Gösterim: 743
Eklenme: 9 Ocak 2009
Saat: 13:25
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 3008

Peugeot, 2008 yılı başında Pazar payını artırmayı ve Pazar sıralamasında 1 basamak yukarı çıkmayı hedef olarak belirlemişti. Bu hedef doğrultusunda tüm şirket çalışanları ile birlikte uyum içerisinde çalışan bayi teşkilatı ile Peugeot, 2008 yılında hedefine ulaştı. Özellikle son aylarda yaşanan ekonomik gelişmelerin ışığında yapılan aksiyonlar, gelişen ortamlara uyum kabiliyeti ve ortak çözüm üretme kapasitesi sayesinde Peugeot, Aralık ayında pazarda %5,3 oranında Pazar payına ulaştı. Zorlu geçmesi planlanan 2009 yılında da Peugeot hedeflerini korumaya devam edecek.

2008 yılında 305 bin 998 adet Binek otomobil ve 188 bin 025 adet Hafif Ticari Araç olmak üzere toplam 494 bin 23* adet araç satışı gerçekleştirildi. Son 4 ay boyunca yaşanan ekonomik gelişmeler sonucunda toplam pazarda %17 oranında bir daralma yaşandı. Bu daralma Hafif Ticari Araç pazarında %20 oranında gerçekleşti. Peugeot, %20 daralan Hafif Ticari Araç pazarında satışlarını %41,2 oranında yükselterek bir rekora imza attı. İlk 10 marka arasında en fazla gelişme gösteren marka olan Peugeot, sahip olduğu en genç Hafif Ticari Araç ürün gamı ve hayata geçirilen yeni uygulamalar ile bu başarılı sonucu elde etti. Böylece pazardaki yerini bir basamak yukarıya taşıyan Peugeot, toplam pazarda %4,5 oranında Pazar payı elde etti. Peugeot, yedek parça satışlarında da büyümeye devam ederek Peugeot orijinal yedek parçasının piyasadaki yerini sağlamlaştırdı.

Peugeot, 2009 yılında müşteri memnuniyeti ve sadakatini artıracak çok önemli hizmet yatırımlarına imza atacak. Peugeot satış hizmet kalitesinin arttırılması ve Peugeot markası ile ilgilenen müşterilerin daha kolay ve çabuk bilgi alabilmesini sağlamak amacıyla www.peugeot.com.tr adresi yeniliyor ve Peugeot garanti süresi dâhilindeki tüm Peugeot araçlara 7 gün 24 saat aralıksız acil yol yardım hizmetini Tur Assist ayrıcalığı ile sağlamaya başlıyor.

2009 yılında Peugeot, yeni model lansmanları ve müşterilerimize en iyi fiyat/donanım oranı sunacak özel seri modeller ile ürün gamını genişletmeye devam ederek pazardaki konumunu güçlendirmeyi öngörüyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com