Gösterim: 1.409
Eklenme: 19 Ocak 2007
Saat: 18:02
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Saab 9-5

Saab, 60. yılını 9-5 ve 9-3 serilerinin geliştirilmiş motor gücüne sahip, benzersiz dış ve iç ayrıntılarla zenginleştirilen Anniversary Edition modellerinin lansmanıyla kutluyor. Uçak üreticisi olan Saab, ilk seri üretim otomobili olan Saab 92’nin prototipini Haziran 1947’de açıkladığı zaman otomotiv dünyasını şaşırtmıştı. Anniversary Edition modeli karoseri ve önden çekişli tarzıyla dönemin basmakalıp tekniklerinden çok az yararlanan bu ilk model, Saab markasının yenilikçi ve bağımsız ruhunun manifestosu niteliğindeydi.

Ocak 2007’den itibaren satışa sunulacak Saab 9-5 ve 9-3 Anniversary Edition modellerinin, geliştirilmiş motor seçenekleri ve zenginleştirilmiş tasarım ayrıntıları, şimdi Saab’ın 60. yıldönümü anısına özel olarak, fiyata dahil sunuluyor (Aero modelleri dışındaki tüm benzinli turbo modellerinde).

Saab 9-5 Vector ve Aero

Dış görünüm açısından Saab 9-5 Vector ve Aero modelleri özel, beş parmaklı, 17 inç, alaşımlı, hafif jantlara sahip. Benzersiz metalik buz mavisi rengine ek olarak dileyen müşteriler herhangi bir fiyat farkı olmaksızın mevcut modele özgü diğer altı metalik renkten birini de seçebiliyorlar. Aynı serinin SportWagon modelleri, mat krom yüzeyli opsiyonel tavan raylarını da içeriyor.

İç görünüm açısından ise, Saab logo kabartmalı deri ön koltuklar, siyah Anniversary Edition döşemesini bütünleyen, sportif bir görünüme sahip. Kapıların kol dayanaklarında yer alan ve otomobilin dış rengine göre kontrast oluşturan siyah veya gri renkteki belirgin dikişlere ek olarak, tüm koltuklarda mavi veya gri, deri eklentiler bulunuyor.

Gösterge panelinde ve kapı döşemelerinde kromlu hava çıkışı kontrol düğmeleri ile birlikte ‘tektit’efektli veya tercihe göre koyu-metalik ve koyu ceviz cilalı yüzeyler sunuluyor. Serinin SportWagon modeli, bagaj tabanında uçak biçiminde, kromlu bir kola sahip. Şık tasarımı tamamlayan mavi veya gri fitilli siyah paspaslar da standart olarak sunuluyor.

Saab 9-3 Vector ve Aero

Saab 9-3 serisindeki Vector ve Aero modellerinin Anniversary Edition versiyonları da, güçlendirilmiş motor dahil olmak üzere, aynı temayı izliyor. Bu serinin Yıldönümü paketinde, alaşımlı, hafif jantların ve benzersiz buz mavisi metalik boya seçeneğinin yanı sıra Vector Sport Sedan ve Convertible modellerinin renkli anahtarlı kapı kolları ve bagaj kapağı spoylerleri de standart olarak sunuluyor. Convertible Anniversary Edition modeline, mavi ve siyah kaput rengi seçeneğine kum rengi de ekleniyor.

İç mekâna, ferahlık hissi veren gri ağırlıklı bir tema hâkim. Saab kabartmalı ön koltuk arkalıklarını da içeren sportif, siyah deri koltuklar; gri deriden, tamamlayıcı ekler ve belirgin dikiş izleriyle uyum içinde. Vites kolu ile kapı döşemeleri koyu ceviz veya tercihe göre mat, krom yüzeylerle sunuluyor ve kol dayanaklarında da belirgin dikiş izleri bulunuyor. Kumaş paspaslar bu modellerde gri fitilli.

Saab 9-5 ve 9-3 Linear

60. Yıldönümü paketindeki Saab 9-5 ve 9-3 Linear, benzersiz buz mavisi metalik boya rengini ve hafif alaşımlı jantları özel bir fiyatla sunuyor. 9-5 Linear’ın Anniversary Edition versiyonu kromlu hava çıkışı kontrol düğmeleri ile birlikte geliyor. SportWagon modeli ise, yine uçak biçimindeki yük bölmesi taban kolunu ve opsiyonel mat krom tavan raylarını içeriyor.

Oldukça geniş bir kombinasyon yelpazesiyle sunulan donanım paketleriyle, Saab modellerini kişiselleştirmek mümkün. Aşağıda, donanım paketlerine örnek olarak seçtiğimiz Anniversary Edition Prestij Paketleri’yle ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz.

9-5 Vector ve Aero

Vector; Sport Sedan ve Sport Wagon için 1.224 Euro
Aero; Sport Sedan ve Sport Wagon için 816 Euro

9-3 Vector ve Aero

Vector için 867 Euro
Aero için 306 Euro

9-3 Vector ve Aero

Vector Sport Wagon için 714 Euro
Aero; Sport Sedan ve Sport Wagon için 306 Euro

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com