Gösterim: 1.568
Eklenme: 17 Mayıs 2005
Saat: 13:06
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Tigra Twintop

Opel bu sene ikincisi düzenlenen İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda Türkiye pazarına henüz giren Yeni Astra GTC, 2004 yılın Cabrio’su seçilen Tigra TwinTop, Sınıfında bir ilk olan 6 ileri manuel vitesli Yeni Astra HB 1.3 CDTi, dizel motorlu Corsa 1.3 CDTi ve Vectra 1.9 CDTi, yine bu sene başında pazara sunulan Yeni Astra Wagon, ailelere yönelik işlevselliğin ön planda tutulduğu model Meriva 1.6, işadamlarına yönelik Signum 3.2 ve Combo City Plus ile 14-19 Mayıs 2005 tarihleri arasında Tüm dinamik ve heyecan verici modelleri ile ziyaretçilerini bekliyor.
14-19 Mayıs 2005 tarihleri arasında bu sene ikincisi düzenlenen İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda yer alacak Opel standında; 9 değişik dinamik ve heyecan verici model ile ziyaretçilerini bekliyor.

Türkiye pazarına geçtiğimiz ay giren Yeni Astra’nın sportif modeli Astra GTC 1.6 Twinport, 1.9 CDTi (150hp), ve 2.0 Turbo (200hp) motor seçenekleri , sport donanımı, manuel vites seçeneği ile satışa sunuluyor. IDS Plus, ESP Plus, Sürekli Süspansiyon Kontrolü, Çekiş Kontrol Sistemi, Spor sürüş modu, ABS, spor şasi, 6 havayastığı, elektronik iklim kontrollü klima, CD – MP3 çalar, hafif alaşımlı spor jantlar, aleminyum spor pedallar ve vites topuzu tüm GTC’lerde standart olarak sunuluyor. Xenon farlar ve CC Elektronik hız sabitleyici Xenon paketi ile, AFL ve CC Elektronik hız sabitleyiciden AFL paketi alınmak suretiyle opsiyonel olarak sunuluyor. Deri döşeme ve panoromik ön cam da ayrıca opsiyonel ekipmanlar arasında yer alıyor. İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araç Fuarı’nda Astra GTC 2.0T modelimiz sergilenmektedir.

Opel standının 365 gün keyifli sürüş yaşatan dinamik tasarımlı modeli Yeni Tigra TwinTop ile, Opel, elektro-hidrolik katlanabilir çelik tavanlı, iki koltuklu spor bir aracı geçtiğimiz ay pazara sundu. Dinamik, heyecan verici tasarımı ile Tigra TwinTop aynı zamanda mükemmel sürüş keyfini sunuyor ve bir butona dokunuşla Tigra’yı, yalnızca 18 saniye içinde coupé’den cabrio’ya dönüştürüyor. Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki dünya galasında Tigra TwinTop “2004 Yılının Cabriosu (Cabrio of the Year 2004)” seçildi. Tigra dinamik tasarımı, dengeli orantıları ve akıllı araç konsepti ile etkileyici bir yapıya sahip.

İki modern ECOTEC benzinli motor, canlı, yaşam dolu ve ekonomik performans garantileyen: Verimli TWINPORT yakıt tasarrufu sağlayan 1.4-litre motor (66 kW / 90 hp) ve 1.8-litre motor (92 kW / 125 hp) ile pazara sunulan Tigra TwinTop’da her iki dört-silindirli ECOTEC motor da Euro 4 emisyon standartlarına uyum sağlar. Beş-ileri manuel, önden çekişli şanzıman standart ekipmandır. Easytronic vites sistemi ise 1.4 litre TWINPORT motor için bir opsiyon olarak sunulmaktadır. Tigra TwinTop için sportif yönünü vurguladığımız Sport ekipman seviyesi ile sunuyoruz. İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araç Fuarı’nda Tigra TwinTop 1.8 motorlu modelimiz sergilenmektedir.

