Gösterim: 1.191
Eklenme: 19 Kasım 2004
Saat: 12:39
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra SW

2004 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yılın Cabrio’su seçilen Tigra TwinTop, yine aynı fuarda göz kamaştıran geleceğin Opel çizgilerini yansıtan konsept aracımız Insignia, Türkiye’de İstanbul Motor Show ile birlikte pazara sunulacak Yeni Astra Wagon, Vectra ve Signum için geliştirilen yeni 1.9CDTi commonrail dizel motor, Yeni Design Edition Vectra ve diğer tüm dinamik ve heyecan verici modelleri ile birlikte Opel, İstanbul Motor Show’da ışık saçmaya devam ediyor.
19-29 Kasım 2004 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Auto Show 2004 de 6-7 holde yer alacak Opel standında; 19 değişik dinamik ve heyecan verici model ile ziyaretçilerini bekliyor.

Opel standının 365 gün keyifli sürüş yaşatan dinamik tasarımlı modeli Yeni Tigra TwinTop ile, Opel, elektro-hidrolik katlanabilir çelik tavanlı, iki koltuklu spor bir aracı ilk kez piyasaya sunuyor. Dinamik, heyecan verici tasarımı ile Tigra TwinTop aynı zamanda mükemmel sürüş keyfini sunuyor ve bir butona dokunuşla Tigra’yı, yalnızca 18 saniye içinde coupé’den cabrio’ya dönüştürüyor. Bu yılın Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki dünya galasında Tigra TwinTop “2004 Yılının Cabriosu (Cabrio of the Year 2004)” seçildi. Tigra dinamik tasarımı, dengeli orantıları ve akıllı araç konsepti ile etkileyici bir yapıya sahip.

Tigra’nın altı çizilmesi gereken en önemli özelliklerinden biri yenilik ve değişim getiren tavan mekanizması; Bir butona dokunuşla, her iki tavan bölümü, yer tasarrufu sağlamak üzere bagajın içine doğru katlanır. Ustaca tasarlanan tavan yapısı, eşyalarınızı yüklemek için, geniş ve çok-yönlü yer boşluğu sağlar – tavan açık şekilde 250 litre veya kapalı şekilde 440 litredir. Ayrıca, Tigra’nın koltuklarının hemen arkasında 70 litre hacimli bir bölme daha olup; sonuçta tavan aşağı indiği zaman, bagaj kapasitesi 500 litreyi aşar – Sınıfının en geniş bagaj hacmine sahiptir.

İki modern ECOTEC benzinli motor, canlı, yaşam dolu ve ekonomik performans garantiler: Verimli TWINPORT yakıt tasarrufu sağlayan 1.4-litre motor (66 kW / 90 hp) ve 1.8-litre motor (92 kW / 125 hp) ile pazara sunulacak olan Tigra TwinTop’da her iki dört-silindirli ECOTEC motor da Euro 4 emisyon standartlarına uyum sağlar. Beş-ileri manuel, önden çekişli şanzıman standart ekipmandır. Easytronic vites sistemi ise 1.4 litre TWINPORT motor için bir opsiyon olarak sunulmaktadır. Tigra TwinTop için sportif yönünü vurguladığımız Sport ekipman seviyesi ile sunuyoruz.

Opel’in Türkiye’de İstanbul Motor Show fuarı ile pazara sunacağı Astra Wagon ise Üçüncü-nesil Astra gibi, yalnızca etkileyici tasarımı ile değil, aynı zamanda mükemmel sürüş dinamikleri ile de ön plana çıkıyor. Daha uzun bir dingil mesafesi ile üçüncü-nesil Astra’nın yenilik ve değişim getiren süspansiyon teknolojisini üzerinde taşır ve beş-kapılı sedan gibi aynı güçlü ve ekonomik motorlara sahiptir. Türkiye’de 1.7CDTi “common-rail” dizel motor ve 1.6 Twinport seçeneği ile sunulacak olan Astra Wagon , her iki motor seçeneğinde de manuel şanzıman ile piyasaya çıkıyor. 1.6 Twinport motor seçeneğinde Easytronic şanzıman da opsiyonel olarak sunulmaktadır. 1.6 Twinport motor seçeneğinde Enjoy ve Elegance ,1.7 CDTi motor seçeneğinde ise Enjoy donanımı ile pazara sunulurken; müşterilerin isteklerine daha kolay çözümler getiren bir takım özel paketlerede sahiptir. Enjoy donanımı üzerine Hafif Alaşım alüminyum jantlar ve yolbilgisayarı sunan Spor Paket, Elegance donanımı üzerine ise Xenon farlar + Park sensörü + Elektronik hız sabitleyici sunan Xenon Pketi veya/veya IDS Plus + ESP Plus + Sürekli Süspansiyon kontrolü + Parametre kontrollü hıza duyarlı elektro-hidrolik direksiyon + Spor sürüş modu + Alçaltılmış spor şasiyi sunan IDS Plus Paketi alınabilir. Astra Wagon’da Panoramik Sunroof ise isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Yeni Astra Wagon’un sınıfına getirdiği yeniliklerden biri olan ve Vectra Caravan’dan tanıdığımız Flex-Organizer(R) bagaj düzenleme sistemi ile esneklik ve çok yönlülük ön plana çıkıyor. Maksimum esneklik sağlayan bu modüler sistem 2 farklı ana elemandan oluşmaktadır.

