Gösterim: 1.466
Eklenme: 26 Mayıs 2005
Saat: 19:28
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Focus 2005

Ford’un, dünyanın en büyük ve popüler futbol organizasyonlarından biri olan Şampiyonlar Ligi’ne kurulduğundan bu yana sponsor olması ve Final karşılaşmasının Türkiye’de oynanması nedeniyle, Ford Otosan da bir dizi etkinlikle Şampiyonlar Ligi Finali’ne renk kattı.

Ford Otosan’a teşekkür…
Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının İstanbul’da oynanması ve Ford’un bu organizasyonun ana sponsorlarından biri olması nedeniyle, aylar öncesinden yoğun bir program uygulayan Ford Otosan, UEFA yetkililerinin takdirini kazandı. Ford Otosan Pazarlama Satış Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, ‘Final karşılaşmasının İstanbul’da gerçekleştirileceğinin belirlendiği günden itibaren, Ford Otosan olarak gerekli planlama ve çalışmalara başladık. İstanbul Autoshow’la start verdiğimiz bu çalışmaların sonuçlarını da final gecesi aldık. Gerek organizasyon yetkilileri gerekse UEFA yöneticileri, çalışmalarımızdan dolayı teşekkürlerini ilettiler.’ dedi.

Spora yapılan yatırım, sonuç veriyor…
Ford’un, tüm dünyada ve Avrupa’da çeşitli spor dallarındaki organizasyonlarına sponsorluk bazındaki katılımının en bilinen örneğinin Şampiyonlar Ligi olduğunu belirten Aykut Özüner, ‘Bu büyük organizasyon, düzenlendiği yıldan bu yana Ford adıyla anılır oldu. Bu durumun yarattığı avantaj elbetteki, tüm pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de kendini gösterdi. Özellikle, futbolun çok sevildiği ülkemizde, ‘Hedef Futbol’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalara, etkinliklere ve kampanyalara katılımlar incelendiğinde, bunun ne denli doğru olduğu görülmektedir. Ford Otosan olarak, gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların, hedefe doğru hızlı bir şekilde ilerlediği düşüncesindeyiz.’ dedi.

Etkinlikler İstanbul AutoShow’da başladı…
Ford Otosan’ın Şampiyonlar Ligi Final karşılaşması etkinlikleriyle ilgili bilgi veren Ford Otosan Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, çalışmalara Kasım ayında gerçekleştirilen İstanbul Autoshow çerçevesinde düzenlenen ‘Bu aracın içinde kaç futbol topu var?’ kampanyası ile başladıklarını belirtti. Araç içerisindeki top sayısını doğru tahmin edenler arasında yapılan çekilişle belirlenen talihlilerden biri final macına bılet diğer katılımcılarda çeşitli hediyeler kazandılar. Futbol Cambazı Yeni Ford Focus…
Özellikle, düzenlendiği yıldan bu yana Ford’un da ana sponsorlarından bir olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi’nin final karşılaşmasının bu yıl İstanbul’da gerçekleştirilecek olması sebebiyle Ford Otosan’ın düzenlediği kampanya için hazırlanan reklam filmi son derece ilgi çekti; “Top Cambazı” isimli reklam filminde, Ford Rallye Sport Turkey Takım Direktörü ve Eski Avrupa Ralli Şampiyonu Serdar Bostancı, Yeni Ford Focus ile üstün bir performans sergiledi. Bu kampanyaya katılan 10 kişi final maçını seyretmeye hak kazandı.

Ford Avrupa yetkilileri ‘Ford’un En İyi Fabrikası’nı ziyaret etti…
Final karşılaşmasını izlemek amacıyla Ford Otosan’ın davetlisi olarak gelen Ford Avrupa yetkilileri, Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda gerçekleştirilen bir dizi etkinliğe de katıldı. Aralarında Ford Avrupa üst düzey yöneticilerinin ve VIP müşterilerinin bulunduğu davetliler, üst üste üç kez Ford’un En İyi Fabrikası seçilen Kocaeli Fabrikası’nı ve üretim ünitelerinde de incelemede bulundular.

UEFA yetkililerine Ford Otosan’dan filo…
Karşılaşmanın hazırlıklıkları için günler öncesinden İstanbul’a gelerek karargah kuran UEFA ve organizasyondan sorumlu firma yetkililerinin ve Ford Avrupa’dan gelen 800 den fazla misafirin ulaşımını sağlamak için son yıllarda araç kiralama sektöründe yapılan en özel filo satışını gerçekleştirdi. Intercity araç kiralama şirketi ile yapılan anlaşma ile 85 tanesi önden çekişli Ford Transit, 85 tanesi de otomobil olarak verildi. Transit araçların 40 tanesi Ford Otosan Kocaeli fabrikasında özel olarak üretildi. Deri döşeme ve orta masa ile dizayn edilen Transitler ile Ford Focus ; Focus C-Max ve Mondeo araçlar tüm organizasyon boyunca özel olarak yapılan giydirmeleriyle, Istanbul sokaklarına ayrı bir renk ve heyecan taşıdı.

Kampanya talihlileri karşılaşmayı tribünden izlediler…
Şampiyonlar Ligi’nin de resmi sponsoru olan Ford, 20 talihli müşterisini UEFA Şampiyonlar Ligi finaline götürdü. Ford Otosan yetkili satıcılarında yeni Focus’u test edenler arasında yapılan çekiliş sonucu belirlenen talihliler, 25 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Şampiyonlar Ligi Finali’ni tribünden izleme şansını elde ettiler. Ayrıca çekilişte belirlenen 25 kişi Sony PlayStation II, 25 kişi de Sony DSC-P73 dijital fotoğraf makinesi kazandı. Kampaya süresince, SMS gönderen ilk 500 kişi adidas mini futbol topu sahibi oldular.

Yıldız Çocukları Ford Otosan’dan…
Her Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının açılış seremonisinin önemli bir parçası olan ve sporda kardeşliği temsil eden yıldızlı bayrak dalgalandırma kutlaması bu yılda göz doldurdu. Şampiyonlar liginin müziği eşliğinde final bayrağını bu yıl 12-16 yaş arasında 26 çocuk dlagalandırdı. Ford Otosan çalışanlarının çocukları arasında kura ile belirlenen çocuklar oldukça sıkı bir eğitimden geçirildiler. 2 gün süren hazırlık çalışmalarından sonra bir örnek giyinen çocuklar görevleri başarı ile yerine getirerek, final seremonisine renk kattılar.

Taksim Meydanı’nda futbol ziyafeti…
Ford Otosan, Şampiyonlar Ligi çerçevesine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirilğinde Taksim Meydanı’nda, sponsor firmaların katılımıyla düzenlenen etkinliklerde de göz doldurdu. 4 Yeni Ford Focus aracın da sergilendiği etkinlik alanında, futbolla ilgili bir çok yarışma da düzenlendi; Hız Topu, penaltı yarışması, top sektirme gibi eğlenceli yarışmalara katılanlar arasında başarılı olanlara sürpriz hediyeler de verildi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com