Gösterim: 1.164
Eklenme: 2 Eylül 2005
Saat: 13:26
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Vectra GTS

Uluslararası futbol hakemleri arasında en ünlü yüz sözkonusu olunca, aslında tek bir isim hemen öne çıkıyor: Pierluigi Collina. Bunun bir nedeni, uzun boylu İtalya’nın farklı görünüşü ve uzun yıllar boyunca dünyanın en iyi hakemi olarak tanınmasıdır. “Pierluigi Collina, olağanüstü ve sıra dışı bir hakemdir. İşte sırf bu nedenle yeni Opel Vectra için onayını kazandığımızdan dolayı çok mutluyuz. İşbirliğimizden önce İtalyan futbol sahnesinde yaşanan tartışmalar bizi pek kaygılandırmıyor” sözleri ile coşku ve sevincini dile getiren Adam Opel AG Avrupa Pazarlama Direktörü Alan Visser; “Bir hakem olarak Collina, her zaman herşeyi kontrol altında tutmak zorunda. Güncel Vectra reklâm kampanyasının sloganı da ‘Kontrolü ele geçir’. Çünkü orta – sınıf otomobilimizin yeni versiyonu, daha gelişmiş sürüş dinamikleri, güvenlik ve konfor için akıllı yenilikler ile donatıldı.”

Yeni Opel Vectra, en ileri teknoloji geniş motorlar serisi, ferah iç mekan ve konfor özellikleri ile gerçekten etkileyici bir otomobil. Geliştirilen IDS şasisi, her durumda sürüş konforu ve stabilite arasında optimum dengeyi garanti altına almaktadır. “Vectra’nın sürüş dinamikleri sistemleri, her durumda saniyeden daha kısa sürede karar ve tepki vermeyi sağlıyor – aynı sahadaki bir hakem gibi,” diyor Pierluigi Collina.

Eğitim döneminde işletme okuyan Collina, futbol hakemliğine bir bakıma şans eseri başladı. Okuldayken bir arkadaşı ona hakemlik kursuna katılmasını önerdi. İşte bu, olağanüstü bir kariyerin başlangıcıydı. Collina, dünya çapında defalarca zirveye çıkışları arasında ilkini, 1996 Atlanta Olimpiyatları’nın finalinde hakemlik yaparak yaşadı. O zamandan beri bütün uluslararası en büyük turnuvalarda önemli rol oynadı.

Alman futbol fanatikleri, Collina’yı özellikle 1999 Şampiyonlar Ligi’nin unutulmaz finalinden hatırlıyorlar. FC Bayern Munich’in Manchester United tarafından dramatik yenilgisinden sonra, Collina, büyük bir düş kırıklığı yaşayan Alman futbolcuları teselli etmişti.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com