Gösterim: 979
Eklenme: 30 Mart 2015
Saat: 19:13
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Otomotiv sektöründeki girişimler arasına hızlı bir giriş yapan, Projectz şirketinin bir projesi olan Oto.net, gelişimine ve ilerleyişine devam ediyor. İnternet üzerinden otomobil alım-satım işine yeni bir soluk getiren bu girişim ilk çevrimiçi ihalesini 2013 yılında gerçekleştirdi. Sitenin kurucusu olan Yonca Zaimoğlu, bu alanda kadın girişimcilerin ne kadar başarılı oldukları konusunda iddialı ve emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor. Daha yapılacak çok şey olduğunu düşünen Yonca Zaimoğlu, karmaşık sitelerden daha iç açıcı ve dizayn açısından daha kolay erişebilirlik sağlayan bir site haritasını bizlere sunuyor. Kadın elinin değdiği belli olan sitede, istediğiniz araçlara ve bilgilere kolaylıkla erişebilmeniz sağlanmış durumda.

Oto.net şirketlere, bayilere, araç filosuna sahip kurumlara satmak istedikleri araçları kolayca pazarlayabilecekleri bir alan sunuyor. Türkiye’de ikinci el pazarı konusunda net sayılar tam olarak bilinmemekle birlikte 2014 yılında 4 milyondan fazla aracın el değiştirdiği düşünülüyor. Oto.net projesinin temelini bu kadar yoğun alım-satım yapılan bir alanda kolaylığı ve güvenirliği sağlayabilmek. Sundukları hizmet sadece alıcı ve satıcıyı birbiriyle buluşturup aradan çekilmekle kalmıyor. İşleyişe biraz değinmem gerekirse, üye olduğunuzda belli saatlerde yapılan çevrimiçi ihalelere katılıp tekliflerde bulunabiliyorsunuz. Tabi sadece ihale yoluyla değil, açık artırma ve hemen al seçenekleriyle de üyelere farklı imkanlar sunuyor. İhaleler üyelere istedikleri iletişim kanallarıyla haber veriliyor. İhale öncesinde Oto.net ekibi, satışı yapılacak aracın kaporta boya ekspertizlerini yapıp, detaylı fotoğraflarını çekiyor. Alıcı üyeler, galerilerde aracın trafik verileri de dahil olmak üzere tüm bilgilerini inceleyerek hem sorularına cevap buluyor hem de alımlarını gerçekleştirebiliyor. İhaleden sonraki süreçte ise, araç bedelinin tahsilatından,nakliyeye ve satış devir işlemlerine kadar herşey oto.net tarafından büyük bir özenle yönetiliyor.

Türkiye genelinde farklı illerden bine yakın galeri ve yetkili satıcı ile anlaşması bulunan Oto.net, yaptığı satışlarla alanında hızlı bir yükseliş sergilemekte. Hemel al özelliğinin şeffaflığı ve güvenilirliğine değinen Zaimoğlu, özellikle İstanbul’da nakliyeyi karşıladıklarından ve insanların mesai saatleri içinde 15 dakikalarını ayırarak otomobillerini alabileceklerinden hatta akşamına kapılarında olacağından bahsediyor ve bunun İstanbul gibi karmaşık bir şehirde çok büyük bir imkan olduğunu dile getiriyor. Otomobil ve insanın buluştuğu her yerde hem alıcıya hem satıcıya imkanlar ve avantajlar sağlamak amacıyla hareket eden Oto.net sektörede kalıcı bir şirket olacağı konusunda emin adımlarla ilerliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com