Gösterim: 789
Eklenme: 1 Temmuz 2010
Saat: 17:05
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot iOn

Çevre konusunda Peugeot’nun öncülüğünün sembolü olan 4 kapılı, 4 kişilik, sıfır salımlı iOn, 2009 yılı sonunda satışa sunulacağının açıklanmasından bu yana, İnternet yoluyla 6000’in üzerinde bireysel müşteriden ön sipariş aldı. Elektrikli araç pazarındaki bu atak aynı zamanda bugün itibariyle, birçok Avrupa ülkesinde ulaşım, enerji şirketleri, araç kiralama ve otomobil paylaşım şirketleri ile imzalanan 15 niyet mektubu ile de kendini gösteriyor.

3,48’lik uzunluğu ve 1,47’lik genişliği ile kompakt boyutları ve 4,50’lik dönüş yarı çapı iOn’u şehir ortamına mükemmel uyum sağlayan bir otomobil haline getiriyor. 47 kW’lık bir güç (64 bg) ve 180 Nm’lik bir tork sergileyen iOn, özellikle 125 km/s azami hızı ve Avrupa yol standartlarında 150 kilometrelik menzili sayesinde, şehir içinde ve şehir dışındaki günlük kullanımların % 90’ını karşılayan bir performans sunuyor. Lityum-iyon batarya, 220 V’luk klasik bir prizde 6 saatte ya da bir hızlı şarj noktasında kapasitesinin % 80’i oranında 30 dakikada şarj edilebiliyor.

Peugeot otomobilin çevreye bıraktığı izleri azaltmak için atakta

Peugeot’nun çevre konusundaki liderliği, günümüzde Blue Lion imzasıyla simgelenen bir gerçek haline gelmiştir. Her model ve enerji modunda daha düşük CO2salımlı versiyonlarıyla ayırt edilen bu amblem, bugün itibariyle ürün gamının 56 farklı modeline verilmiş bulunuyor.

Önümüzdeki aylarda, Peugeot, gerçek teknolojik atılım oluşturacak iki yeni modeliyle bu alandaki öncülüğünü arttırarak sürdürecek. Böylece, iOn Batı Avrupa’da 2010 yılı sonunda satışa sunulacak ilk elektrikli otomobil olurken, 3008 HYbrid4 ise 2011 yılının ilkbaharında ticarileştirilecek ilk Dizel hibrid otomobil olacak ve % 35 daha düşük yakıt tüketimi ve CO2 salımı sergileyecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com