Gösterim: 967
Eklenme: 10 Ekim 2008
Saat: 13:03
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot RCZ

Auto Show 2008 Peugeot Standı, yenilikler, dinamizm ve çevre ekonomisi olmak üzere 3 farklı konseptten oluşuyor. Biri konsept otomobil 308 RC Z olmak üzere 22 farklı otomobilin sergileneceği Peugeot Standı’nda düzenlenecek aktivitelere ve yeni modellere ziyaretçilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Geniş ürün gamı ile çok farklı müşteri beklentilerine ve ihtiyaçlarına hitap eden Peugeot, 1,600 m²lik standında tüm ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatacak.

Sürüş zevki ve Peugeot tasarımının bileşimi olan konsept otomobil 308 RC Z standın dinamizm bölümünün yıldızı olacak. Sürüş zevkine yoğunlaşan 308 RC Z, heyecan verici tasarımı ile birçok kişinin kalbini kazanacak. Bu coupe otomobilde, modern, özgün ve orantılı tasarım 160 kW (218 bg) güç üreten 1.6 litre THP motor ile birleşiyor. 280 Nm’lik torku (turbo basıncının geçici olarak yükseltilmesiyle 300 Nm), her türlü durumda mükemmel bir esneklik ve canlılık sunuyor.

Dinamizm konsepti çerçevesinde sergilenen diğer yeni Peugeot modeli olan 407 Coupe, Auto Show 2008’in en popüler modellerinden biri olacak. Çarpıcı tasarımıyla bir devrim yaratan 406 Coupe’nin genlerini bünyesinde barındıran 407 Coupe, dinamik otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Peugeot’nun uzmanlık alanlarından biri olan dinamizm unsurunu ön plana çıkaran 308 GT ve 207 RC Le Mans Özel Seri modelleri de Peugeot Standı’nın bu bölümünü zenginleştiren diğer modeller olacaklar. Ayrıca “RC Line by irmscher” özel seri uygulamaları Peugeot modellerinin dinamizmini ön plana çıkartıyor.

Peugeot Standı’nda sergilenecek olan 4007 ile Peugeot, 4×4 sınıfına gösterişli bir giriş yapıyor. Mitsubishi ile ortak geliştirilen Peugeot 4007, 2.2 litre HDI güçlü motoru, konfor seviyesi, çekiş sistemi ve SUV segmentine uygun yüksek donanım seviyesi ile dikkat çekiyor.

Yenilik bölümünün bir diğer modeli ise 308 SW Panoramic. 308 modeli ile orta sınıf otomobillerin referansı haline gelen Peugeot, bu özelliğini 1.68 m2 açılır cam bir tavan sayesinde iç mekanda mükemmel seviyede aydınlık sunan SW Panoramic konsepti ile pekiştiriyor. Kalitesi ile Almanya’da “Altın Direksiyon” ödülü alan 308’in yeni gövde tipi olan 308 SW Panoramic, standart olarak sunulan sıradışı cam tavanı ve modüler yapısı ile her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Ailelerin çözüm ortağı arka bağımsız modüler koltukları, tam 2.149 litrelik mükemmel bagaj hacmi ile düşük yükleme eşiği, zengin donanım seviyesi, hem ekonomik hem de çevreci 1.6 litre HDI motoru ve yeni 6 ileri manuel şanzımanı ile 308 SW Panoramic Türk ailelerinin birinci tercihi olacak.

Çevre ekonomisi konsepti çerçevesinde Peugeot Standı’nda “Blue Lion” standartları ön plana çıkarılacak. “Blue Lion” standardı, Peugeot’nun daha çevreci motorlar üretebilmek için teknolojik araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımların sonucunda oluşturuldu. Türkiye’de de bu konuda iddialı bir konumda bulunan Peugeot binek ürün gamı satışlarının %52’sini CO2 değeri 130 g/km ve altı olan motor seçenekleri oluşturuyor. Türkiye pazarına sunulan tüm 107 modelleri bu kritere sahip iken, 207 modellerinin %67’si, 308 modellerinin ise %77’sinin CO2 emisyon değerleri 130 g/km ve altı. Bu bölümde, Blue Lion standartlarını barındıran ve Türkiye pazarının sevilen modelleri 107, 207 ve 308 sergilenecek.

Blue Lion standartlarında ISO 14001 onaylı fabrikalarda üretilen araçlar, %95 oranında yeniden dönüşüme elverişli, ayrıca bu araçlarda karbondioksit salınımı en fazla 130 gr/km oranında. Yakıt tüketimi ekonomisi sunan HDI FAP motorlu versiyonlar kullanım maliyetini de azaltıyor

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com