Gösterim: 8.540
Eklenme: 23 Ağustos 2012
Saat: 22:11
4.33 avg. rating (88% score) - 3 votes
Volkswagen Amarok Revo Technik

Alman pickupı Volkswagen Amarok’a Alman modifiye firması Revo Technik bir güçlendirme paketi hazırladı. Yazılımsal müdahale ile aracın standart olarak 163 beygir olan motor gücü 48 beygirlik artışla 211 beygire çıkartıldı. Ayrıca aracın hız limitörü de kaldırıldı.

Revo, Amarok için sunduğu performans paketini oluştururken uzun bir test sürecinden geçirmiş. Aracın devir aralıklarını, yol şartlarına verdiği tepkileri binlerce kilometre yol yaparak test etmiş. Ayrıca aracın bir güvenlik zaafiyeti vermemesi için hassas özen gösterilmiş.

Nihayetinde ortaya aracın maksimum gücünü 163’ten 211 beygire, Revo ölçümlerine göre 388 Nm olan standart tork değeri ise 442 Nm’ye çıkartılmış.

Chip tuning sayesinde Amarok’un daha az yakıt tüketeceği belirtiliyor. Çünkü araç aynı işi yapmak için daha düşük devire ihtiyaç duyuyor. Bu durumda da aracın tüketimi teorik olarak azalacak. Ayrıca kalkan hız limitörü sayesinde aracın maksimum hızı daha yüksek değerlere ulaşabilecek.

Piyasada ara beyin olarak bilinen Revo’nun hazırladığı chip tuning paketi araca çok kısa sürede monte edilebiliyor. Benzer şekilde kısa sürede sökülüp aracın standart performansına dönmesi sağlanabiliyor.

Yorumlar
  1. İbrahim dedi ki:

    Yeni son hızı kaç oldu acaba?

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com