Geçtiğimiz yıl bu ay satışa sunduğumuz Yeni Astra EuroNCAP çarpışma testlerinde beş yıldız alarak güvenlik konusundaki iddiasını açıkça ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl dört değişik motor seçeneği ile pazara sunulan Yeni Astra’da 1.4 Twinport’da Essentia, 1.6 Twinport’da Enjoy, Elegance,Cosmo, 1.7 CDTİ commonrail dizel motorda Enjoy ve 2.0 Turbo Sport donanımı ile pazardaki yerini alıyorken bu ay aileye 1.3 CDTi dizel motorlu seçeneğimizde katıldı. Yeni Astra’nın 90Hp gücündeki yeni 1.3 CDTi motor versiyonu, 200Nm tork sağlarken, sınıfında bir ilk olan 6 ileri manuel şanzıman ile sunuluyor. Essentia, Enjoy ve Elegance donanım seviyelerinde sunulacak olan Yeni Astra 1.3 CDTi’da çeşitli opsiyonlar sunuluyor. CD 30 CD/MP3 çalar Essentia’da, Spor Paketi Enjoy’da, Xenon Paketi Elegance’da, Panoramik Sunroof Enjoy, Elegance’da, metalik renk ise tüm donanım paketlerinde sunuluyor. Yeni Astra Ailesinin en son katılımcısı 1.3 CDTi modelimizde Opel standındaki yerini alıyor.

Sınıfında ilk defa Sürüşe Duyarlı Ön Far (AFL) teknolojisini sunan Yeni Astra’da panoromik sunroof da opsiyonel olarak sunuluyor. MP3 özelliğine sahip müzik sistemide Astra’nın öenmli özelliklerinden birisidir. Aracını kişiselleştirmek isteyenlere yönelik özel paketlere de yer veren Astra’da bunlara örnek vermek gerekirse; Spor paket, Xenon Paket, IDS Plus Paket ve AFL Paketi gibi….

Opel’in Türkiye’de geçtiğimiz İstanbul Motor Show fuarı ile pazara sunduğu Astra Wagon ise Üçüncü-nesil Astra gibi, yalnızca etkileyici tasarımı ile değil, aynı zamanda mükemmel sürüş dinamikleri ile de ön plana çıkıyor. Daha uzun bir dingil mesafesi ile üçüncü-nesil Astra’nın yenilik ve değişim getiren süspansiyon teknolojisini üzerinde taşır ve beş-kapılı sedan gibi aynı güçlü ve ekonomik motorlara sahiptir. Türkiye’de 1.7CDTi “common-rail” dizel motor ve 1.6 Twinport seçeneği ile sunulanAstra Wagon , her iki motor seçeneğinde de manuel şanzıman ile piyasaya çıktı. 1.6 Twinport motor seçeneğinde Easytronic şanzıman da opsiyonel olarak sunulmaktadır. 1.6 Twinport motor seçeneğinde Enjoy ve Elegance ,1.7 CDTi motor seçeneğinde ise Enjoy donanımı ile pazara sunulurken; müşterilerin isteklerine daha kolay çözümler getiren bir takım özel paketlerede sahip; Enjoy donanımı üzerine Hafif Alaşım alüminyum jantlar ve yolbilgisayarı sunan Spor Paket, Elegance donanımı üzerine ise Xenon farlar + Park sensörü + Elektronik hız sabitleyici sunan Xenon Pketi veya/veya IDS Plus + ESP Plus + Sürekli Süspansiyon kontrolü + Parametre kontrollü hıza duyarlı elektro-hidrolik direksiyon + Spor sürüş modu + Alçaltılmış spor şasiyi sunan IDS Plus Paketi alınabilir. Astra Wagon’da Panoramik Sunroof ise isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Orta Sınıf otomobiller segmentinde fark yaratan tasarımı, kapsamlı konfor özellikleri ve güvenlik ekipmanları ile başarısına başarı katan Vectra modelimiz ise Vectra 1.9 CDTi motorlu modeli ile Opel standındaki yerini alacak.Motor gücü ve yakıt ekonomisini birlikte sunan bu modelimiz 16 subap teknolojili, 150 beygir gücüne sahip ve 6 ileri düz ve Active Select şanzıman seçenekleri, üç değişik donanım paketi (comfort,design edition, elegance) ile sunuluyor.

