Gösterim: 966
Eklenme: 31 Mayıs 2010
Saat: 16:46
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot SR1

Peugeot 1810’dan bu yana, önce markasını ve ardından amblemi olan aslanı, ürettiği testerelerin, el aletlerinin, kahve değirmenlerinin, bisikletlerin, motosikletlerin, scooterların ve otomobillerin üzerinde kullanıyor. Peugeot bu farklı dünyalara modernliği ve yeniliği, çelik işinden kaynaklanan endüstriyel disiplininden hiç ödün vermeden getirdi.

Hem kendi çağının gereklerinin, hem de fırsatların bilincinde olan Peugeot, endüstriyel, teknolojik ve toplumsal gereksinimleri karşılayacak, tutarlı ve geniş kitleler için erişilebilir çözümler yarattı.
İlk kuruluşundan bu yana Peugeot’yu harekete geçmeye iten işlevsellik arayışı, Peugeot Markası’nı çelik ve ahşap gibi birbirlerinden çok farklı dünyalar arasında bağlantı kurmaya, bağımsız ön tekerlekli 201 ile otomobili ileriye götürecek yenilikler yapmaya, 401 Eclipse ile coupe ve cabriolet versiyonlarını aynı tasarımda bir arada sunmaya, bir şehir modelini elektrikli güç birimi ile donatmaya (VLV- 1941) ya da coşku ve heyecanı yine 402, 504 coupe, 406… gibi modellerinin tasarımına marka imzası haline getirecek derecede yansıtmaya yöneltti.
İlham, Peugeot’nun dizel motorlu ilk sedan 403’ü seri halinde üretmesine, çok sayıda versiyonu ve sportif zaferleri sayesinde gerçek bir efsane olan 205’in lansmanını yapmasına, partikül filtresini dünyada ilk kez 607 üzerinde (2000) sunmasına ve yine dayanıklılık açısından dünyanın en zorlu yarışı olan 24 Saat Le Mans’da HDi FAP motorlu bir araçla birincilikler kazanmasına ya da otomobil ve iki tekerlekli araç dünyalarının kesişme noktasında yer alan şehir otomobili BB1’ı yaratmasına olanak verdi.
2010 yılı başında, Peugeot kendini yenileyerek yeni marka projesini tanıttı ve 2015 yılı için saptadığı hedefleri açıkladı. Dünya otomobil markaları sıralamasında 3 basamak yükselmek; Peugeot’yu tasarım alanında referans yapmak ve ulaşım hizmetleri konusunda lider olmak.
Bu hedeflere ulaşmak için Peugeot, 2010 ve 2012 yılları arasında 14 yeni model ile iddialı bir ürün stratejisinden, SR1 konsept modelinde en üst noktaya taşınan yeni tasarım çizgilerinden, özellikle Mu by Peugeot ile yeni ulaşım çözümlerinden ve aynı zamanda daha modern tasarımlı logosu ile yeni görsel marka kimliğinden ve yeni uluslararası sloganından güç alıyor : Peugeot, MOTION & EMOTION.

55 milyon adet üretimi, küresel ulaşım çözümleri sunma kapasitesi ile benzersiz bir dünya markası olan Peugeot, geleceğe hazırlanmak ve otomobilin çevresiyle bütünleşmesine bağlı zorlukların üstesinden gelmek için gerekli bütün üstünlüklere sahip.

Etiketler:
Kategori: Haberler, Magazin, Markalar, Peugeot
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com