Gösterim: 2.161
Eklenme: 23 Eylül 2004
Saat: 15:57
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra GTC

Paris Motor Show (25 Eylül – 10 Ekim 2004) da GM, Opel ve Chevrolet markalarında dünya prömiyerlerini , Cadillac ve Hummer ile Avrupa Prömiyerlerini kutlarken; Chevrolet ile de Dünya Turing Otomobilleri Şampiyonasına katılacağını açıkladı.
# Astra GTC, panoramik ön-cam ve yüksek performans.
# Chevrolet S3X ve Matiz M3X konseptleri ve 3 kapılı Kalos.
# Chevrolet, Lacetti Turing ile Dünya Turing Otomobilleri şampiyonasında.
# Cadillac Seville’in halefi, Cadillac STS .
# Model serisine ilişkin yeni vizyonu sunan Hummer H3T konsepti.
# Sürdürülebilir hareket kabiliyetinin yönünü çizen, HydroGen3 maraton otomobili

General Motors’un Başkanı Rick Wagoner “Hedefimiz ülkelere ve bölgesel pazarlara uygun, otantik ürünler üretmektir. Bizim kastetmek istediğimiz tüm markalarımızı bir bütün olarak tutarak global kaynaklarımızdan ve tasarım stratejilerimizden yararlanmaktır.” dedi.

Opel, Paris Motor Show’daki standında üç Dünya Prömiyerini, -Yeni Astra GTC, GTC’nin panoramik ön cam ve Astra’nın yüksek performanslı dinamik üç kapılı tasarım çalışmasını- kutluyor. Astra’nın en dramatik anlatımı olan bu dinamik dizayna sahip Yeni Astra GTC önümüzdeki ilkbaharda pazara sunulacaktır.

Astra GTC dinamik tasarım özellikleri ile dinamik sürüş deneyimini birlikte sunuyor. Astra GTC’de yeni Astra’dan tanıdığımız, opsiyonel olarak sunulan sürüşe uyumlu IDSPlus süspansiyon sistemi ve elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrolü [CDC] sistemi ve Sürüşe Duyarlı Ön Far (AFL) gibi özellikler bulunmaktadır.

Opel’in Paris’teki ikinci dünya prömiyeri, yepyeni bir boşluk ve görüş alanı duygusu yaratmaktan, panoramik ön camdır, kaputtan B-sütununa kadar uzanmaktadır. Yenilik ve değişim getiren bu tasarım, gelecek ilkbahardan itibaren Astra GTC’de sunulacaktır,.

Diğer yandan Astra Yüksek Performans Konsepti, GTC’yi esas alan bir tasarım çalışmasıdır. Rüsselsheim’da Uluslararası Teknik Geliştirme Merkezi ve Opel Performans Merkezi tarafından ortaklaşa geliştirilen bu çalışma, Opel’in üçüncü dünya prömiyerini oluşturmaktadır. Üç-kapılı modeli esas alan bu Astra’nın güçlü, çarpıcı bir görünümü olup tam da isminin anlattıklarını taahhüt etmektedir: Spor-otomobil performansı – 176 kW / 240 beygir güçlüdür, 310 Nm maksimum tork üretir, 0 – 100 km/saat hızlanma yedi saniyenin altında gerçekleşir ve maksimum hız 240 km/saattir.

Chevrolet de ayrıca üç dünya galası sunacaktır: Yeni üç-kapılı Kalos ve heyecan verici iki show otomobili: S3X ve Matiz M3X, Chevrolet’nin gelecekteki SUV ve mini-otomobil tanıtımlarına ilişkin bir özel gösterim sunacaktır. Tüm üç otomobilin tasarımı ve mühendisliği, GM DAT tarafından gerçekleştirilmiştir. Özellikle yedi koltuklu, atletik yapılı S3X arazi (off-road) konsepti, Chevrolet’nin Avrupa’da gelecekte takip edeceği yönü göstermektedir. Bu konsept, çevre-dostu hibrid teknoloji özelliğini üzerinde taşımaktadır ve geleceğin potansiyel propülsiyon sistemlerine ilişkin bir bakış açısı sunmaktadır. Wagoner, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “SX3, Chevrolet’nin marka özelliklerine sâdık kalan ve tasarım, yol-tutuş, yakıt verimi ve paranızın karşılığında değer üretme bakımından Avrupalı müşterinin ilgisini çekecek bir araçtır.” S3X Konseptine dayanan üretim modeli, 2006 yılında piyasalara ulaştığı zaman, aslında Avrupa’daki ilk dizel-güçlü Chevrolet olacaktır.

