Gösterim: 1.059
Eklenme: 11 Kasım 2009
Saat: 15:13
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot iOn

Peugeot, %100 elektrikli otomobili i0n’un ön siparişlerini Kasım ayı itibariyle almaya başladı. Peugeot, Avrupa’daki otomobil paylaşım ve büyük filo projeleriyle ilgili olarak dokuz şirket ve kuruluş ile niyet mektubu imzaladı.

i0n modeli ile bireysel, ticari ve kurumsal müşteri kitlelerine yönelik “0” emisyonlu bir şehir içi ulaşım çözümü sunan Peugeot, bu şekilde ürün gamını otomobildeki yeni gelişmeler doğrultusunda biçimlendiriyor.

Özellikle lityum-iyon tipi akülerin kullanılması sayesinde elde edilen performansı ve 130 km’lik menzili ile bu otomobilin şehir içi ulaşım ve çevreye saygı gereklerini karşılayan etkin bir çözüm oluşturması öngörülüyor.

Peugeot’nun profesyonel müşteri kitlesine yönelik atılım politikası çerçevesinde, i0n şimdiden Avrupa’da dokuz şirket tarafından özellikle otomobil paylaşım çözümleri için benimsenmiş bulunuyor.

Bireysel müşteriler için, Peugeot’nun Almanya, İngiltere, İspanya, Fransa ve İtalya’daki internet sitelerinde ön siparişler açıldı.

Elektrikli araçların dünya çapındaki öncüsü ve en büyük üreticisi olan Peugeot, 1995 ile 2003 arasında ürettiği Peugeot 106 modeli ile bugün dünyada en fazla “sıfır emisyonlu” otomobil satan üretici ünvanını koruyor.

Mitsubishi Motor Company (MMC) ile ortaklaşa geliştirilen i0n, geçtiğimiz Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com