Gösterim: 857
Eklenme: 1 Ekim 2008
Saat: 19:30
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Urban Cruiser

Toyota, Paris Motor Show’da üç yeni modelinin dünya lansmanını yapıyor.
-Toyota’nın Avrupa’daki amiral gemisi Yeni Avensis
-İnovatif  ‘3 mt’den kısa Dünyanın en küçük 4 kişilik otomobili,  yeni Toyota IQ
-1.4 D-4D AWD  SUV Toyota Urban Cruiser

Toyota, Paris Motor Show’da 3 yeni modelinin dünya lansmanını yapıyor. Öncelikle Toyota’nın Avrupa’daki amiral gemisi yeni Avensis görücüye çıkıyor. Avrupa’ da  dizayn edilen ve üretilen 3. nesil Avensis, üstün kalite ve konforun yanı sıra geliştirilen dinamik sürüş özellikleriyle de dikkat çekiyor. Toyota’nın Güney Fransa’daki tasarım merkezinde dizayn edilen yeni Avensis, Sedan ve Station Wagon olmak üzere iki versiyonuyla sunuluyor.

Yeni Avensis, aktif ve pasif güvenlik özelliklerine eklenen yeni elektronik stabilite programı (VSC+), güçlendirilen çarpışma öncesi güvenlik sistemi (PCS) ve sürüşe duyarlı ön farları sayesinde daha da güvenli.

Toyota’nın sahneye çıkaracağı bir diğer modeli ise, radikal çizgilerdeki şehir aracı yeni IQ’nun son üretim modeli. 3 metrenin altındaki uzunluğuyla bu sıradışı yeni araç, 4 kişi taşıma kapasitesi ve 170 km/h azami süratiyle, özellikle şehir içi kullanımda yeni bir çığır açıyor.

Toyota, çevreye olan sorumluluğu ve misyonu doğrultusunda sürekli olarak emisyon değerlerini azaltmak üzere teknolojiler geliştiriyor. Birçok inovatif çalışmanın ve ileri motor teknolojisi ile geliştirilen IQ modeli, Toyota’nın çevreci yaklaşımını sergileyen önemli bir kilometre taşı olacak.

Toyota’nın dünya lansmanını yaptığı bir diğer model ise 1.4 lt D-4D dizel motoruyla, dört tekerden çekişli (AWD) SUV modeli Urban Cruiser. Farklı yapısı ve dört tekerden çekiş sisteminin sağladığı performans ile Urban Cruiser, yeni bir eğlenceli sürüş anlayışını beraberinde getiriyor.

Paris Motor Show’da dünya lansmanı yapılacak olan bu üç model, Toyota’nın 2009’dan itibaren benzersiz yeni  modelleriyle yapacağı atılımın başlangıcını temsil ediyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com