Gösterim: 2.285
Eklenme: 25 Kasım 2005
Saat: 13:53
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Vectra GTS

Dinamik Opel tasarım dilinin tüm dikkatleri üzerinde toplayan tamamen yeni, yüzü, ileri teknolojiye sahip geniş motor yelpazesi ve yeni 2.8 V6 230 hp motoru ile Yeni Vectra yine herkesi kendine hayran bırakıyor.

2002’deki lansmanından hemen çok kısa bir süre sonra, Vectra zâten segmentinde Avrupa’nın en başarılı sedanlarından biri olmuştu ve bu başarısını yoğun rekabet koşullarına rağmen bugüne kadar taşıyarak segmentinin en başarılı araçlarından biri olmaya devam etti. Bugüne kadar dünya çapında üçüncü-nesil Vectra toplam satışları 600,000 adeti aştı. Bu model serisi, 2004’ten beri Alman ve Avrupa otomotiv basını tarafından gerçekleştirilen sayısız testlerde Opel markanısın en üstün tam 30 sonuç almasını sağladı.

Yenilenmiş dinamizm ve üstün performans vaad eden yeni tasarımı ve kararlı duruşu ile Yeni Vectra, her ortamda üstünlüğünü hissetiren bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Vectra kullanıcısının özgüvenini, tüm bakışları üzerinde toplayacak şekilde dışa vurarak, kontrolü ele almak isteyenlerin tercihi olarak göz dolduruyor.

Vectra’da üstün yol tutuşu ve sürüş dinamiği sağlayan, elektronik konrollü şasi kontrol sistemlerinin şasiyle mükemmel etkileşimi olan İnteraktif Sürüş Sistemi, Yeni Vectra’da daha da geliştirilmiş olarak sunuluyor.. Yeni nesil ABS, Fren Destek Sistemi, Elektronik Fren Gücü Dağılımı, Virajda Fren Kontrolü, Harita Kontrollü Elektro-hidrolik Servo Direksiyon, Çekiş Kontrol Sistemi, sınıfında sadece Vectra’da bulunan Plus özelliğine sahip Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESP Plus) ve hafif alaşımlı malzemeden üretilmiş şasi yapı elemalarından oluşan üstün İnteraktif Sürüş Sistemi daha da geliştirilen yönleriyle Yeni Vectra’da da mükemmel bir sürüş dinamiği sağlamaya devam ediyor. Yeni Vectra’da yapılan şasi ayarlamaları ve harita kontrollü elektro-hidrolik servo direksiyon üzerinde yapılan optimizasyon çalışmaları ile Vectra’nın üstün sürüş dinamiği ve yol tutuşu daha da üst seviyelere çıkarılarak segmentinin sınırlarını aşıyor.

Yeni Vectra ile ilgili özellikle vurgulanması gereken teknik yeniliklerin en başında model yılı 2006 ile birlikte sunulmaya başlanan IDS Plus şasi geliyor. Şasi teknolojisinin en üstün ürünlerinden biri olan Sürekli Süspansiyon Kontrolü (CDC) ve Spor Sürüş Modundan oluşan, IDS Plus Şasi sistemi ile her koşulda üstün sürüş dinamiği ve yol tutuşu sunar. Spor Sürüş modu sayesinde adeta tek araçta iki farklı sürüş keyfi aynı anda yaşanır. Elektronik destekli Sürekli Süspansiyon Kontrolü ve Entegre Şasi Kontrollü IDS Plus Şasi, model yılı 2006 ile birlikte Yeni Vectra’nın 1.9 CDTi, 2.0 Turbo ve 2.2 YH motor seçenekleri ile birlikte sunuluyor.

Yeni Vectra sadece sürüş dinamiği özellikleriyle değil, ileri teknoloji konfor ve güvenlik donanım ile de hayalleri süslemeye devam ediyor. Sınıfının en iyisi özelliklerden birisi olan, en son teknoloji ürünü Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL) Yeni Vectra’nın en çarpıcı sürüş konforu ve güvenlik özelliklerinden biri olarak tüm otomobil kullanıcılarını cezbediyor. Sınıfının en kapsamlı sistemi olan, Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL, adeta Yeni Vectra’nın gözleriymişcesine çalışırak sürüş kalitesini artırıyor. AFL’nin “Viraj Lambası” özelliği ile, virajlarda araç hızı ve direksiyon açısına duyarlı olan farlar 15 dereceye kadar seyir yönüne ışık yayarak, sabit farlara göre yolu %90 daha iyi aydınlatırak görüş mesafesini artırır. AFL’nin “Manevra Lambası” özelliği ise, kavşaklarda direksiyonun konumu, seyir hızı ve sinyallerin devreye girmesine bağlı olarak devreye giren ek bir reflektör sayesinde, aracın sol veya sağ tarafındaki 30 metre civarındaki bir yolu 90°’ye kadar bir açıyla aydınlatır. Bu iki özelliğe ek olarak bi-xenon özelliğine sahip AFL’nin “Otoyol Farı” özelliği yüksek hızlarda ve sabit düz sürüşlerde kısa hüzme far kendiliğinden biraz yukarı doğru ayarlanır ve böylece aydınlatma mesafesini yükseltir.

