Gösterim: 908
Eklenme: 21 Ekim 2010
Saat: 17:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 508

Peugeot, Autoshow 2010 Otomobil Fuarı’ndaki 1.798 m2’den oluşan standında yeni marka kimliğini gözler önüne serecek ve kuruluşunun 200. yıldönümünü İstanbul’da kutlayacak. Peugeot markasının yepyeni ulaşım çözümleri 4 farklı konseptten oluşan Peugeot standında Auto Show Fuarı aracılığıyla tüm ziyaretçiler ile paylaşılacak. Peugeot standında ikisi konsept biri ralli otomobili olmak üzere toplam 23 araç sergilenecek. Peugeot ayrıca Ekim ayı başından itibaren tüm Türkiye’de uygulamaya başladığı Auto Show Fuarı’na özel kampanya şartlarını devam ettirecek ve yepyeni web uygulamalarını hayata geçirecek.

Peugeot, Auto Show 2010 Fuarı’nda etkinlik ve heyecan değerlerinin taşıyıcısı yeni büyük aile modeli 508’i Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan dünya prömiyeri sonrasında ilk defa uluslararası bir pazarda sergileyecek. Peugeot markasının yeni tasarım simgesi olan konsept otomobil SR1, Peugeot standında yerini alacak.

Auto Show 2010, otomobil, scooter ve bisiklet olmak üzere iki, üç ve dört tekerlekli araçlarında çevreye saygı ve yüksek güvenlik seviyesini bir arada sunan Peugeot için küresel ve sürdürülebilir ulaşım sektörünün sorumlu bir oyuncusu olduğunu duyurmak ve kanıtlamak adına önemli bir fırsat olacak. Peugeot, günümüzün çevre ve ulaşım sorunlarına iOn ve 3008 HYbrid4 ile somut cevaplar sunacak. BB1 gibi otomobilin sınırlarını genişleten elektrikli konsept araç ve Scooter HYbrid3 konsepti ile Peugeot’nun modern, etkin ve fark yaratan yeni ulaşım yaklaşımları ortaya konulacak.

Peugeot, Autoshow 2010 Fuarı’nda ürün gamının tamamını tanıtma imkanı da bulacak. Peugeot standında, yeni coupe spor model RCZ, 3008, 5008 ve 4007’nin yanı sıra 407, 308, 207, 206+, 107, 207 CC, 308 CC, 207 SW ve Partner Tepee Zenith sergilenecek.
Ayrıca IRC Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nda Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’den oluşan ilk ve tek bayan ekip ile Türkiye adına yarışan Peugeot Sport Türkiye’nin aracı Peugeot 207 S 2000 Peugeot standında yer alacak.

Peugeot 508, büyük aile modelleri segmentinde Peugeot’nun yeni imajı
Kalite, yalınlık, işlevsellik… 508, D segmentinde Peugeot’nun yeni imajını ortaya koyuyor. Peugeot 508, işlevsellik ve heyecanı Peugeot’nun yeni nesil teknolojileri e-HDi ve HYbrid4, pürüzsüz, statü kazandırıcı ve dinamik görünüşü, yüksek kalite hissi ve iç mekanda yaşam keyfi ile Marka’nın bilgi birikiminden gelen eşsiz sürüş deneyimi gibi temel üstünlükleriyle birleştiriyor. 508’in iki silueti Sedan ve SW, 2011 yılı başında Batı Avrupa’da, 2011 yılının bahar aylarında da Türkiye’de ticarileştirilecek. Peugeot 508, Paris Otomobil Fuarı’nda yapılan dünya prömiyeri sonrasında ilk defa uluslararası bir pazarda sergilenecek.

Peugeot tasarımını yeni simgesi SR1
Zarif, pürüzsüz, dinamik, gösterişli, kontrollü güç… Peugeot’nun güçlü tasarım kimliğini yenileyen, stil kodlarıyla gelecekteki modellerinin eğilimlerinden büyük ipuçları veren rüya modeli SR1 ile bu değerler yüceltilerek en üst düzeye taşınıyor. SR1 Türkiye’de ilk defa podyuma çıkacak.

