standartlarını karşılamakta, manüel ve otomatik altı-ileri şanzıman ile pazarlara sunulacaktır. Dört silindirli 115 hp motor ünitesinden 260 hp V6 motora kadar dört farklı benzinli motorlar serisi bulunmaktadır. Diğer yandan üç yeni doğrudan püskürtmeli dizel motorların 2.0 litre motor hacmi ve 110 hp’den 160 hp’ye kadar uzanan güç çıkışları vardır. İnsignia motor serisi, yukarıda anılan motorlardan hemen sonra, daha güçlü diğer versiyonlara ek olarak, çok düşük oranda CO2 emisyonları serbest bırakan bir EcoFLEX versiyon ile daha da genişletilecektir.

GM Europe Pazarlama Direktörü Alain Visser, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Opel İnsignia, teknoloji ve yeni buluşlar alanında yepyeni standartlar oluşturmaktadır. Bütün bu özellikler, lansmanından itibaren başlayarak her yönden kendini göstermektedir. Ancak çevresel uyumluluk, müşteri coşkusu ve güvenlik konularına gelince, fazla mesai yaparak stratejik olarak oynayacağımız birçok koz kartlarını elimizde tutuyoruz.”

İnsignia notchback ve hatchback modellerinin lansmanı, 22 Temmuz 2008’de Londra Otomobil Fuarı’nda yapılacaktır. Bu modeller Kasım ayından başlayarak bazı Avrupa ülkelerinde teşhir salonlarına (showrooms) ulaştırılacaktır. İnsignia, Almanya’da Russelsheim’da GM Europe Uluslararası Teknik Geliştirme Merkezi’nde geliştirildi. Üretim, yine burada yapılacaktır. Rüsselsheim tesisi, dünya otomotiv endüstrisinin en ileri, en gelişmiş otomobil fabrikalarından biridir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com