Buna ek olarak, 8 farklı yönde elektrikli ayarlanan koltuk özelliğne ilave olrak 4 yönlü elektrikli ayarlanabilir bel desteğinin de sunulduğu ortopedik olarak tavsiye edilen Yeni Vectra’nın Multi-Contour Ekstra Konforlu Koltuk Sistemi, kapsamlı özellikleriyle sürücüsüne en üst düzeyde konfor sağlar. Isıtma özelliğinin yanı sıra havalandırma fonksiyonuna da sahip hafızalı bu sürücü koltuğu, sürüş ergonomisi ve konfor konusunda gerçek anlamda 5 yıldızlı bir teknoloji olduğunu kanıtlıyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra işçilik, malzeme kalitesi ve gelişmiş otomatik klima sistemleriyle donatılmış Yeni Vectra’lar sınıfının sınırlarını zorluyor.

Yeni Vectra NB, GTS ve Caravan model seçenekleri ile sunulmaktadır:

Vectra NB’in en baz modeli Essentia’daki standart özellikler; Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon kolonu, ergonomik, saklama cepli ön koltuklar, ön ve arkada bardak tutucuları, gözlük saklama bölmesi, arka havalandırma kanalları, arka koltuk sırtlığına entegre kol dayama yastığı, 15″ çelik jantlar, ön koltuklar arasında kol dayama desteği, aktif koltuk kafalıkları, 8 hava yastığı, otomatik Klima, IDS, ESPPlus (özelliksiz), Radyo CD 30, yol bilgisayarı, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön ve arka camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi

Vectra NB’in Comfort modelinde ise Essentia modeline ek olarak; bej veya siyah renkli döşeme seçenekleri, açık renk ahşap veya alüminyum dekor parçaları, gövde renginde dış ve parlak krom iç üniteler, çekiş kontrol sistemi, 8-yönlü ayarlanabilen, bel destekli sürücü ve yolcu koltuğu, Işığa duyarlı iç dikiz aynası, elektronik iklim kontrollü klima, sis lambalarına sahip dinamik tasarımlı ön tampon, 16″ hafif metal alaşım jantlar, cruise control, yağmur sensörü, direksiyondan kumandalı CD 30 Radyo/CD/MP3 çalar, Işığa duyarlı otomatik yanan ön farlar, aydınlatmalı makyaj aynası, ön ve arka okuma lambalarını sayabiliriz.

Vectra NB Elegance’da ise standart NB Comfort özelliklerine ek olarak; Xenon farlar, ESPPlus, deri kombineli kumaş koltuklar, 8-yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü ve ön yolcu koltukları, hafızalı sürücü koltuğu, tümüyle deri koltuk seçeneklerine ve açık renk ahşap dekor elemanlarına sahip bej iç mekan (opsiyonel), park pilotu, otomatik katlanır ısıtmalı elektrikli dış aynalar, direksiyondan kumandalı CDC 40 Opera Radyo/CD çalar/ CD değiştirici

Vectra Caravan Cosmo’da ise standart NB Elegance özelliklerine ek olarak; Flex Organizer® bagaj düzenleme sistemi (Vectra Caravan’da sunulmaktadır), koyulaştırılmış arka camlar, deri döşeme ve ısıtmalı ön koltuklar, sunroof, spor sürüş moduna sahip IDS Plus, 17″ hafif metal alaşım jantlar, tavan bagaj rayları

Vectra GTS’de ise standart Vectra NB Comfort özelliklerine ek olarak; 17″ alaşımlı jantlar, alçaltılmış spor şasi, koyulaştırılmış farlar ve arka lambalar, spor ön koltuklar, spor gösterge paneli elemanları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, siyah renkli iç mekan, alüminyum dekor çıtaları, mat krom iç dekor elemanları, deri döşeme, direksiyondan kumandalı CDC 40 Opera Radyo/CD çalar/ CD değiştirici, spor sürüş moduna sahip IDSPlus, sunroof, xenon farlardır.

Türkiye’de Yeni Vectra 1.6 (100 hp) motorda Essentia, Comfort, Elegance, 2.0 Turbo (175 hp) motorda Elegance , 2.2 YH (155 hp) motorda Elegance, 1.9 CDTi (150 hp) motorda ise Comfort ve Elegance model donanım seçenekleriyle sunulacaktır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com