1- FlexOrganizer(R) hazırlık sistemi: Flex Organizer’ı oluşturan ana özellik bagaj bölmesinin iki yanında bulunan raylardır. Flex Organizer hazırlık sistemi tüm yeni Astra Wagon’larda standart olarak sunulmaktadır.

2- Flex Organizer(R) Paketi: Bu paket farklı taşıma seçeneklerin yaratılabileceği bagaj fileleri ve bunları raylara monte eden bağlantı yuvalarını içermektedir. Rayların üstündeki küçük bağlantı yuvaları yardımıyla farklı boyutlarda, kişinin kendi ihtiyaçlarına özel şekillendirebileceği taşıma alanları yaratılabilir. Bu paket sadece Elegance’da standart olarak sunulmaktadır.

Orta Sınıf otomobiller segmentinde fark yaratan tasarımı, kapsamlı konfor özellikleri ve güvenlik ekipmanları ile başarısına başarı katan Vectra modelimiz ise Vectra Design Edition, Vectra Caravan ve yeni 1.9 CDTi motorlu modelleri ile Opel standındaki yerini alacak.

Vectra Design Edition modelimiz Vectra sedan modelimize daha sportif bir dizayn kazandırmak üzere 1.6 (100hp) ve 1.9CDTi (150hp) motor seçenekleri ile sunuluyor. Sportif ön tamponu, 3 kollu spor deri direksiyon simidi, özel jantlar ve sportif iç tasarım öğeleri ve standart donanımı ile dikkat çekici bir yüze sahip. Elektronik İklim Kontrollü Klima, Xenon farlar da standart donanımına dahil. Design Edition donanım paketinde; GTS tipi ön tampon, Signum tipi radyatör panjuru ızgarası, 16” hafif metal alaşımlı özel jantlar, krom çerçeveli ve deri kaplı vites kolu topuzu, mat krom görünümlü spor dekor çıtası ve koyulaştırılmış farlar bulunmaktadır.

Yenilik ve Değişim getiren “FlexOrganizer” ise Vectra Caravan’da esnek kullanım yaratır. 1850 litreye kadar çıkabilen kargo hacmi ile yeni Opel Vectra Caravan VDA-Normu, segmentindeki rakiplerinden çok daha fazla kargo hacmi sunar. Bu dinamik modelde kendi sınıfının en uzun dingil mesafesi 2.83 metre ve beş-koltuklu konfigürasyonda bagaj kapağına kadar hiç kesintisiz 530 litrelik kargo yer-boşluğu sağlandı. Bu geniş kargo bölmesinin çok akıllı bir şekilde kullanımı için, yenilik ve değişim getiren FlexOrganizer kullanılıyor.

Bu nedenle yeni Vectra Caravan, bagaj bölmesinde arka koltukların arkasına kadar uzanan yan duvarların her biri boyunca iki standart paralel kızak ile donatıldı. Bu kızaklara ayırıcı separatörler, kancalar veya kelepçeler ile kilitleme elemanlarından oluşan değişken bir sistem takılarak her çeşit ihtiyaca göre farklı boyutlarda kargo bölmeleri yaratılabiliniyor. “Organizer package” [Organizatör paketi], kargo bölmesinde çeşitli bölümler yaratmak için kullanılan çok-fonksiyonlu 3-D ağ-örgü netlerden oluşur. Ayırıcı siperleri emniyete almak için veya örneğin yan-duvar kızaklarına alış-veriş çantaları takmak için bir yan ağ örgü net de bunlara dahildir. Bu sistem, günlük kullanım için idealdir. FlexOrganizer’in tüm elemanları, takıldıkları zaman, pencere kenarı ile aynı seviyededir ve sonuçta standart ekipman olarak temin edilen, takılıp çıkartılabilir bagaj örtüsünün altına çok iyi uyum sağlar ve bagaj örtüsünün altına yerleştirilen eşyalarınızı meraklı gözlerden uzak tutar. FlexOrganizer sistemine ihtiyaç duyulmazsa, tüm komponentler, yine bagaj bölümündeki bir kanat-kapağın altına yerleşik gizli bir kutuya çok düzenli bir şekilde kaldırılır.

