Gösterim: 1.023
Eklenme: 11 Nisan 2005
Saat: 10:11
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
2004 Porsche 911 Carrera

YENİ AEROKİT CUP Yüksek süratlerde oluşan hava akımını azaltmak için tasarlanan yeni Aerokit Cup, başarılması imkansız olan hava akımı engelini aşıyor, maksimum dinamik sürüş keyfi yaşatıyor. Porsche 911 Carrera ve 911 Carrera S’e yüksek süratlerde çok daha stabil bir yapı kazandıran Aerokit Cup, etkin yol tutuşu sağlamasının yanı sıra otomobile sportif bir dış görünüm de veriyor.

Almanya’nın Stuttgart kentinde faaliyet gösteren dünyanın en başarılı spor otomobil markası Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, 911 Carrera ve 911 Carrera S modellerinin coupe karoser seçeneği için isteğe bağlı aksesuar olarak “Aerokit Cup“ı sunuyor. Otomobile sportif bir dış görünüm kazandırmanın yanı sıra çok daha etkin bir yol tutuşu da beraberinde getiren “Aerokit Cup”, motorsporlarında, yüksek süratlerde oluşan ve engellenmesi imkansız olan hava akımı engelini ortadan kaldırıyor. Otomobilin ön kısmına entegre edilen tampon altı spoylerinden, arka motor kaputunun üzerine yerleştirilen ek spoylerden ve büyük boyutlara sahip sabit bir arka kanattan oluşan bu aerodinamik paket, 911 Carrera ve 911 Carrera S’in coupe karoser seçeneğine çok daha dinamik sürüş özellikleri kazandırıyor. Boyutları artan ön tampon altı spoyleri ile arka spoylere rağmen standart 911 Carrera Coupe ve 911 Carrera S Coupe’nin rüzgar sürtünme kat sayısında herhangi bir değişiklik oluşmuyor.

“Aerokit Cup” ile ön aksta oluşan yol rüzgarının kaldırma kuvveti dengeleniyor ve arka aksta yine yol rüzgarı yardımıyla oluşan basınç arttırılarak otomobilin arka kısmının yere basması sağlanıyor. Bu aksesuarların yapısı Porsche ailesinin yarış otomobili yeni 911 GT3 Cup ile benzerlikler gösteriyor. Porsche, motorsporlarında başarılması imkansız gibi görüneni yeni “Aerokit Cup” ile başarıyor, yüksek süratlerde otomobile çok daha stabil bir yapı kazandırıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com