Gösterim: 1.282
Eklenme: 30 Ocak 2004
Saat: 09:54
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Porsche Cayenne Turbo S

Porsche, SUV (Spor Arazi Araçları) model ailesine önceden planladığı gibi üçüncü modeli ekliyor. Sekiz silindirli Cayenne S ve Cayenne Turbo modellerine dünya çapında övgü ve yüksek satış kazandıran mükemmel sürüş özellikleri, güvenlik ve arazi performansı sadece “Cayenne” olarak isimlendirilecek yeni modelde de sunuluyor.

Cayenne S ve Cayenne Turbo gibi Cayenne V6 da mükemmel performans ve sürüş özelliklerine sahip. Silindir başına dört supaplı motorun gücü 250 HP /6,000 d/d; en yüksek tork ise 2,500 ile 5,500 d/d arasında 310 Nm. Ama bu torkun 300 Nmsi 2,000 d/dden 5,500 d/dye kadar sunuluyor. Cayennein bu modeli sıfırdan 100 km/s hıza 9.1 saniyede ulaşıyor ve son hızı da 214 km/s. V6 modelinde yeni altı ileri vitesli düz şanzıman yeni bir destek sistemiyle birlikte standart olarak sunuluyor. “Porsche Drive Off Assistant” (Porsche Kalkış Yardımcısı) ya da kısaca PDOA, sürücünün yokuşta kalkış yapmasına yardım ediyor ve frenleri otomatik olarak uygulayarak aracın geriye kaymasını önlüyor. Sürücü debriyajı bıraktığında sistem fren basıncını azaltıyor ve Cayenne güvenli bir şekilde hareket edebiliyor.

Altı silindirli Cayenne ayrıca daha önce sekiz silindirli motorlarda sunulan akıllı “Porsche Çekiş Yönetimi” (PTM) gibi teknik özelliklere de sahip. Standart çalışma biçiminde, PTM motor gücünü 62/38 oranında arka ve ön tekerlekler arasında dağıtıyor ama lastiğin yol tutuşuna bağlı olarak, elektronik kontrollü merkezi diferansiyel yoluyla, kullanılabilir torkun yüzde 100üne kadarı ön ya da arka tekerleklere gönderilebiliyor. PTM, Cayennein uzunlamasına ve yanlamasına hareketini aktif bir şekilde etkiliyor. Sürüş durumuna bağlı olarak daha dinamik bir denge ya da daha atak kullanım sunuyor. Bu sürüş yardımcısı standart “Porsche Stability Management” (Porsche Denge Yönetimi) sistemine sürekli bağlı en ileri teknolojiye sahip elektronik bir sistem tarafından kontrol ediliyor. Bu da üstün bir performans ve yüksek düzeyde sürüş güvenliği sağlıyor ve mükemmel arazi yetenekleriyle tamamlanıyor. Altı silindirli model Cayenne S ve Cayenne Turbo ile aynı 3500 kglık azami römork ağırlığına sahip. 250 HP’lik Cayennede kendisi yükselen ve sürüş yüksekliği ayarlanabilen havalı süspansiyon, “Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi” (PASM) değişken amortisör sistemiyle birlikte isteğe bağlı olarak sunuluyor. Ocak ayı sonu itibari ile Etiler’deki Porsche merkezinde Porsche severler ile buluşan Cayenne V6’lar 97,000.- Euro dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com