Gösterim: 924
Eklenme: 13 Eylül 2006
Saat: 17:30
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Antara

Üç-kapılı GTC cross-over konsept otomobilinin IAA 2005’te heyecanla kabul görmesinden sadece bir yıl sonra, Paris Motor Show’da (30 Eylül – 15 Ekim arası) şimdi de tamamen yeni Opel Antara’nın seri üretim modelinin dünya prömiyeri yapılmaktadır. Şehir içinde günlük kullanıma uygun dinamik ve şık bir tasarıma sahip olan Antara, aynı zamanda ileri teknoloji ürünü akıllı AWD sistemine sahip mükemmel sürüş dinamiği sunan bir crossover’dır. Bunun yanı sıra, Antara kompakt boyutlarına, entegre arka taşıyıcı “Flex-Fix” gibi yenilikçi taşıma özelliklerine, yüksek fonksiyonellik ve yükseltilmiş koltuk pozisyonlarıyla birlikte geniş bir iç mekan sunuyor. Antara 167 kW/227 hp gücünde 3.2-litre bir V6 benzinli motor veya 110 kW/150 hp gücünde 2.0-litre bir dizel motor seçenekleriyle sunulmaktadır.

Paris’teki diğer Opel yenilikleri, Ekim’de üç- ve beş-kapılı seçenekleriyle pazara sunulan yeni Corsa ile 280 hp motoru ve yeni ayarlamalar yapılmış şasisiyle daha da dinamik hale getirilen ve performansı geliştirilen Vectra OPC’dir. Opel, Paris’te Astra, Meriva ve Zafira’nın OPC versiyonlarını da sunmakta ve panoramik camlı Astra GTC, Tigra TwinTop ve Astra TwinTop araçları ile birlikte gelecek sonbaharda bayilerde sunulacak olan yeni Opel GT roadster da dahil geniş model serisini de sergileyecektir.

Paris’teki Opel standı bu yıl, diğer GM markaları ile birlikte, 5.2 numaralı salonda yer alacaktır.

Yeni Corsa: Heyecan verici ve dinamik

Yeni Opel Corsa, Ekim’deki Pazar lansmanından kısa bir süre önce Paris’te gösterime girecektir. Bu dördüncü model kuşağı, sportif ve atletik çizgileri, en üst düzeyde sürüş dinamiği ve ataklık için yeni geliştirilen şasisi ve cömert bir iç mekan ve kendinizi iyi hissettirecek ambiyansa sahip yeni ve kaliteli iç mekanı birlikte sunuyor. Yeni Corsa’da , buna ek olarak AFL ve değişken kademeli hidrolik direksiyon (Corsa Sport) gibi yüksek teknoloji ürünü özelliklerle birlikte, “Flex-Fix” gibi sayısız akıllı buluşlar da yer almaktadır. Corsa, iki benzinli ve iki common-rail turbo-dizel motor seçenekleriyle sunulmaktadır. Bu motorlar, 75 ila 90 hp arasında güce sahiptir ve motor hacimleri 1.2 ile 1.4 litre arasında değişmektedir.

Vectra OPC: Şimdi 280 hp ve değiştirilmiş şasi özellikleriyle

Opel Vectra OPC ve Vectra Station Wagon OPC’nin 2007 model versiyonları (Ekim ayından itibaren sunulacaktır) ilk kez Paris’te sergilenecektir ve bu araçlar spor sürüşten hoşlanan sürücülerin beklentilerini fazlasıyla karşılamak üzere tasarlanmıştır. Optimize edilmiş emme sistemi, yenilenmiş motor bileşenleri ve bunlara uyarlanmış yeni yazılımı sayesinde, ikiz turbo-şarj özelliğine sahip 2.8 litrelik motoru artık 188 kW/255 hp güç yerine 206 kW/280 hp güç üretmektedir. Bu, otomobilin sadece 6.3 saniyede 100 km/saat hıza çıkabilmesini sağlamakta, bu da saniyenin 4/10’u kadar bir gelişme anlamına gelmektedir. Değiştirilen yay/amortisör ayarı ile buna uygun olarak yeniden ayarlanan IDSPlus2 yazılımı dinamik sürüşe katkıda bulunmaktadır. Yol tutuşu ve viraj karekteristiklerindeki değişikliklere ek olarak, normal şasi ayarı ile SportSwitch ile harekete geçirilen Sürekli Süspansiyon Kontrolü (CDC) spor modu arasındaki fark daha da artırılmıştır.

Paris Motor Show’daki GM basın konferansı, Salon 5.2’deki Opel standında 28 Eylül’de (saat 09:00) gerçekleştirilecektir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com