Gösterim: 1.073
Eklenme: 5 Aralık 2005
Saat: 17:54
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından ilk defa sunulan Güvenlikte “En İyi Seçim” Altın Ödülü’nü [Top Safety Pick Gold Award], Saab 9-3 Sport Sedan kazandı.

Saab 9-3 Sport Sedan EuroNCAP çarpışma denemelerinde, araç içindekiler için sunduğu yüksek düzeyde koruma ve güvenlik ve aynı zamanda en iyi, beş yıldız derecesini alan araç olduğunu ortaya koymakta.

“Güvenlikte En Üstün Seçim – Altın Ödülü”, Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü testlerine dayanarak ön, yan ve arkadan çarpışmalarda araçta gidenler için en üstün koruma sağlayan otomobil tasarımlarını değerlendiren bir saygınlık simgesidir.

IIHS çarpışma testleri; “İyi” den “Zayıf”a kadar derecelendirmeleri ile, en üstün performansçılar için “İyi” ve “En İyi Seçim ” sonucunu vermektedir. 9-3 Sport Sedan, hem önden ve hem de yandan çarpışma testlerinde “En İyi Seçim ” derecesi kazandı.

IIHS önden darbe testi, deforme olabilir sabit bir bariyere karşı 40 mil/saat hızda, sürücünün tarafında % 40 dengeleme ile gerçekleştirildi.

Tam boyutta bir SUV aracı temsil etmek üzere deforme olabilir bir bariyer, yandan darbeye karşı korumacılığı ölçmek için, otomobilin sürücü tarafına karşı 31 mil/saat hızda ileriye doğru sürülerek itildi.

Arka-uç testi de, sabit duran bir otomobilin tam içine doğru girecek şekilde 20 mil/saat hızda arkadan darbenin simülasyonunu çıkartmaktadır. Bütün test süresi boyunca ön koltuk/kafalık performansı değerlendirilir. Saab 9-3 Sport Sedan, bu testte “iyi” derece almıştır.

Bu sonuçlar, Saab otomobillerinde güvenlik geliştirme alanında çalışan mühendislerin becerilerini ve kendilerini bu işe en ileri düzeyde adadıklarının kanıtıdır. Ancak, her zaman birinci öncelik Saab Gerçek-Yaşam Güvenliği stratejisinin uygulanması ile gerçek çarpışma durumlarında insanların korunmasıdır.

Saab Gerçek-Yaşam Güvenliği; gerçek yollar üzerinde gerçek çarpışma durumlarında neler olduğunu anlatabilmek için tasarlanan bilgisayar simülasyonları ve çarpışma testlerinin kullanılması ile ilgilidir. İsveç’teki yollarda Saab otomobilleri ile ilgili 6,100’den fazla gerçek-yaşam çarpışmalarını kapsayan veri-tabanı sonuçlarına dayanmaktadır.

Saab 9-3 ürün geliştirme programı sırasında, 9-3 Sport Sedan’ın yapısal tasarımı ve yolcu koruma sistemleri, tüketici ve yasal açıdan gerekli çarpışma testlerinde ve ayrıca yolcuları dikkate alan büyük sayıda firma-içi yapılandırmalarda değerlendirildi. Belirli hızlar ve yapılandırmalar menzilinde laboratuvarda ve dışarıda prototip testler gerçekleştirildi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com