Peugeot çevreye saygı ile otomobil keyfini uzlaştırıyor
Yeni nesil % 100 elektrikli şehir otomobili iOn, profesyonel ve bireysel araç müşterileri için tasarlandı. Sessiz ve pratik bir araç olan iOn sıra dışı manevra kabiliyetine mükemmel bir “iç mekan genişliği/kompakt dış boyut” oranı ekliyor.
Dünyanın ilk dizel hibrid modeli olan Peugeot 3008 HYbrid4’ü çıkaran Peugeot çevre dostu özellikleri ve sürüş keyfi konularında yepyeni bir ürün sunuyor. 3008 Crossover’da, dizel motor (120 kW/163 hp gücündeki 2.0 l HDi FAP) ile 27 kW (37 hp) maksimum kapasiteli bir elektrikli motorun eşleştirilmesi 4 tekerlekten çekiş, 200 hp güç, ZeV (Sıfır Salımlı Araç), 100 kilometrede 3,8 litre yakıt tüketimi gibi benzersiz özelliklerin bir tek araçta sunulmasına olanak veriyor. Yüksek donanım seviyesi ve içten yanmalı motorlara kıyasla % 35 gibi devrimsel nitelikte azalmayla 99 g/km’den başlayan CO2 salımları ile müşteriye hemen yansıyan ürün avantajları elde ediliyor.

Peugeot gamının en çevreci ürünlerinin ortak ismi Blue Lion
Peugeot stratejisinin temel ekseninde yer alan CO2 salımlarının azaltılması, Blue Lion logosunu taşıyan ürünlerde somutlaştırılıyor. Bu logo ile her gam ve enerji düzeyinde çevreye saygı yönünden en performanslı modeller tanımlanıyor. Fuardaki Peugeot standında, bu logoyu taşıyan yedi model teşhir edilecek: 107 Urban Move 107 g/km CO2, 206+ Comfort 110 g/km CO2, 207 Dynamic 120 g/km CO2, 207 SW Premium Outdoor 125 g/km CO2, 3008 Premium Pack, 130 g/km CO2, 308 Premium Plus 119 g/km CO2, 407 Millesime 129 g/km CO2.

Şehir içinde yeni ulaşım alanları ve yeni bir global ulaşım yaklaşımı
BB1 şehir içindeki ulaşım ihtiyaçlarına görülmemiş bir cevap getirmek amacıyla geleneksel kuralları altüst ediyor. 2,50 metrelik, 4 koltuklu, sıfır salımlı konsept araç BB1, bir yandan çevreye saygılı kalırken, aynı zamanda mimari, stil, iç tasarım, sürüş keyfi, veri iletimi vb. tüm boyutlarıyla otomobilin yeniden keşfedilmesini sağlıyor.

Peugeot Sport Türkiye
Peugeot Sport Türkiye, Eurosport Events tarafından düzenlenen Kıtalararası Ralli Şampiyonası (Intercontinental Rallye Challenge) IRC’de tüm dünyada Milli Sporcular Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’den oluşan ilk ve tek bayan ekip ile Türkiye adına yarışıyor.
Türk Hava Yolları, Total, Ansell, Yokohama, Golden Bay Tour, Red Bull, Gefco ve Peugeot Finans sponsorluğunda yola çıkan Peugeot Sport Türkiye Ekibi, Devlet Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’nın da Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Sekreterliği olarak verdiği destek ile Türk Bayrağı’nı tüm dünyada dalgalandırıyor.
İstanbul’da düzenlenen WRC Türkiye ayağı ile yarışlara başlayan Peugeot Sport Türkiye Ekibi sırasıyla IRC Şampiyonası’nda 7 yarışa katılıyor. 2010 yılında Peugeot Sport Türkiye Ekibi’nin IRC’de mücadele ettiği ve Türk bayrağını dalgalandırdığı 280 beygirlik 4 çeker Peugeot 207 Super 2000 de Peugeot standında sergilenecek modeller arasında yer alıyor. Ayrıca belirli günlerde Peugeot standını ziyaret edecek olan Peugeot Sport Türkiye Ekibi pilotları Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney hayranları ile buluşma imkanı bulacaklar.

İstanbul’da coşku ve heyecan açısından Peugeot ile zengin bir buluşma
Peugeot standında, yeni coupe spor model RCZ, siyah ve beyaz renkleriyle sunuluyor. Peugeot’nun spor modelleri olarak ziyaretçilerin 308 CC ve 207 CC ile tanışma olanakları olacak.
Peugeot, Auto Show 2010’da ürün gamının tamamını tanıtacak. Crossover 3008, tek hacimli kompakt 5008, Partner Tepee Zenith, 4007, 407 ve 207 SW.
Ayrıca, Peugeot standını ziyaret eden herkes 200. yaşını kutlayan markanın tarihindeki önemli anları yeniden yaşayacak ve Peugeot DNA’sını ve tarihini oluşturan güçlü ürünleri keşfedecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com