Gösterim: 1.111
Eklenme: 23 Aralık 2010
Saat: 17:53
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 3008

Kompakt ve geniş hacimli bir crossover olan Peugeot 3008, sadece Peugeot ürün gamı içerisinde değil, mevcut otomobil pazarında yeni ve yenilikçi bir ürün arzı oluşturdu. Geleneksel olmayan tarzı ve tasarım tercihleriyle pazara sunulduğu andan itiben hem Avrupa pazarında hem de Türkiye pazarında benzersiz bir satış performansı yakalayan Peugeot 3008 modern, pratik ve sürüş keyfi yüksek bir araç arayışında olan müşteri kesimlerine orijinal çözümlerle birlikte en üst seviyede çok amaçlı kullanım olanağı sunuyor.

Çevreye saygısı, 5 yıldızlı güvenliği, sürüş keyfi, Head-up Display ve Grip Control gibi teknolojik yenilikleri ile yeni bir referans oluşturan Peugeot 3008 Crossover, Aralık ayından itibaren sunduğu yepyeni donanım seviyeleri ve Euro5 normlarına sahip yeni motor seçenekleri ile dikkat çekiyor.

Lansmanı itibariyle opsiyonel olan birçok donanımın artık standart olarak sunulduğu, aracın en önemli ekipmanlarından Head-up Display’in giriş seviyesinden itibaren standart ekipman olarak yer aldığı yeni ürün gamları ACTIVE, ALLURE ve FELINE olarak adlandırılıyor. Motor seçeneklerinin de zenginleştiği 3008 Crossover’da Allure ekipman seviyesinde Peugeot’nun büyük beğeni kazanan 1.6 HDi 110 bg Auto6R motor seçeneğinin yanısıra manuel şanzımanlı 1.6 Hdi 110 bg ve 6 ileri otomatik vitesli 1.6 THP 156 bg motor seçenekleri de sunuluyor.

Yeni donanım seviyeleri
Peugeot 3008 Crossover yeni ürün gamında donanım seviyeleri zenginleştirildi ve yeni model isimleri kullanılmaya başlandı. Lansmanı itibariyle opsiyonel olan birçok donanım artık standart olarak sunuluyor. Active, Allure ve Feline olmak üzere tüm modellerde ESP, yokuş yardım sistemi, ön-yan-perde hava yastıkları, Head-up Display sürüş bilgi ekranı, alüminyum alaşımlı jantlar, Look Aventure dış görünüm paketi, ön sis farları ve arka park yardım sistemi standart donanıma eklenen özellikler arasında yer alıyor.

Active modelinde bu ekipmanlarla birlikte otomatik elektrikli park freni, cruise control, klima, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, direksiyondan kumanda kollu Radyo CD MP3 ve AUX-IN Portatif MP3 çalar bağlantısı standart olarak sunuluyor. Sadece bu model seçeneği ile +Pack Opsiyon paketi sunuluyor. +Pack Opsiyon paketi iki bölgeli tam otomatik klima, ayna paketi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve follow me home sistemi, WIP Connect Bluetooth sistemi ve USB bağlantısından oluşuyor.

Allure modelinde ek olarak Grip Control sistemi (sadece dizel modellerde), lastik basınç ölçüm sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi, iki bölgeli tam otomatik klima, güvenli takip mesafesi kontrol sistemi, ayna paketi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve follow me home sistemi, arka yan camlarda perdeler, karartılmış arka yan camlar, WIP Connect Bluetooth sistemi ve USB bağlantısı standart olarak yer alıyor.
3008 ürün gamının en zengin ekipman donanımına sahip olan Feline modelinde ise tüm bu ekipmanlara ek olarak deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar, sürücü koltuğu bel ayarı, Xenon farlar ve far yıkama sistemi standart olarak sunuluyor.

Euro5 emisyon seviyesinde motorlar
3008 Crossover’da 1.6 Vti 120 bg Manuel, 1.6 THP 156 bg Otomatik olmak üzere benzinli ve 1.6 HDi 112 bg manuel ve otomatik olmak üzere dizel olarak sunulan tüm motor seçenekleri Euro5 emisyon seviyesine sahip. Yakıt tüketim değerleri ve CO2 karbondioksit emisyonları iyileştirilen bu motorlarda performans seviyesi de yükseltildi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com