Gösterim: 914
Eklenme: 3 Mart 2005
Saat: 10:06
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Porsche Boxster

Porsche AG ‘nin 27 Kasım 2004te otomobil pazarında satışına başlamayı planladığı yeni Boxster 2.7 litrelik altı silindirli motorun gücü 240 beygir (176 kW), aynı anda sunulacak olan Boxster Sin performansı ise 260 beygirden (191 kW) 280 beygire (206 kW) çıkarılmış fakat motor hacmi yine 3.2 litre olarak kalmıştır.

Boxsterın sıfırdan 100 km/s hıza ulaşması için sadece 6.2 saniye gerekirken, Boxster S bunu 5.5 saniyede gerçekleştirmektedir. Boxster 256 km/s son hıza ulaşmakta ve AB standardına göre yakıt tüketimi 9.6 litre , Boxster S ise 268 km/s son hıza ulaşmakta ve ortalama yakıt tüketimi 10.4 litre ‘dir. Boxster, daha da fazla sürüş zevki sunarak ve aynı zamanda daha fazla aktif ve pasif güvenlik sağlayarak roadster sınıfındaki liderliğini pekiştirmeyi amaçlamaktadır. Daha büyük jantlar ve daha geniş dingiller gövdenin geliştirilmiş tasarımını net bir şekilde vurgulamaktadır. Yeni ön tasarım 911 serisi ile açık bir akrabalığı göstermekle birlikte yine de tipik Boxster yüzüne sahiptir, ön farlar ile sis farlarını içeren farların birbirinden ayrıldığı yeni far sistemi se yeniliklerden biridir. Yandan bakıldığında, arka dingilin önündeki büyük hava girişleri, belirgin kapı eşikleri, B sütunundan tavana geçişteki daha büyük cam ve daha büyük jantlar göze çarpmaktadır.

2.7 litrelik modelde ise artık 17 inç jantlar standart ve Boxster Ste de 18 inçlik jantlar bulunmaktadır. Yeni Boxsterda güç yeni bir beş vitesli düz şanzımanla aktarılırken S modelinde ise altı ileri vitesli yeni bir şanzıman bulunmaktadır. Vites değişiklikleri her iki modelde de değiştirilmiş ve şu anda vites kolunun hareketi belirgin bir şekilde daha kısaltılmıştır. Her iki araç da isteğe bağlı olarak beş vitesli Tiptronic S şanzımanla sipariş edilebilebilmektedir. Boxster, yan darbelere karşı yolcularını kafa hava yastıkları kullanarak koruyan ilk roadster olmuştur. Koltuk arkalığının yan tarafına gizlenen yan gövde hava yastığı ile birlikte bu hava yastığı kapının yan çerçevesinden çıkarak kafa için son derece yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com