Gösterim: 1.275
Eklenme: 25 Aralık 2010
Saat: 21:29
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

1991 yılından günümüze yayın hayatını sürdüren ve Türkiye’nin en önemli haftalık uzman otomotiv yayınlarından biri olan Otohaber’in 2010 yılında web üzerinden gerçekleştirdiği okuyucu anketiyle sonuçlanan “Otohaber Ödülleri”nden Tofaş’a 4 ödül birden çıktı. Otohaber TMP okuyucularının oylarıyla küçük sınıfta Fiat 500; hafif ticari araçlar sınıfında Yeni Fiat Doblo; kompakt hatchback sınıfında Alfa Romeo Giulietta ve coupe sınıfında Ferrari 458 Italia, Türkiye’nin en iyileri olarak rakiplerini geride bırakarak birincilik ipini göğüslediler. Bununla birlikte Fiat Fiorino Trekking, Ferrari California ve Ferrari 430 Spider ise okuyucu oylarıyla kendi sınıflarında ilk 3’e girme başarısını gösterdi.

2010 yılında dördüncüsü gerçekleştirilen ve 27 farklı sınıfta 461 model arasında kıyasıya bir rekabete tanıklık eden “Otohaber Ödülleri 2010”dan Tofaş’a 4 farklı sınıfta birincilik ödülü geldi. Otohaber TMP okuyucularının web üzerinden katıldığı anketin sonuçlarına göre küçük sınıfta Fiat 500; hafif ticari araçlar sınıfında Yeni Fiat Doblo; kompakt hatchback sınıfında Alfa Romeo Giulietta ve coupe sınıfında Ferrari 458 Italia, Türkiye’nin en iyileri olarak rakiplerini geride bırakarak birincilik ipini göğüslediler. Bununla birlikte Fiat Fiorino Trekking, Ferrari California ve Ferrari 430 Spider ise okuyucu oylarıyla kendi sınıflarında ilk 3’te yer aldılar.

Tofaş CEO’su Ali Pandır, 4 kritik sınıfta okuyucu ödüllerini kazanmanın önemine dikkat çekerken, “Zaten birçok uluslararası ödüle imza atan Ferrari 458 Italia’nın Türk otomobil dergisi okuyucularının beğenisini kazanmış olması bizleri çok memnun ederken, sınıfının en yeni otomobili olarak ön plana çıkan Alfa Romeo Giulietta’nın beğeni sıralamasında hızla akıllarda ve gönüllerde yer alması ise ödül sevincimizi ikiye katlamaktadır” açıklamasını yaptı. Fiat Marka Direktörü Okan Baş ise Fiat 500’ün ilk satışa sunulduğu günden bu yana “2008 Yılın Otomobili” dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle imzasını atarak başarısını sürekli olarak ispat ettiğini vurgularken, “Bu sene başında satışa sunduğumuz ve “2011 Yılın Ticari Aracı” seçilen Yeni Fiat Doblo’nun Otohaber Ödülleri 2010’da da okuyucular tarafından 1 numara seçilmesi, modelin üstün gücünü ve başarısının haklılığını bir kez daha kanıtlamaktadır” dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com