Gösterim: 962
Eklenme: 22 Ocak 2008
Saat: 18:01
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Prius

Ardarda üç yıldır 1.4-1.8 litre motor kategorisinde ödül kazanan 1.5 litre Hybrid Synergy Drive® benzinli motor, Toyota Prius’taki kullanımıyla “En İyi Yakıt Tasarrufu” kategorisinde de ödüle layık görüldü. Hybrid Synergy Drive®, 2004 yılında ikinci nesil Prius’la piyasaya sürüldüğünden bu yana her yıl bu iki kategoride birinciliği kazanıyor.
Her iki kategoride de rahatlıkla birinci gelen Hybrid Synergy Drive®, “üstün teknik başarısı” nedeniyle uluslararası jüriden övgüler aldı. Ayrıca, diğer jüri üyeleri de Hybrid Synergy Drive® sisteminin “gerçek hayatta yakıt tasarrufu” sağladığını belirttiler.

Toyota Motor Marketing Europe şirketinin Başkan Yardımcısı ve COO’su Thierry Dombreval, konuyla ilgili şunları söyledi: “Toyota, günümüzde otomobil üretiminde başı çeken güç aktarım teknolojisi Hybrid Synergy Drive® sistemine büyük önem vermektedir. Bu saygın jürinin de bizimle aynı fikirde olması sevindirici. Hibrid sistemimiz yakıt tasarrufu açısından gerçek hayatta işinize yarayacak avantajların yanı sıra herkesin yararına düşük emisyonlar sağlamaktadır.”

Rekor kırarak bu iki kategoride üç yıl art arda ödül kazanan Toyota Prius, iki nesil boyunca 11 ödül kazanarak başka bir rekora daha imza attı:

Toyota, 1997’den bu yana dünya genelinde 613.300 hibrid araç satışı gerçekleştirdi. Avrupa’da önemli ölçüde bir artış göstererek 2004 yılında 8.136 adetten 2005 yılında 18.886 adede ulaşan Prius satışlarının, bu yıl da %132’lik bir artışla 25.000’e ulaşması bekleniyor.
Ödüller hakkında
2006 Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri 29 ülkeden 61 adet otomotiv konusunda uzman gazeteciden oluşan bir jüri tarafından belirlendi.

1999’dan beri düzenlenen yarışmada piyasadaki en iyi motorlar ödüllendiriliyor. Birden fazla ülkede satışa sunulan araçlarda kullanılan tüm seri üretim motorlar bu yarışmaya katılmaya hak kazanıyor. Motorların boyut, yakıt ekonomisi ve peformans alanlarında ayrı ayrı değerlendirildiği toplam 12 kategori bulunuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com