Gösterim: 821
Eklenme: 16 Temmuz 2009
Saat: 14:34
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot RCZ

2007 yılının Eylül ayında düzenlenen son Frankfurt Otomobil Fuarı’nda, Peugeot tarafından dikkat çekici konsept otomobil 308 RCZ’in tanıtımı yapılmıştı. Gördüğü ilgi sonrasında, ticarileştirilmesine karar verilen RCZ, 2 yıl gibi kısa bir sürede geliştirildi. RCZ ismi, modelin Peugeot ürün gamındaki seçkin ve özel konumunu simgeliyor, çünkü ortada bir veya iki sıfır olan numaralandırma kullanılmayan ilk binek otomobil oldu. Eylül ayında düzenlenecek 63. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan RCZ’in 2010 yılı ilkbahar aylarında Avrupa pazarlarına sunulması planlanıyor.

308 RCZ konsept otomobilin, RCZ adı ile ticarileştirilmesi ve hayalden gerçeğe başarıyla geçebilmek için, gerçek bir kararlılık, gerçek bir cesaret ve fazlaca yaratıcılık gerekli oldu. Tasarımcı ve mühendisler aracın performansının ve özelliklerinin, dış tasarımının çağrıştırdığı beklentilerle uyumlu olması için bir arada çalıştılar. İlk amaç, kavramın tasarım ruhunun korunması oldu. Ancak böyle bir otomobilin üretimine ve satışına ilişkin bütün güçlüklerin oluşturduğu meydan okumaya rağmen, proje hedeflerinden daha da ileriye gidildi.

RCZ modeline son derece güçlü bir kişilik kazandırmak amacıyla sürüş hisleri ve üretim kalitesi adına çok iddialı hedefler saptandı. Yoğun heyecan sunan bu 2+2 kompakt coupe, özellikle zor beğenen ve otomobil keyfi konusunda uzman, modern bir müşteri kitlesine yönelik özel bir otomobil olarak tasarlandı.

RCZ ismi, modelin Peugeot ürün gamındaki seçkin ve özel konumunu simgeliyor, çünkü ortasında bir veya iki sıfır olan numaralandırma kullanılmayan ilk binek otomobil oldu. RCZ Peugeot markasının bütün değerlerinin örneği olarak konumlanıyor. Bu değerler asla değişmeyen, fakat her zaman modern kalan değerler, çünkü aralıksız olarak yeniden yorumlanıyor ve zamanla uyumlu kalıyorlar.

Projenin önündeki bir diğer sınav da bu yeni modelin özellikle kısa bir sürede geliştirilebilmesiydi. Konsept otomobilin sergilenmesinden sadece iki yıl sonra, 63. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda RCZ otomobil severlere tanıtılacak. Böylece kısa sürede geliştirme hedefine de ulaşılmış oldu.

Mevcut ekonomik koşullarda gerçek bir meydan okuma olan RCZ, 2010 yılının ilkbahar aylarında Avrupa pazarlarına sunulacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com