Vectra’daki bir başka yenilik ise yeni 1.9 CDTi motor seçeneğinin sunuluyor olması. Motor gücü ve yakıt ekonomisini birlikte sunan bu modelimiz 16 subap teknolojili, 150 beygir gücüne sahip ve 6 ileri düz ve Active Select şanzıman seçenekleri, üç değişik donanım paketi (comfort,design edition, elegance) ile sunulacak. Ayrıca 1.9 CDTi 8 subaplı 120 beygir gücünde bir motor seçeneği ile 6 ileri manuel şanzıman ve Comfort paketi ile Kasım ayı sonunda pazara sunulacak.

Konfor, güvenlik ve kalitenin birleşimi ile tüm zamanların en hızlı Opel’i olarak pazara sunulan Vectra’nın sportif ve dinamik modeli olan GTS ise 2.0Turbo (175hp) ve 3.2 V6 AS (211hp)’lik modelleri ile pazarda yerini almaya devam edecek.

Dünya Premiyerini 60. Frankfurt Motor Show’da gerçekleştiren konsept otomobilimiz Insignia geleceğin büyük boy Opel otomobillerinin dizayn dilini açıkça anlatıyor. Dinamik dizaynı ve şık görünümü ile Insignia pek çok yeniliklere imza atıyor. Opel’in şu anki ürünlerinden daha dramatik keskin ve sert kromdan oluşturulmuş dizaynı GM’in teknolojiye ve geleceğe bakış açısını gösteriyor.

Kendi sınıfında bir ilk olan ve 2003 yılında “Kompak Van” kategorisinde “Almanya’da En İyi Görünümlü Otomobil” seçilen Zafira Opel standındaki yerini alıyor. Standart ekipman olarak tam-boy yedi-koltuğa sahip ve koltukların hiçbirini yerinden çıkartmadan, yedi-koltuklu, konforlu, rahat bir araçtan maksimum 1700 litre hacimli bir kargo bölgesi olan yüksek kapasiteli bir taşımacılık aracına kolayca dönüştürülebiliniyor. Opel kompak van model versiyonları, bir seçim yapabilmeniz için çok geniş, benzersiz, kendine özgü bir ürün gamı oluştururlar. Zafira’da model yılı 2005 de motor ve donanım seçenekleri ise; 1.6(100hp) motora sahip Zafira’da Comfort,Edition ve Elegance donanımı ile, 1.8 AT (125hp) Elegance donanımı ile ve 2.0 DTH (100hp) dizel motoru ise Comfort ve Elegance donanımı ile sunuluyor.

Opel Zafira ile yakaladigi basariyi minivan sinifinda Meriva ile bir adım oteye tasiyor. Opel standında çok yönlülük konusunda Zafira’yı takip eden Meriva’nın en büyük avantajı koltuk ve iç mekan kullanımında yaratıcı çözümler sunan Flexspace olarak adlandırılan sistemi. Bu sistem sayesinde Meriva’nın iç mekanı koltukların hiç biri çıkartılmadan sağa sola öne ve arkaya kaydırılarak farklı kullanımlar için ayarlanabiliyor. Ayrıca sürücü hariç diğer koltuklar katlanarak beş koltuklu araç geniş yükleme bölümü olan dört, üç ve iki koltuklu bir araca kolayca dönüştürülebiliyor.

Sunduğu FlexSpace hareketli koltuk sistemi, Twin Audio gibi fonksiyonel özellikleriyle Opel’in esneklik anlayışını ön plana çıkarak farklı müşterileri ihtiyaçlarını karşılayan Meriva’nın, tüm müzik sistemleri MY05’ten itibaren yenilendi. Essentia hariç diğer tüm modellerde MP3 özelliğine sahip radyo/CD çaların standart olması MY05’teki yenilikler arasında yer alıyor. Essentia modelinde ise bu özellik opsiyonel olarak bulunuyor. 1.6 (100hp)’lik benzinli motoru ile Essentia, Enjoy, Cosmo donanımı ile, 1.7 CDTi (100hp)’lik dizel motor seçeneğinde ise Enjoy donanımı ile sunuluyor. Manuel şanzımanın yanısıra opsiyonel olarak Easytronic şanzıman ile de pazarda bulunuyor.