Opel standında çok yönlülük konusunda iddialı Meriva 1.6 Twinport motor seçeneği ve Cosmo donanımı ile sergileniyor. Meriva’nın en büyük avantajı koltuk ve iç mekan kullanımında yaratıcı çözümler sunan Flexspace olarak adlandırılan sistemi. Bu sistem sayesinde Meriva’nın iç mekanı koltukların hiç biri çıkartılmadan sağa sola öne ve arkaya kaydırılarak farklı kullanımlar için ayarlanabiliyor. Ayrıca sürücü hariç diğer koltuklar katlanarak beş koltuklu araç geniş yükleme bölümü olan dört, üç ve iki koltuklu bir araca kolayca dönüştürülebiliyor.

Sunduğu FlexSpace hareketli koltuk sistemi, Twin Audio gibi fonksiyonel özellikleriyle Opel’in esneklik anlayışını ön plana çıkarak farklı müşterileri ihtiyaçlarını karşılayan Meriva’nın, Essentia hariç diğer tüm modellerde MP3 özelliğine sahip radyo/CD çaları standarttır. Essentia modelinde ise bu özellik opsiyonel olarak bulunuyor. 1.6 (100hp)’lik benzinli motoru ile Essentia, Enjoy, Cosmo donanımı ile, 1.7 CDTi (100hp)’lik dizel motor seçeneğinde ise Enjoy donanımı ile sunuluyor. Manuel şanzımanın yanısıra opsiyonel olarak Easytronic şanzıman ile de pazarda bulunuyor.

Zafira’nın öncülüğünü üstlendiği, yenilikçi ve esnek otomobiller sınıfına Meriva dan sonra Signum’da katılıyor. Signum’da benzinli 3.2 V6 AS (211hp), 3.0 CDTi AS (177hp) ve 1.9 CDTi 16V dizel motorlar Cosmo donanımı ile sunuluyor. Signum Cosmo’da “Işığa duyarlı otomatik far” ve CDC 40 OPERA Radyo/ CD değiştirici standart olarak sunuluyor. İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda Signum 3.2 modelimiz standımızdaki yerini alıyor.

Geniş motor ve model yelpazesine sahip olan Corsa’da 1.0 (60hp), 1.2 (80hp), 1.4 (90hp) Twinport 3 değişik benzinli motor, 1.3CDTi (70hp) dizel motor ve 1.8 (125hp) sportif modeli GSI ile tüm modellerde manuel ve opsiyonel Easytronic şanzıman ile sunuluyor.

İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı’nda geniş motor ve model yelpazesine sahip olan Corsa’nın 1.3 CDTi dizel motorlu modeli sergileniyor. Essentia hariç diğer tüm modellerde sınıfındaki rakiplerinde bulunmayan MP3 özelliğine sahip radyo/CD çalar standarttır. Essentia modelinde ise bu özellik opsiyonel olarak bulunuyor.

Çok yönlü, işlevsel ve oldukça büyük miktarlardaki yükleri taşıyabilme kapasitesine sahip olan Combo City Plus, hem işinizle ilgili hem de aile yaşantınızda yanınızda olabilecek en iyi dostunuz şimdi İzmir Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fua’nda Opel standında sergileniyor. Combo City Plus’ta sınıfının en iyi güvenlik paketlerinden biri bulunmaktadır. Standart donanım özellikleri arasında şunlar yer almaktadır: Tam boy sürücü hava yastığı, Pedal Katlanma Sistem (PRS), Yan darbeden korunma, DSA süspansiyon, Gergi mekanizmalı 3 noktalı ön emniyet kemeri (ön ve yan arka koltuklar) gibi…

Opel Combo City Plus sahip olduğu standart donanımı ile işiniz açısından mükemmel bir seçimi ifade etmektedir. Sürücü ve yolcu hava yastığı, ABS, Çift sürgülü kapı, Radyo / Kasetçalar CC20, Uzaktan kumandalı merkezi kilit, Elektrikli ön camlar standart ekipmanlar arasında yer almaktadır. Klima ve CD Player Paketi (Direksiyondan kumandalı radyo / CD çalar CD30) ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com