Gösterim: 822
Eklenme: 21 Kasım 2008
Saat: 18:23
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Insignia

23 Ayrı Avrupa ülkesinden, 59 jüri üyesinin yapmis oldugu degerlendirme sonucunda Opel İnsignia yılın otomobili seçildi.

“Aktif ve pasif güvenlik, konfor ve farklı ve geniş motor seçenekleri ana hatları ile İnsignia’nın dikkat çeken özellikleri. Ekipman olarak ‘Opel Eye’ gibi yol levhalarını okuyabilen sistem, FlexRide süspansiyon ve dokuz farklı koşula uyarlanan Sürüşe Duyarlı Ön Farlar gibi değişik seçeneklere sahip İnsignia segmentinin standartlarını yukarı taşıyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik şöyle diyor: “Insignia’nın Yılın Aracı adayları arasında birinci gösterilmiş olmasından oldukça memnunuz. Bu tasarımcı, mühendis ve işçilerimizin yoğun çalışmalarının ve Insignia modelimizin Opel markasının öncü modeli haline gelmesinde kaliteye verdikleri önemi göstermektedir.

Insignia bu ödüle layık görülürken 37 önemli rakibin arasından sıyrılarak ve 20 basın mensubunun birinci tercihi olarak bu başarıya ulaştı.

2009 en iyi aracı unvanı adayları arasında birinci gösterilebilmek için eleştirmenlerin tasarım, güvenlik, kullanım ve performans ölçütlerini göz önünde bulundurmaları gerekiyordu. “Teknik buluş ve paranın karşılığı önemli unsurlardı”, diyor COTY.

Bu nefes kesici tasarımı ve öncü teknolojisi ile yeni Opel Insignia notch, hatchback ve station wagon modellerine sahip. .

Insigna’nın elit tarzı heykel sanatçılığının Alman duyarlılığı ile birleşmesi olarak özetlenebilir. Otomobilin tutumu, dinamik ve akustik kalitesi üzerinde etkili olan 0.27’lik Cd’si ile özellikle aerodinamik anlamda verimli oluşunu ispatlamaktadır. Dahası, yoldaki trafik işaretleri okuyan ve sürücüyü şerid ihlal ettiğinde uyaran Opel Eye gibi yenilikler segmentin öncü teknolojileridir.

Opel İnsignia 2009 Şubat ayında Türkiye pazarına yedi farklı motor seçeneği ile sunulacak. Tüm bu motor seçenekleri Euro 5 emisyon standartları ile uyumlu ve 6 vitesli manuel ya da otomatik şanzımana sahip. .

Dört benzinli motor seçeneği dört silindir 115 hp ila 260 hp bir V6 motor arasında sıralanmaktadır. Üç yeni doğrudan enjeksiyonlu turbo dizeller 2.0 litre hacimdeki özellikleri ile Insignia için özel olarak geliştirildiler. 110 ila 190 hp arasında güç ve 260 ila 400 Nm arasında değişen tork değerleri sağlamaktadırlar. Seçeneklerin tümü CO2 emisyonlarında oldukça rekabetçidirler. Bir dikkat çekici şekilde düşük yakıt tüketimli ve CO2 emisyonlu ecoFLEX modeli yakın gelecekte piyasaya çıkacak.

Tasarımı ile Insignia bu prestijli ödülü kazanan üçüncü Opel oldu. Kadett 1985’de; bundan iki yıl sonra da Omega birinciliği almıştı. Ayrıca, 1998’den beri orta sınıfta bu ödülü alan ilk sedan oldu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com