Gösterim: 990
Eklenme: 11 Aralık 2009
Saat: 13:24
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Opel Astra

Satışa bile sunulmadan Avrupa’nın araç güvenliği değerlendirme organizasyonu olan Euro NCAP’den, en yüksek puan olan “beş yıldız” alan Yeni Astra, Almanya’da Bild gazetesi tarafından, “Altın direksiyon” ödülüne de layık görüldü. “Yılın otomobili” yarışmasında da 3.’lük ödülünü kazanarak sınıfına iddialı bir giriş yapan Yeni Astra, shoowroom’lardaki yerini aldı.

Otomobil severlerin merakla bekledikleri Yeni Astra’yı yakından görüp deneme sürüşüne çıkmaları için Opel bayilerine uğramaları yeterli. Segmentinde liderliği hedefleyen ve bünyesinde bir çok ilki sunan Yeni Astra, geliştirilen motor yelpazesiyle yüksek performans ve yüzde 12 oranında daha az CO2 emisyon değerleri sunuyor. Düşük yakıt tüketimiyle kullanıcısını etkilemeye kararlı olan yeni modelde, dizel motorların ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 4.6 litre, benzinli motorlarda ise 100 km’de sadece 6.1 litredir.

Yeni Astra’nın sınıfına taşıdığı yenilikçi teknolojiler:

# Gelişmiş Ön Aydınlatma (AFL+) Dokuz farklı aydınlatma işlevi kullanarak, mevcut sürüş ve yol koşullarına uyacak şekilde yoğunluğu ve mesafesi değişen yeni nesil bi-xenon farlar.
# Uzun boyluların rahat etmesi için 280 milimetreye kadar geriye hareket ettirilebilen Ergonomik Spor Koltuklar. Bu koltuklarda minder uzatma, minder kaldırma işlevi, 4 yönlü bel desteği ve yüksek yoğunluklu köpük kullanılan beden destekleyici koltuk hatları bulunmaktadır. Kompakt sınıfta, Almanya’daki ergonomi uzmanlarının ve doktorların oluşturduğu bağımsız bir panel olan Aktion Gesunder Rücken e.V. (Sağlıklı Sırt Hareketi, AGR olarak tanınır) tarafından verilen ve en çok istenen onaylardan biri olan damgaya sahip tek koltuktur.
# Çok geniş bir çeşitlilikte kargonun kolaylıkla yüklenmesini sağlayan FlexFloor. Bagaj zemini hareketlidir ve bagajın her bir köşesinin yanında bulunan ergonomik tasarımlı bağlantı elemanları kullanılarak üç seviyede yerleştirilebilir.
# Opel’in yenilikçi bisiklet taşıyıcısı olan FlexFix, arka tamponun arkasına entegre edilmiştir ve yeni Astra hatchback’te seçenek olarak sunulur. Bagajının ucunun yanında bulunan bir bırakma kolu çekildiğinde kayarak arka tampondan dışarı çıktığından bisikletlerin taşınmasını kolaylaştırır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com