Gösterim: 773
Eklenme: 2 Mart 2010
Saat: 16:31
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot iOn

2010 yılı sonunda Batı Avrupa’da lansmanı yapılacak %100 elektrikli otomobili i0n ile Peugeot şehir içi ulaşım ve çevreye saygı gereksinimlerine somut ve erişilebilir bir yanıt getiriyor. Yenilikçi hizmetleriyle birlikte Peugeot i0n, 500€’dan düşük aylık leasing bedeli ile satışa sunulacak. Aylık kullanım maliyeti ise Batı Avrupa elektrik fiyatları baz alınarak 1,5 Euro olarak belirlendi.
Bu kapsamda Veolia ve Greenwheels ile 2 niyet mektubu imzalanması, Electric Vehicles for Advanced Cities isimli Avrupa projesine katılım ve 2 bin 500 bireysel müşteri ile temas ve veri tabanı ile Peugeot, elektrikli araç pazarında somut şekilde atağa geçiyor.
Peugeot i0n 6 saatte şarj oluyor ve 30 dakikada hızlı şarja da olanak sağlıyor.

Çevreye saygılı bir ulaşım
Dört kapısı, dört koltuğu, 3,48 m uzunluğu ve 4,50 m.lik dönüş yarıçapı ile %100 elektrikli i0n, 47 kW (64 hp) maksimum güç ve 180 Nm tork üretiyor. 130 km/s’lik maksimum hız, standart Avrupa yol koşullarında 130 km’lik uzun menzil, 220 V’luk klasik bir prizde altı saatte şarj olabilen lityum-ionlu batarya ve kapasitesinin %80’inin otuz dakikada şarj olmasını sağlayan hızlı şarj sistemi gibi teknik özellikleriyle günlük ulaşım gereksinimlerinin % 90’ını karşılayacak performans sunuyor.
Bu özellikler, « sıfır emisyonlu » bu şehir otomobiline, içten yanmalı motorlu küçük bir otomobil ile karşılaştırılabilir çok yönlü bir kullanım kolaylığı sağlıyor.
i0n’un çevreye saygısı, kompaktlığı, güvenliği ve kullanım kolaylığı büyük dikkat çekiyor. Ayrıca araç yenilikçi hizmetlere de sahip olacak.

Erişilebilir ulaşım: Peugeot, gelişmekte olan elektrikli araçlar pazarında hızlı start aldı.
Brüksel Otomobil Fuarı vesilesiyle, Peugeot elektrikli araç satışı ve ulaşım hizmetlerinin geliştirilmesi amacıyla Avrupa’da faaliyet gösteren Veolia ve Greenwheels şirketleri ile iki niyet mektubu imzaladı.
Ayrıca, bugün itibariyle 20’den fazla Avrupa Büyükşehir belediyesi ile çok sayıda ülkenin otomobil üreticisi ve elektrik üretim ve dağıtım kurumlarını bünyesinde toplayan bir konsorsiyum olan Avrupa EVA projesine (Electric Vehicles for Advanced Cities-İleri Şehirler için Elektrikli Araçlar) girmek için bir işbirliği anlaşması imzalandı.
2 bin 500 binek araç müşterisini içeren veri tabanı ile güçlenen müşteri ilişkileri çerçevesinde Peugeot bugün gelişmekte olan elektrikli araç pazarına hızlı bir giriş yapıyor.

Elektrikli araçların kullanım ve bakım maliyetleri termik araçlarınkinden daha düşük olduğundan, Peugeot bugün itibariyle 500€’dan daha düşük minimum aylık leasing bedeli ile elektrikli araçlara rekabetçi ve uygun koşullarda erişim olanağı sunarak, bu tür araçların ticarileştirilmesinde yeni bir dönem başlatıyor.
Farklı müşteri ihtiyaçlarına uyarlanmış diğer ürünler de bu ilk ticari ürün ve hizmet arzını tamamlayacak.

Peugeot
Peugeot, binek ve ticari araçlarıyla, scooter’larıyla, bisikletleriyle ve geniş hizmet arzıyla, global bir ulaşım yelpazesi sunan tek markadır. 10.000 satış ve servis noktası ile 160 ülkede faaliyet gösteren Peugeot, dünyanın her yerinde etkinlik ile heyecanı bir araya getiriyor. 2009 yılında, Peugeot tüm dünyada toplam 1.842.000 otomobil satarak satışta 1. Fransız markası ve genel sıralamada 10. otomobil markası oldu. Dünyada satılan Peugeot’ların %50’si 140 g’ın altında CO2 yayıyor. 200 yıllık yaratıcılık deneyiminden güç alan Peugeot, 2010 yılında, tasarım çizgilerini, görsel kimliğini yeniliyor, ulaşım çözümleri yelpazesini tamamlıyor ve uluslararası pazarlardaki iddiasını sürdürüyor. Marka, RCZ’i, %100 elektrikli aracı i0n’u, Çin’de ve Latin Amerika’da yeni modelleri piyasaya sürerek ve ayrıca Avrupa’da yenilikçi ulaşım hizmetleri sistemi Mu by Peugeot’yu hayata geçirerek büyümeye devam ediyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com