Gösterim: 1.116
Eklenme: 22 Haziran 2009
Saat: 14:20
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot 3008

Kompakt ve geniş hacimli bir crossover olan Peugeot 3008, sadece Peugeot ürün gamı içerisinde değil, mevcut otomobil pazarında yeni ve yenilikçi bir ürün arzı oluşturuyor. Peugeot 3008, konseptini ve bütün standartlarını Peugeot markasının, bilgi birikimi ve değerlerinden alıyor.
Geleneksel olmayan tarzı ve tasarım tercihleriyle yeni pazarlar kazanmaya yönelik tasarlanan Peugeot 3008 modern, pratik ve sürüş keyfi yüksek bir araç arayışında olan müşteri kesimlerine orijinal çözümlerle birlikte en üst seviyede çok amaçlı kullanım olanağı sunuyor. Güvenli, çok yönlü kullanıma uygun ve prestijli safkan bir crossover olan 3008, otomobil dünyasında yepyeni alanlar keşfediyor.

1.6 HDI 110 bg Auto6R dizel ve 1.6 VTi 120 bg benzinli motor seçenekleri ile 45.500 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlarla Türkiye pazarına sunulan Peugeot 3008’in crossover segmentinde, çevreye saygısı, 5 yıldızlı güvenliği, sürüş keyfi, Head-up Display ve Grip Control gibi teknolojik yenilikler ile yeni bir referans oluşturması hedefleniyor.

Crossover by Peugeot

Peugeot 3008, geniş hacimli ve çok kullanım amaçlı bir crossover olarak tasarlandı. Sadece Peugeot gamında değil, aynı zamanda tüm otomobil pazarında yeni ve yenilikçi bir ürün kavramını temsil ediyor.
3008, SUV, MPV hatta hatchback modeller gibi mevcut çok sayıda segment arasında yolların kesiştiği bir noktada konumlanıyor. Bu karışımın ürünü olarak anılan modellerin en güçlü yönlerini devralıyor ve çoğu zaman birbiriyle bağdaşmadığına hükmedilen « üst » düzey bir otomobildeki sürüş keyfi ve çevreye saygılı geliştirilmiş güçlü motorlar gibi bazı özelliklerin bir arada sunulmasını sağlayan Grip Control gibi çok sayıda yeni teknolojileri benimsiyor.
Tasarım özellikleriyle, yeni müşteri kitlelerine ulaşmak üzere tasarlanan 3008, modernlik, pratiklik, güven ve sürüş keyfi arayışındaki müşterilere orijinal çözümler ve maksimum ölçüde çok yönlü kullanım özellikleri sunuyor.

Mimarisi ve tasarımıyla tam bir crossover

3008’in mimarisi, eğimli ön ve yan camları, tek hacimli tasarımı, aşağı doğru da açılabilen SUV tipi bagaj kapağı, yüksek sürüş konumu gibi SUV dünyasından alınan farklı unsurları bir araya getirmeyi başardı. Aracın özgün tasarımı, bu farklı özelliklerin başarıyla birleştirilmesinden doğdu. Dengeli boyutları, dinamik ve güçlü çizgileri, aracın yenilikçiliği ile ilgili ipuçları veriyor.
Önde, Peugeot özellikleri aracın geniş boyutlarına uyarlanmak üzere yeniden yorumlanırken, arka bölümde özenle tasarlanan geniş yan panoları aracın görsel olarak yola oturmasını sağlıyor. Belli bir donanım düzeyinden itibaren, tamponlar hizasındaki özel kaplamalar olmak üzere araçta “off-road” çağrışımlı unsurlar da kullanıldı.

Peugeot 3008, yolcuların her biri için konfor, modülarite ve teknoloji sunan bir crossover

Aracın uçak kokpitlerini çağrıştıran geniş iç mekanında, prestijli ve ergonomik koltuklar dikkat çekiyor. Yolcular da geniş, son derece özenli ve konforlu bir iç mekanda yolculuk yapma keyfini yaşıyorlar. 1,60 m2’lik panoramik cam tavan, iç mekana daha fazla aydınlık ve görüş alanı kazandırıyor.

Araç Multiflex kabini, üç pozisyonlu hareketli bagaj döşemesi ve katlanabilen arka koltuk sırtlıkları sayesinde isteğe göre şekil değiştirebiliyor. Koltuk sırtlıkları yatırıldıkları ve ön yolcu koltuk sırtlığının tablet şekline dönüştürüldüğü zaman, 3008 bagajından kokpit paneline kadar tamamen düz bir zemin sunabiliyor. Böylece aracın yükleme hacmi bagajda sadece bagaj koruyucusu altında 512 litre iken, ön koltuk arkasına kadar 1.604 litreye kadar çıkartılabiliyor.
Araçtaki herkesin huzur ve güvenliğini daha da artırmak üzere, pazarda bir ilk oluşturan çok sayıda teknoloji sürücünün kullanımına standart veya opsiyonel olarak sunuluyor. Bu özellikler arasında hıza göre iki araç arasındaki güvenlik mesafesine uyulması konusunda uyarıda bulunan Mesafe Alarmı, uçaklarda kullanılan ve 3008’e uyarlanan head up ekranı, elektrikli otomatik park freni, rampada kalkış yardım sistemi sayılabilir.

