Gösterim: 991
Eklenme: 8 Haziran 2009
Saat: 14:17
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 308 CC

2000-2008 yılları arasında 650 bin adetten fazla satış gerçekleştirdiği 206 CC, 207 CC ve 307 CC modelleri ile Peugeot, coupe cabriolet pazarında dünya liderliğini elinde bulunduruyor. Bu başarı doğrultusunda tasarlanan 308 CC, hem coupe hem de cabriolet konfigürasyonda son derece akıcı stili ile dikkat çekiyor. 308 CC’nin kusursuz hatları, büyüleyici ışık oyunları yaratan formlarla vurgulanıyor. Öncelikle yolcularının keyfi için düşünülmüş olan 308 CC, günlük yaşamda da otomobil kullanımını keyifli hale getiriyor.

Özgün karakterli, güçlü, güvenli ve dinamik 308 CC, dört mevsim cabriolet zevkini yaşatan ve dört koltuklu cabriolet segmentinde ilk defa sunulan Airwave Neck Heating System (boyun ısıtıcı sistem) ile farklılaşıyor. EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek not olan 5 yıldız alan 308 CC de ESP ve otomatik takla barları (güvenlik barları), yine segmentinde bir ilk olan ön koltuklara entegre kafa hava yastıkları ile beraber standart olarak sunuluyor.

Bir cabriolet araçta olması gereken tüm sürüş dinamiklerini en mükemmel şekilde barındıran 308 CC, tüm yolcularına titreşimsiz, dengeli, rüzgar korumalı üstün bir sürüş ve akustik konfor sağlıyor. 308 CC, geniş iç hacmi, benzersiz iç mekan tasarımı, cömert diz ve dirsek mesafesi sunan 4 koltuklu oturma düzeni, kaliteli malzeme ve işçilik kullanımı ile her mevsim cabriolet zevkini ulaşılabilir hale getiriyor.

Haziran ayında, ÖTV avantajı kapsamında Türkiye pazarına sunulan 308 CC’nin 1.6 THP 140 bg motor ile donatılmış otomatik şanzımanlı ve zengin donanımlı Feline versiyonu 57 bin 990 TL’lik özel fiyatı ile dikkat çekiyor. 1.6 VTi 120 bg manuel vitesli versiyonun ise önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına sunulması planlanıyor.

Güçlü karakterli estetik

Kromajlı bir çıta otomobilin ince uzun profilini daha da belirginleştiriyor. 308 CC, gündüz ve gece orijinal bir imza oluşturan kırmızı ışık perdesi teknolojisinin kullanıldığı göz alıcı kırmızı LED’li stop lambaları ve kaslı yapısıyla fark ediliyor.

İç mekanda otomobilin güçlü ve özgün kişiliği hissediliyor. Özgün kabin tasarımı hatchback versiyondan ayırt ediliyor ve  “Grand Tourisme” sınıfına ait prestijli coupe modeller dünyasını yansıtıyor.

Entegre koltuk başlıklarıyla ön koltuklar, Airwave Neck Heating System’den yayılan sıcak havanın geçmesi için bir bölüm içeriyor. Bu özgün tasarımın tekrarlandığı arka koltuklar da bir cabriolet için şaşırtıcı genişlikte bir oturma alanı sunuyor.

Kapıların iç tasarımı hem dinamizmi, hem de sağlamlığı ifade ediyor. Sportif direksiyon, özel tasarımlı gösterge paneli ve siyah lake kaplamalı orta konsol şık iç ambiyansı tamamlıyor.

CC modellere özgü bir dünya

Öncelikle yolcularının keyfi için düşünülmüş olan 308 CC, günlük yaşamda otomobil kullanımını keyifli hale getiriyor. Tamamen otomatik açılır tavan, 20 saniyelik açılma ve kapanma süresi içinde dinamik bir coupe ya da zarif bir cabriolet kullanma olanağı sunuyor.

Dört gerçek koltuklu bir coupe cabriolet olan 308 CC, eşsiz genişlikte bir oturma alanı sunuyor. 308 CC etkin sürüş özellikleriyle de sürücüsüne büyük bir kullanım keyfi sağlıyor. Geniş tekerlek izleri, alçak oturma konumu, bu model için özel olarak geliştirilmiş yüksek performanslı yürür aksamı, 308 CC’ye mükemmel bir potansiyel sağlarken, sürücüye de tam güvenlik içinde yüksek bir sürüş keyfi sunuyor.

« 5 yıldızlı » bir coupe cabriolet

Euro NCAP tarafından yapılan yandan ve önden çarpışma testlerinde 37 tam not üzerinden aldığı 36 puan toplamıyla, Peugeot 308 CC sağlam tasarımını ve içinde bulunan yolcular için en üst düzeyde koruma sağladığını kanıtladı. 308 CC, yolcuları koruma konusunda Peugeot markasının Euro NCAP « 5 yıldız »lılar kulübüne giren 8. modeli oldu.

Bu sonuç, Peugeot 308 CC’nin EuroNCAP testlerinin başlangıcından bugüne dek erişilmiş en iyi 10 sonuç arasında yer edinmesini ve yetişkin yolcuların korunması konusunda pazarın en iyi coupe cabriolet modeli ünvanını almasını sağlıyor.

Peugeot 308 CC, 308 platformunun yüksek güvenlik düzeyinden ve aynı zamanda bu sınıfta Peugeot’nun üretim ve teknik anlamdaki deneyim ve bilgi birikiminden yararlanıyor.

Peugeot 308’in kasa yapısı yan ve ön çarpışmalarda meydana gelen enerjiyi özellikle “üçlü ön kuvvet yolu” sayesinde ortadan kaldırıyor. 308 CC, bu şiddetteki darbelere dayanmak üzere geniş ölçülerde tasarlandı. Yan göğüs/basen hava yastığı bulunan ön koltuklarla yenilikçi ve akıllı tutma sistemleri ve dünyada ilk olarak kullanılan vücudun tüm hayati bölümlerinin etkin şekilde korunmasını darbe anındaki pozisyonu ne olursa olsun sağlayan ön koltuklara entegre kafa hava yastıkları, bu yüksek sonucun elde edilmesine katkıda bulunan başlıca unsurlar.

Aracın ters dönmesi riskinin algılanması durumunda, fişek teknolojisiyle harekete geçen gizli güvenlik barları, bu amaçla güçlendirilmiş cam direkleri ile birlikte birkaç milisaniye içinde bir yolcu koruma hücresi oluşturuyor.

Gerçek huzur duygusu

308 CC, coupe konfigürasyonunda, iç mekandaki rahatlığın vazgeçilmez bir tamamlayıcısı olarak, rekabet ortamında fark yaratan kalitede bir akustik konfor sunuyor. Peugeot 308 CC, koruyucu mimarisi, stratejisini cabriolet siluetine adapte eden akıllı klima sistemi, ısıtmalı koltukları, rüzgar kesici “windstop” ekipmanı ve ön koltuk başlıklarına yerleştirilen sıcaklık/debi, yön ayarlı gerçek bir sıcak hava koruması oluşturan sıra dışı Airwave Neck Heating System’in birlikte yarattığı etkiyle, yolcularına benzersiz konfor ve keyif düzeyi sunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com