Gösterim: 1.037
Eklenme: 26 Haziran 2009
Saat: 14:32
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 407

2008 Ekim ayında Türkiye pazarına sunulan yeni Peugeot 407 daha da fazla cazibe yaratacak özellikler ile güçlendirilmişti. Son derece dinamik bir tasarıma sahip olan 407, zarafet, sağlamlık ve algılanan kalite düzeyi daha da yükseltilerek yenilenmişti.

407 sadece iç mekan konforu ve donanımlar (ön park sensörü, yeni telematik sistemler) açısından değil teknik açıdan da geliştirildi. Sürüş keyfini daha da arttıran birçok teknik gelişmeden yararlanan yeni 407, 1.6 HDi FAP 80 kW (110 bg) versiyonlarında artık karma parkurda sadece 4,9 l/100 km yakıt tüketimi ve 129 g’lık CO2 salımı sergiliyor. Ayrıca şehir dışında 4,1 l/100 km yakıt tüketimi ile kendi segmenti için rekor sayılabilecek bir değere imza atıyor.

Yeni 407 kendi segmenti içinde tüm benzinli ve dizel araçlar arasında en düşük yakıt tüketimi ve en düşük CO2 egzoz salımına sahip araç olma özelliğini taşıyor. Bu yeni versiyon, Peugeot’nun çevre duyarlılığına destek olmak adına 2009 yılı başından itibaren sunduğu 1.000 TL tutarında Blue Lion ek fiyat avantajından da faydalanıyor. Peugeot 407 1.6 HDi FAP versiyonu 47 bin 690 TL kampanyalı fiyat ile Türkiye pazarına sunuldu.

Tüketimi azaltarak sürüş keyfini artıran teknolojik altyapı

407 1.6 litre HDi FAP’ta elektro-hidrolik direksiyon sisteminin kullanılması öncelikle aracın çevreye saygı konusundaki performansına katkıda bulunuyor. Aracın süratine, direksiyonun dönme hızına ve direksiyon hidroliğinin sıcaklığına bağlı olarak değişen direksiyon desteği, bir hidro-elektrik pompa grubu (GEP) ile kontrol ediliyor.

Böylece, 407 ürün gamının 2.0 HDi versiyonlarında da kullanılan bu direksiyon sistemi, klasik hidrolik direksiyonlara kıyasla yakıt tüketiminin minimize edilmesini sağlıyor.

Ayrıca, direksiyon destek sistemi tarafından uygulanan gücün sürekli adaptasyonu sayesinde, en üst düzeyde direksiyon hassasiyeti ve mükemmel bir direksiyon tepkisi sağlanırken sürücünün düşük hızdaki manevraları da kolaylaştırılıyor.

Diğer kilit faktör olarak egzoz salımının belirgin oranda azaltılması için bu 1.6 litre HDi motor bloğu üzerinde yeni ve önemli bir kalibrasyon çalışması gerçekleştirildi.

Öte yandan, 407’de artık sürtünmenin önemli ölçüde azaltılmasına katkıda bulunan Michelin Energy Saver serisine dahil, yeni 205/60 R16 H lastikler kullanılmaya başlandı.

129 g/km’lik CO2 salımı sağlanırken vites oranlarında, performans seviyelerinde ve hızlanma değerlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olması da ayrıca önemli bir başarıdır. Böylece bu yenilenen özellikleri ile 407’nin sunduğu avantajlar daha da arttırıldı. Segmentinde onu rakiplerinden ayıran prestijli ve çekici estetiği dışında, her zaman yüksek düzeyde kalan 2. el değeri, güvenirliği ve rekabetçi bakım maliyetleri ile 407 ayrıca mükemmel yol tutuş özellikleri ve aktif güvenlik, sürüş keyfi ve yüksek konfor düzeyi arasında sunduğu eşsiz dengeyle büyük beğeni kazanmaya devam ediyor.

407 Blue Lion

Peugeot, 2009 yılının başından itibaren, CO2 emisyonu 130 gr/km’ye eşit veya daha düşük olan, aynı zamanda %95 oranında geri dönüşüme uygun ve sadece ISO 14001 onaylı bir fabrikada üretilmiş olan Blue Lion standartına uygun tüm modellerinde, çevre duyarlılığına destek olmak üzere 1.000 TL ek fiyat avantajı sunuyor. 407 1.6 HDi FAP versiyonu da bu avantajdan faydalanıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com