Peugeot 3008, eşsiz sürüş keyfi ve akılcı güçlendirilmiş çekiş sistemiyle gerçek bir crossover

Markanın bilgi birikimi ve deneyimi ile kullanılan teknolojiler sayesinde 3008, üstün sürüş özellikleri sunuyor. “Yüksek” ve “geniş” bir araç için bu sonuç gerçek bir meydan okuma. 3008, crossover sınıfında sürüş keyfi ve aktif güvenlik yönlerinden yeni bir referans oluşturmayı hedefliyor. Mükemmel kasa sertliği ile güçlendirilmiş süspansiyonu, Mac-Pherson tipi bir ön takım ile esnek bir arka süspansiyon grubundan oluşuyor.
Sunulan bir diğer yenilik de, özel bir anti-patinaj fonksiyonu ile Kar & Çamur tipi lastiklerden oluşan güçlendirilmiş çekiş sistemi; bu sistem 3008’in iki ön tekerleğinin çekiş gücünün maksimize edilmesini sağlayarak, araca “off-road” özellikleri kazandırıyor. Grip Control sisteminde sürücünün, Standard, Kar, arazi (Çamur/ Toprak/ Islak zemin), Kum ve ESP off olmak üzere 5 farklı moda göre ayar yapabilmesini sağlayan bir ayar düğmesi bulunuyor.

Peugeot 3008, çevreye saygılı bir crossover

3008 projesinin başlangıcından itibaren, en yüksek çevre performansı arayışı önemli bir hedef olarak dikkate alındı. Bu amaçla aerodinamik yapı üzerinde özel çalışma yapıldı (Cx sadece 0,296), ağırlığı kontrol altında tutmak için yenilikçi çözümler uygulandı ve düşük yuvarlanma dirençli Michelin lastikleri (308 deneyiminden kaynaklanan) versiyonların çoğunda kullanıldı.
4000 d/d’da 110 bg güç üreten 1560 cm3 silindir hacimli partikül filtreli 1.6 HDi FAP 110 hp Auto6R 1750 d/d’da ürettiği 240 Nm tork ile canlı ve esnek bir kullanım sağlıyor.

Bu özelliklere değişken geometrili bir turbo-kompresör ve yüksek basınçlı bir direkt enjeksiyon sistemi (1600 Bar’a kadar) sayesinde ulaşılıyor. “Robotize” otomatik vites seçeneği Auto6R, debriyaj pedalının kaldırılmasını sağlıyor ve manuel veya otomatik modları ile klasik vites kutularına ekonomik bir alternatif oluşturuyor. Tepki gücü yüksek, hassas vites kutusu her an vites kolu veya direksiyonun arkasındaki paletler yardımıyla vites değiştirmeyi sağlıyor. Vitesleri otomatik olarak değiştirerek stressiz sürüş arayışında olan müşteri kitlesinin beklentilerine de cevap veriyor. Otomatik vites modunda, elektronik kumandası sayesinde vites değiştirme zamanını optimize ederek klasik bir vites kutusuna göre yakıtta kazanç sağlıyor. Sonuçta, bu çevreci motor performans ve sürüş maliyeti arasında muhteşem bir uzlaşma sağlıyor. Böylece, karma parkurda 4,9 l/100 km tüketiyor (130 g/km CO2 ).

Peugeot 3008, güvenli bir crossover

Euro NCAP testlerinde en yüksek not olan 5 yıldız alan 3008, her açıdan maksimum güvenlik sunuyor. Güvenlik, sürüş özellikleri yönünden saptanan yüksek hedeflerle güvence altına alınıyor. Ayrıca optimize edilmiş bir yapıya ve yüksek performanslı tutma sistemlerine dayanıyor.

Peugeot 3008, iddialı kalite hedefleri olan prestijli bir crossover

308’in lansmanından itibaren hayata geçirilen yüksek üretim ve test standartları ile artırılmış olan kalite kavramı, 3008’in tasarım, geliştirme ve üretimi aşamalarında titiz ve özenli çalışmalara konu oldu. Bu amaçla, aracın lansmanında kalitesini en üst seviyeye getirmek için verilerin toplanması amacıyla 3 000 000 kilometrelik önemli bir sürüş test planı uygulandı. Aynı şekilde, özellikle çok sayıda sıkı kalite kontrolleri üretimin her aşamasında hayata geçirildi. Üretim sürecinin her aşamasında en üst kalite düzeyini hedefleyen bu titiz çalışmaların 3008’in sağlamlığı, güvenilirliği ve bakım maliyetleri üzerinde de olumlu etkileri oldu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com