Zafira’nın öncülüğünü üstlendiği, yenilikçi ve esnek otomobiller sınıfına Meriva dan sonra Signum’da katılıyor. Signum’da benzinli 3.2 V6 AS (211hp), 3.0 CDTi AS (177hp) ve 1.9 CDTi 16V dizel motorlar Cosmo donanımı ile sunuluyor. Model yılı 2005’te Signum Cosmo’da “Işığa duyarlı otomatik far” ve CDC 40 OPERA Radyo/ CD değiştirici standart olarak sunuluyor.

Geniş motor ve model yelpazesine sahip olan Corsa’da 1.0 (60hp), 1.2 (80hp), 1.4 (90hp) Twinport 3 değişik benzinli motor, 1.3CDTi (70hp) dizel motor ve 1.8 (125hp) sportif modeli GSI ile tüm modellerde manuel ve opsiyonel Easytronic şanzıman ile sunuluyor.

Corsa motor yelpazesi içine yeni katılan 1.2 Twinport (80Hp) benzinli motor seçeneği ile performanstan ödün vermeden benzin tüketiminde büyük avantaj sağlayan Twinport teknolojisi, ile birlikte de sunuluyor. 80Hp’ye çıkarılmış beygir gücü ile bu yeni 1.2 Twinport motor, hem düz hem de Easytronic şanzıman seçeneği ile birlikte Essentia ve Enjoy modelinde sunuluyor.

Ayrıca Corsa’nın tüm müzik sistemleri MY05’ten itibaren yenilendi. Essentia hariç diğer tüm modellerde sınıfındaki rakiplerinde bulunmayan MP3 özelliğine sahip radyo/CD çaların standart olması MY05’teki yenilikler arasında yer alıyor. Essentia modelinde ise bu özellik opsiyonel olarak bulunuyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında satışa sunduğumuz Yeni Astra EuroNCAP çarpışma testlerinde beş yıldız alarak güvenlik konusundaki iddiasını açıkça ortaya koydu. Dört değişik motor seçeneği ile pazara sunulan Yeni Astra’da 1.4 Twinport’da Essentia, 1.6 Twinport’da Enjoy, Elegance,Cosmo, 1.7 CDTİ commonrail dizel motorda Enjoy ve 2.0 Turbo Sport donanımı ile pazardaki yerini alıyor. Dinamik tasarımının yanısıra IDS, IDS plus, Spor Sürüş Modu, Sürekli Süspansiyon Kontrolü ve Yokuşta Kalkış Desteği ile geliştirilmiş teknolojiyi sunuyor.

Sınıfında ilk defa Sürüşe Duyarlı Ön Far (AFL) teknolojisini sunan Yeni Astra’da panoromik sunroof da opsiyonel olarak sunuluyor. MP3 özelliğine sahip müzik sistemide Astra’nın öenmli özelliklerinden birisidir. Aracını kişiselleştirmek isteyenlere yönelik özel paketlere de yer veren Astra’da bunlara örnek vermek gerekirse; Spor paket, Xenon Paket, IDS Plus Paket ve AFL Paketi gibi….

Opel Ticari araç serisinde ise ;Combo, Corsavan, Movano, Vivaro’dan oluşan yelpazesi ise bu alanda da iddiasını ortaya koyuyor.

Mayıs Ayı’nda pazara sunduğumuz Orta sınıf ticari araç sınıfında yer alan Vivaro’da 1.9CDTi (100HP) motor seçeneği ile panelvan ve yarı camlı olarak sunulmakatadır. 2004 Haziran Ayı’nda pazara sunduğumuz Ağır Ticari Araç sınıfında yer alan yeni Movano’da ise 2.5 CDTi (115hp)’lik motor seçeneği ile Şasi ve panelvan olarak sunuluyor. Combo’da ise 1.3 CDTi (70hp) ve 1.7 CDTi (100hp) motor seçenekleri ile van club, van comfort ve city plus donanımı ile sunuluyor. Tüm Combo modellerinde 2005 model yılı ile birlikte ABS ve CC20 Radyo/Kasetçalar standart olarak sunuluyor. Direksiyondan kumandalı Radyo/CD çalar CD30 City Plus için opsiyonel olarak sunuluyor. Corsa Van ise 1.3 CDTi (70hp) motor seçeneği ile comfort donanımında ve CC20 Radyo/Kasetçalar sunuluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com