Gösterim: 856
Eklenme: 1 Aralık 2008
Saat: 13:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 308 CC

Bu sonuç, Peugeot 308 CC’nin EuroNCAP testlerinin başlangıcından bugüne dek erişilmiş en iyi 10 sonuç arasında yer edinmesini ve yetişkin yolcuların korunması konusunda pazarın en iyi coupé-cabriolet’si ünvanını almasını sağlıyor.

Bugüne kadar 650 bin adetten fazla üretim ile coupe cabriolet sınıfında dünya lideri olan Peugeot’nun yıllarca süren bu geleneğinin son ürünü olan 308 CC, 308 platformunun yüksek güvenlik düzeyinden ve aynı zamanda bu sınıfta Peugeot’nun üretim ve teknik anlamdaki deneyim ve bilgi birikiminden yararlanıyor.

Peugeot 308’in kasa yapısı yan ve ön çarpışmalarda meydana gelen enerjiyi özellikle « üçlü ön kuvvet yolu » sayesinde ortadan kaldırıyor ve bu şiddetteki darbelere dayanmak üzere geniş ölçülerde tasarlandı. Yan göğüs/basen hava yastığı bulunan ön koltuklarla yenilikçi ve akıllı tutma sistemleri ve dünyada ilk olarak kullanılan vücudun tüm hayati bölümlerinin etkin şekilde korunmasını darbe anındaki pozisyonu ne olursa olsun sağlayan yan kafa hava yastıkları, bu yüksek sonucun elde edilmesine katkıda bulunan başlıca unsurlar.

Aracın ters dönmesi riskinin algılanması durumunda, fişek teknolojisiyle harekete geçen gizli güvenlik barları, bu amaçla güçlendirilmiş cam direkleri ile birlikte birkaç milisaniye içinde bir yolcu koruma hücresi oluşturuyor.

308 CC’nin geliştirilmesi sürecinde çocuklar da unutulmadı. Çocuk güvenliği konusunda alınan 3 yıldız, 308 CC’yi katı kriterlere sahip bu kategoride de en üst konuma yerleştiriyor.

Böylece, 308 CC, Peugeot’nun aktif güvenlik konusundaki köklü bilgi birikimine eklenen gerçek kaza araştırmalarından kaynaklanan deneyimi ile elde ettiği sıra dışı güvenlik seviyesinden tamamen yararlanıyor ve Peugeot’nun en yüksek not olan 5 yıldız alan 8. modeli oluyor.

Kusursuz bir tasarım ve donanım seçimini tamamlayan bu üstünlüklere sahip olan 308 CC 2009 yılının bahar aylarında tam güvenlik içinde üstünü açmaya ve keşfedilmeye hazır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com