Gösterim: 1.516
Eklenme: 2 Aralık 2004
Saat: 12:42
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Tigra Twintop

1.4 ve 1.8-litre motor hacimli (66 kW/90 hp ve 92 kW/125 hp) iki ayrı ECOTEC benzinli motora ek olarak, son derece ekonomik 51 kW / 70 hp 1.3-litre dizel motor seçenegide bulunuyor. Dört-valflı teknoloji ve en ileri çoklu yakıt-enjeksiyon sistemi özelliklerini üzerinde taşıyan Tigra TwinTop 1.3 CDTI, 100 kilometre için yalnızca 4.6 litre dizel yakıt tüketiyor. Tüm Tigra TwinTop versiyonları gibi, elektro-hidrolik mekanizma ile geri çekilip açılabilir çelik tavanlı yeni dizel cabrio-coupé de Euro 4 emisyon standartlarına uyum sağlıyor.

Avrupa Pazarlama Bölümü Direktörü Alain Visser bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Tigra TwinTop olağanüstü bir başarıdır. ‘2004 Yılının Cabrio’su [Cabrio of the Year 2004]’, yalnızca otomotiv basınında bir dizi karşılaştırma testlerini kazanmakla kalmadı, müşterilerimiz açısından da büyük bir “hit” otomobil… Bugün için tüm Avrupa-çapında 15,000’den fazla siparişimiz var. Yüksek derecede verimli 1.3 CDTI common-rail turbo-dizelin ek opsiyonu, şu anda Tigra serisini çok daha câzip bir duruma getirdi, tüm dikkatleri üzerinde topladı.”

İşte Tigra TwinTop’un bir başka yeni özelliği daha: Daha fazla sürüş dinamikleri ve daha da iyi kullanım ve yol-tutuş için, 125 hp 1.8-litre versiyon şimdi standart spor şasi ile piyasaya çıkıyor. Aslında ESP sistemli son derece çevik ve becerikli DSA [Dinamik Güvenlik (Dynamic Safety)] şasi ile karşılaştırırsak, spor şasi, çok daha sert kullanım, yol-tutuş ve tepki veren direksiyon sunuyor. Yeni spor şasi, önde sallanmayı, yalpalanmayı önleyen takviyeli stabilizatörler sayesinde mükemmel yol tutuşu sağlıyor. 1.4 TWINPORT ve 1.3 CDTI ECOTEC motorlu Tigra TwinTop versiyonları, sürüş konforunun daha da artırılması için, yeni bir arka aks ile donatılmıştır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com