Gösterim: 1.704
Eklenme: 28 Ağustos 2006
Saat: 17:31
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Altea XL

· SEAT, ALTEA XL ile MPV segmentindeki ürün gamını genişletiyor.
· Altea XL, kalabalık aileler için hem geniş iç mekan hem üstün güvenlik özelliklerini birarada sunmakta.
· Maksimum 635 litreye varan bagaj hacmi ile rakipleri arasında lider.
· SEAT, ALTEA XL ile MPV segmentindeki ürün gamını genişletiyor.
· Altea XL, kalabalık aileler için hem geniş iç mekan hem üstün güvenlik özelliklerini birarada sunmakta.
· Maksimum 635 litreye varan bagaj hacmi ile rakipleri arasında lider.

SEAT, üstün teknoloji özelliklerine sahip yeni bir modelini piyasaya sürerek bu segmentteki ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor : SEAT Altea XL, Altea’ nın sahip olduğu sportif ve yenilikçi tarzı yanısıra, üstün güvenlik özellikleri, geniş iç mekanı ve yüksek bagaj kapasitesi ile aileler için ideal bir araç konumunda.

SEAT Altea XL, üstün iç mekan konforu ve Altea’ya nazaran daha geniş bagaj kapasitesiyle Altea’dan 18.7 cm daha uzun. Bu nedenle Altea’nın 409 litrelik bagaj kapasitesi, Altea XL’de 532 litreye yükseltildi; aynı zamanda arka koltukların 14 cm öne kaydırılabilmesi sayesinde 635 litreye kadar genişleyebilen bagaj hacmi ile, sınıfında bu anlamda lider konumda olacak.

Altea ile kıyaslandığında, Altea XL’in arka koltukları geriye doğru ekstra 2 cm daha çekilebilmekte. Bu özellik, arka yolculara fazladan bir bacak mesafesi avantajı sağlamakta. Altea XL’de arka koltukları öne arkaya kaydırma aralığı 16 cm’ye çıkartıldı.

Tasarım söz konusu olduğunda, Altea XL’ in bir aile aracı olduğunu daha iyi yansıtabilmek için aracın arka tasarımında yumuşatılan çizgiler, en belirgin modifikasyonlar arasında yer almakta. Arka kısımda bir bölümü bagaj kapağı üzerinde yer alan geniş arka farlar, göz alıcı bir tasarıma sahip. İki tavan rayının eklenmesi, aracın aile tipi karakterini daha da güçlendirmekte.

SEAT Altea XL’de, ön koltuk arkalarında bulunan katlanır masalar, aracın bagajındaki elektrik soketi ve kullanışlı bir bagaj gizleme perdesi dahil olmak üzere bir dizi fonksiyonel yeni özellik mevcut. Bu son özellik, yepyeni bir sistemin ilk sunumu: Altea XL’de geleneksel sabit bagaj gizleme perdesi yerine, bir dokunuşta çekilerek çıkartılan makaralı bir perde kullanılıyor.

Altea XL, iki benzinli ve iki dizel motor seçeneği ile piyasaya sürülecek. Benzinli motor seçenekleri: 1.6 lt 102 hp ve 2.0 lt FSI 150 hp ( yalnızca altı ileri vitesli tiptronic şanzıman ile ). Dizel motor seçenekleri: 1.9 lt TDI 105 hp, 2.0 lt TDI 140 hp

( opsiyonel olarak altı ileri vitesli DSG şanzıman ile). Bu motorlar, Reference, Stylance ve Sport-Up olmak üzere üç farklı donanım paketi ile sunulacak.

Yeni Altea XL, Avrupa çapındaki en kapsamlı üretim tesislerinden biri olan ve aynı zamanda Ibiza, Cordoba, Altea, Toledo ve Leon’u da üretmekte olan Martorell’deki SEAT fabrikasında üretilecek ve bu yıl sonu itibariyle Altea XL’in pazara sunulması hedefleniyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com