Gösterim: 1.290
Eklenme: 24 Kasım 2006
Saat: 18:00
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Saab Aero X

Saab Aero X Konsept Otomobili, İngiltere’nin en eski otomobil dergisi olan Autocar tarafından ‘Yılın Konsept Otomobili’ ödüne layık görüldü. Saab Aero X, Londra’da yapılan ödül töreninde dinamik duruşu ile övgü alırken, tasarımcıları sürekli olarak onun uçak mirasından söz ettiler.

Ödülü veren Autocar editörü Chas Hallett şunları söyledi: “Aero X tanıdığımız Saab tasarım repliklerini alıyor ve bunların modern mimari anlayışına nasıl ekleneceğini ve 400bhp gücündeki bir süper-coupé’ye nasıl uygulanacağını gösteriyor.”

“Otomobil, orijinali kadar makul fakat bir o kadar da geleceği yansıtan bir dış görünüme ve iç mekan elemanlarına sahip. Ayrıca, bir otomobilin ön cam kolonları olmadan ne kadar güzel görünebileceğini gösteriyor.”

Bu ödülle Aero X, kazandığı zaferlere bir yenisini daha ekliyor. Bu konsept otomobil, bu yılın başlarında ilk kez Cenevre Motor Show’da teşhir edildiğinde, dünyanın en etkin dergilerinden biri olarak bilinen Amerikan dergisi Autoweek tarafından da ‘Show’un En İyi Otomobili’ ödülüyle onurlandırılmıştı.

General Motors Avrupa’nın Tasarım Direktörü Bryan Nesbitt “bu ödülle gurur duyuyoruz” diyor. “Saab Aero X bir konsept otomobilden çok daha fazla bir şey. Saab’da gelecekte izleyeceğimiz tasarım yönü hakkında ipuçları veriyor.”

Aero X, aynı zamanda, Saab’ın çevreci motor taahhüdünün de açık bir tanımı niteliğinde. Aero X’in görünümüne uyan bir performansa sahip olmasını sağlamak için, bu konsept otomobil, tamamen saf E100 biyoetanol ile çalışabilen 400bhp turbo bir V6 BioPower motora sahip. Tasarım konusunda ise, otomobilin şanzımanı Saab’ın geleceğinin altında yatan güçlü bir ipucu.

Saab Automobile Şirket Müdürü Jan Åke Jonsson, “Bu şekilde onurlandırılmaktan son derece mutluyuz” diyor, “Aero X markamızın özündeki kalitenin altı vurgulanan bir teyidi ve Autocar’ın bu otomobili Saab’ın gelecekteki ürünlerinin bir esintisi olarak kabul ettiğini görmek bizi çok sevindirdi.”

İki yıldır GM Avrupa’nın tasarım ekibinin Autocar’ın ödülünü almasının sevincini yaşıyoruz. Geçen yıl da Opel Antara GTC ödüllendirilmişti.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com