Chevrolet Kalos’un yeni üç-kapılı versiyonunun pırıl pırıl, modern bir iç mekânı, sportif bir görünümü vardır ve 2005 yılı başlarında Chevrolet’nin Avrupa’daki showroom’larında hazır olacaktır. Matiz M3X konsepti ise, hoş, sevimli, popüler mini-otomobillerin gelecek nesli için yeni bir bakış açısı sunmaktadır ve ilkbahar 2005’te satışa çıkıyor. Bu konsept otomobilin çok dinamik tasarımı, iç mekânı olağanüstü parlak, aydınlık yapan büyük bir panoramik cam tavan özelliğine hâizdir.

Cadillac, yeni STS’nin Avrupa prömiyerini kutluyor. Yeni STS, şu andaki Cadillac Seville’in halefidir ve Avrupa lüks sedan segmentinde rekabet edecektir.

Altıncı-nesil Corvette Coupe ve Convertible ile GM, büyük bir rekabet içindeki spor otomobil segmentinde yeteneklerini bir kez daha ortaya koyuyor. Bu otomobiller, ilk önce bu yıl Kasım ayında Coupe ile ve daha sonra 2005 yılı ilkbaharında Convertible ile Avrupa pazarına tanıtılacaktır.

Henüz kabaca geliştirilmiş olan dört-teker-çekişli Hummer H3T konsepti, Avrupa’da ilk kez GM Forumu’nda sergilenecektir. Orta-sınıf pikap kamyonet, model serisine yapılacak olası katkılar ve Hummer’ın gelecekteki tasarım diline ilişkin bir vizyon sağlamaktadır. GM’in yeni Vortec 3500 sıralı beş-silindirli motorunun turbo-şarjlı bir versiyonu, H3T için güç sağlamaktadır, 350 hp (260 kW) ve 474 Nm tork üretmektedir.

Yakın zamanda Avrupa’da 14 ülke de dünya çapında rekor bir mesafe olan 9,696 km kateden Opel-Zafira-bazlı HydroGen3 yakıt hücreli araç da yine Opel standında sergilenmektedir. Yakıt hücresi kümesi tarafından sıvı hidrojen ve havadaki oksijenden üretilen elektrik enerjisi, aracın elektrik motoru için güç sağlamaktadır. Aracın tek emisyonu, saf su buharıdır.

Saab, bir eşi benzeri daha olmayan yeni ‘AlcoKey’ konseptini sunacak olup bu konsept otomobilin anahtar cebinde küçük bir ağızlık içermektedir. Bir transponder, otomobilin elektronik beyni ile iletişim kurar ve eğer sürücünün nefesinin yasal sınırın üzerinde alkol içerdiği algılanırsa, aracın motoru durur.

Paris Otomobil Fuarı’nda Salon 1’de GM markaları kümesinin tam ortasına yerleştirilen GM Forumu’nda, interaktif GM Canlı Tasarım Stüdyoları [GM Live Design Studios], ziyaretçiler ile biraraya gelmek için ideal bir sahne oluşturmaktadır ve GM’in yenilik ve değişim getiren otomobil tasarımları alanındaki rekabetçi gücünü en mükemmel şekilde ortaya koymakadır.

Önümüzdeki beş yıl içinde, GM, Avrupa için tüm araç segmentlerinde 58 değişik yeni model sunacaktır. GM’in bu genişleme ve uyanışı Yeni Takım Yöneticisi Fritz Henderson’un ve GM Avrupa Başkanı Carl-Peter Foster’ın destekleri ile güçleniyor. Henderson bu konuda şunları dile getirdi: “Taahhüdümüz Avrupa’da markalarımız ile birlike varlığımızı azimle sürdürmektir. İnanıyorum ki yeni ürünlerimiz ile marka bütünlüğünü sağlayarak daha da itimat kazanacağız.”

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com