Gösterim: 948
Eklenme: 18 Şubat 2010
Saat: 12:23
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Renault Wind

Dünyada kendi televizyon kanalını kuran ilk marka olan Renault, böylece geniş kitleler nezdinde bilinirliğini daha da arttıracak. Markanın ve ürünlerinin vitrini olan Renault TV, son Renault modelleri hakkında bilgiler veriyor ve herkes için magazin ve eğlence programları sunuyor.

Renault TV geniş kitlelerin markaya olan tutkusunu canlı tutmayı amaçlıyor

1898 yılında doğuşundan bugüne kadar Renault, her zaman zamanının ilersinde ürün ve hizmetler sunmayı bildi. Yeni sloganı « Otomobili değiştiriyoruz. Hayatı değiştiriyoruz. » ile değişim süreci başlatan Renault, insanlara ve onların beklentilerine yakın olarak geleceğin sorunlarını aşmayı ve bunlara yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlıyor. Dünyaya açılan bir pencere olan Renault TV, üreticinin tarihi, ürünleri ve etkinlikleri için gerçek bir vitrin oluşturuyor. İnsanları eğlendirmeyi, bilgilendirmeyi ve hayal kurdurmayı amaçlıyor. Renault Dünya Pazarlama Direktörü Stephen Norman « Renault diğerleri gibi bir marka değildir: Herkesin çıkarına olacak yenilikler yapar. Renault gerçek ve günümüzde belki de tek « İnsana dönük » otomobil markasıdır. Mümkün olan en fazla sayıda insana Marka ile farklı bir ilişki biçimi sunan Renault TV, dijital dünyanın sınırlarını aşıyor» diyor.

Renault TV Mart 2009’da hizmete alınan www.renault.tv’nin başarısından yararlanıyor.

Giderek artan seyirci kitlesi ile, internet üzerinden Fransızca ve İngilizce yayın yapan Renault televizyon kanalı, web üzerinden video programları yayınlayan en iyi sitelerinkine eşdeğer, 15 dakikalık ortalama bir ziyaret süresi kaydediyor (örnek : BBC iplayer : 20 dakika). Renault Pazarlama İletişim Direktörü Patrick Fourniol « Renault, Sky, Canalsat ve Internet üzerinden kendi televizyon kanalını kuran ilk otomobil üreticisidir. Yaklaşık 30 milyon kişilik bir potansiyel izleyici kapasitesi ile, Renault TV hedef müşteri kitlemizi genişletmemiz için gerçek bir fırsat oluşturuyor» diyor.

Renault TV ve renault.tv müşterinin marka hakkındaki bilgisini arttırmayı hedefleyen Renault’nun pazarlama stratejisinin bir temel ekseninin hayata geçirilmesine olanak veriyor.

EKLER

İçerik

Renault TV, Canalsat ve Sky üzerinden, her gün 24 saat kaliteli televizyon programları yayınlıyor. Kanal, zengin ve özel program içerikleri yoluyla televizyon izleyicilerine tüm Renault dünyasını tanıtıyor.
– Son Renault modellerinin testleri veya şirket hakkında bilgi.
– Otomobil sporları ve özellikle World Series by Renault veya Formula 1 kulislerine giriş ile gösteri.
– Marka’nın büyük etkinliklerine özel erişim ile tutku.
– Renault arşivleri ile şirketin bir asırdan uzun tarihini anlatarak zaman içinde yolculuklar.
– Renault’yu günlük yaşamlarına sokan kişilerin portreleri ile gerçek yaşam öyküleri.
– Her akşam prime-time diliminde yayınlanan orijinal ve eğlenceli konseptlerle eğlence. Renault TV, ayrıca birçok ünlü kişi ile söyleşiler yapıyor:
– Aktör ve eski futbolcu Eric Cantona,
– Dünya artistik patinaj şampiyonu Gwendal Peizerat
– Rugby oyuncusu Benjamin Kaiser. –

– Renault TV ayrıca You Tube, Dailymotion, facebook ve itunes üzerinden de yayın yapıyor.

Program Örnekleri

Au volant (Direksiyonda) : Son Renault modellerinin testleri.

Les icônes Renault (Renault ikonları) : Markanın yıldız modellerinin efsanelerini anlatan bir program.

Un Siècle d’histoire automobile (Bir asırlık otomobil tarihi) : Renault arşivleri sayesinde, markanın bir asırlık tarihini yeniden yaşatan büyüleyici bir program.

Zoom : Televizyon izleyicilerine Renault’nun büyük etkinlik ve organizasyonlarına özel bir erişim olanağı sunan magazin programı (Uluslararası Cannes Film Festivali, Uluslararası Otomobil Fuarları, Kadınlar Forumu…).

Ma Renault et moi (Renault’m ve ben): Renault tutkunlarının portreleri.

Horizons (Ufuklar) : Renault’yu günlük yaşamlarına sokanların programı (Michel ve Augustin, Paris Roller, Les Pompiers de Paris (Paris itfaiyeleri), Taxi pour animaux (hayvanlar için taksi).

Les clés de l’innovation (Yeniliğin anahtarları) : Teknolojinin perde arkasının öğretici şekilde anlatıldığı program.

La tournée des Chefs (Şeflerin turnesi) : Yemek yapabilecekleri farklı malzemelerin arayışında olan iki şef Güney İngiltere yollarına çıkıyorlar. En iyi yemek bir jüri tarafından belirlenecek.

La clé (Anahtar) : Ödül olarak bir otomobil kazanılan orijinal bir eğlence programı. Bunun için, adayların bir bilgi yarışına katılmaları ve Renault Espace ile birtakım zorlukları aşmaları gerekiyor.

Surf break : Renault Koleos’larıyla üç sörfçünün maceralarını anlatan 4 bölümlük bir dizi.

İş ortakları

Publicis Entertainment : Publicis Entertainment, reklam, program üretimi ve yayınlanması arasındaki bağlantıyı gerçekleştirmek için kurulan Publicis Worldwide’ın bir yan şirketidir. Publicis Entertainment markalar için görsel ve işitsel programlar, video oyunları ve filmlerin içine ürünlerin yerleştirilmesi gibi yenilikçi iletişim sistemleri sunuyor.

RDF : RDF Media Group, tüm dünyada televizyon ve diğer medya kuruluşları için eğlence programları yapıyor ve dağıtıyor. 1993’te kurulan ve merkezi Londra’da olan RDF şirketi, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteriyor. RDF, İngiltere’deki en büyük bağımsız prodüksiyon ve dağıtım şirketlerinden biridir.

RDF programları çok sayıda ödül kazandı: BAFTAs, RTS, Montreux’de La Rose d’Or (Altın Gül) ve uluslararası Emmy ödülleri.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com