Gösterim: 854
Eklenme: 22 Şubat 2010
Saat: 13:35
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Corsa Van

Geçen hafta açıklanan uzun soluklu kalkınma planımız çok önemli adımlar içermekte. Bu plan ile Opel markamızın Avrupa’da uzun vadede bağımsızlığını sağlamak hedeflenmiştir. Planın hedefi Opel için, agresif ürünler, yeni yatırımlar, kapasite küçültme ve hızlı ve verimli tedbirler aracılığıyla sağlam ve bağımsız bir yapı oluşturmaktır.

Bu plan başarılı bir gelecek için tüm gereklilikleri kapsamakta; yüksek donanımlı iş gücü, yüksek yakıt tasarrufu teknolojisi temel alınmış agresif ürünler, rekabete dayanan fiyat yapısı ve Rüsselsheim merkezi dışında operasyon yürüten kendini işine adamış bir yönetim ekibi.

2014 yılına kadar 11 milyar Euro yatırım yapılacak Gelişmeyi sürdürmek için GM, 2014 yılına kadar Opel’e 11 milyar euro yatırım yapmayı planlıyor. Bu olumlu gelişme bize 2012’ye kadar ürün gamımızı yüzde 80 yenileyeceğimiz yeni bir ürün atağı planlayabilmemizi sağladı. Ürünlerimiz sadece görsel açıdan yenilenmeyecek, aynı zamanda yeni ve çevreci teknolojiler de içerecek. 2011’de Ampera ile başlayacak olan geliştirilmiş menzilli elektrikli araç atağımız, daha ufak boyutlu elektrikli araçlarla devam edecek. Buna paralel olarak LPG ve CNG motor sistemleri ve start -stop gibi teknolojiler içeren modellerimiz de satışa sunulacak.

Geçtiğimiz senenin sonunda, yeniden yapılandırma için 3,3 milyar Euro nakite ihtiyaç olduğunu belirlemiştik. GM şimdiden Opel’e 600 milyon Euro yatırım yaptı bile. Ayrıca nakit akışını sürdürmek adına 650 milyon Euro’luk bir destek de sağladı. Geriye kalan 2,7 milyar Euro’luk nakit desteğini sağlamak için ilgili devlet yönetimleri ve Avrupa’daki sendikalarla görüşmeler devam ediyor. Alman hükümeti, bu planın uzun dönemde uygulanabilirliğini değerlendirmek ve fizibilitesini yapmak için bizlerden bağımsız bir denetimci kurum atamamızı talep etmişti. Denetimci kurumun çıkarımları ve tavsiyeleri doğrultusunda potansiyel finansal destek tartışılacaktı. Gecen ay bağımsız denetçi kurumun kararı doğrultusunda yapılan açıklamada; “Bu plan yeniden yapılandırılmış başarılı bir iş için finansal güvenirliğe sahip ve gerçekçi bir yol haritası sunmaktadır.” cümlesine yer verildi. Bu bizler için önemli bir dönüm noktasıdır. Denetimcilerin değerlendirmelerini, detaylı planı ve borçlanma-borç ödemelerine ilişkin teminatları içeren resmi başvuruyu Alman hükümetine sunduk.

Avrupa’daki kriz yüzde 20 küçülmemizi gerektiriyor Avrupa pazarının kaçınılmaz gerçeği ile mücadele edebilmek için Opel’in kapasitesinin yaklaşık yüzde 20 dolaylarında düşürülmesi gerektiğinin kesinlikle farkındayız. Ekonomik öngörülere göre Avrupa’da otomotiv pazarı bu sene, 2007 yılına kıyasla yüzde 25 dolayında küçülecek. Karşılaşmış olduğumuz bu pazar gerçeği, eski olumlu tabloya ne zaman dönüleceği konusunda öngörü de bulunmamızı imkansız kılıyor.

Antwerp de bulunan üretim tesislerini kapatma kararı, yeni Opel dönüşümündeki ilk ve en zorlu adımdı. Daha önce de duyurulduğu gibi yeniden yapılanmak için Avrupa genelinde mevcut 48 bin görevden 8 bin 300’ünü sonlandırmamız gerekiyor. Avrupa geneline yayılacak olan bu küçülme kapsamında iş akdi sonlandırılacak olan 8 bin 300 kişinin bin 300 adedi idari, 7 bin adedi ise üretim kadrolarından oluşacak. Daha yalın bir yönetim yapısı oluşturmak amacıyla, şimdiden GM Avrupa’daki yönetim yapılanmasını gözden geçiriyor. Opel artık Rüsselsheim’da yer alan merkezinden dışarı çıkmıştır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com