Gösterim: 962
Eklenme: 26 Aralık 2004
Saat: 14:47
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Altea

2003 yılında, “En İyi Konsept Otomobil” dalında ilk ödülünü alan Seat ALTEA, geçtiğimiz günlerde Alman “Autozeitung” Dergisi tarafından verilen “Auto Trophy 2004” ödülünü de müzesine götürerek, ödül sayısını beşe çıkarttı.

BİR YILI HENÜZ DOLMADI AMA SEAT ALTEA ÖDÜLE DOYMUYOR

2003 yılında, “En İyi Konsept Otomobil” dalında ilk ödülünü alan Seat ALTEA, geçtiğimiz günlerde Alman “Autozeitung” Dergisi tarafından verilen “Auto Trophy 2004” ödülünü de müzesine götürerek, ödül sayısını beşe çıkarttı.
Almanya’nın önde gelen otomotiv dergilerinden “Autozeitung” tarafından, kompakt tek hacimli otomobil sınıfında bu yıl 17’ncisi verilen Auto Trophy 2004 ödülüne layık görülen Seat Altea, çıkalı henüz bir yıl dolmamasına rağmen bu ödül ile müzesindeki ödül sayısını beşe çıkarttı.

25 kategoride toplam 360 aracın yer aldığı ve 84 bin okuyucunun  katılımıyla gerçekleşen yarışmada oyların çoğunluğunu toplayarak 1’nci olan Seat Altea, bu ödülü ile yeni bir devrin başlangıcına gerçek anlamda imza attı.

Yarışmayı gerçekleştiren Autozeitung Dergisi editörü Volker Koerdt’den ödülü alan Seat İspanya başkanı Dr. Andreas Schleef “Piyasaya çıkalı bir sene bile olmadan dünya çapında tam 5 ödül kazanan ve Seat’ın tarihinde yeni bir devrin başlangıcı olan Seat Altea ile ne kadar gurur duysak az” dedi.

2003 yılında Tasarımcılar (Avrupa) tarafından en iyi konsept otomobil olarak ilk ödülünü kazanan SEAT, 2’nci ödülünü ise “En İyinin En İyisi” kategorisiyle Nordrhein Westfalen (Almanya) Dizayn Merkezi tarafından almıştı. Üçüncü ödül İngiliz What Car dergisi ile The Caravan Club tarafından 22 yıldır düzenlenen “Best Towcar” ( En Güçlü Araç) ödülüydü. Bu ödülü ALTEA güçlü 140 hp. 2.0 TDI Sport versiyonu  ile kazandı. “Autonis” ödülünün hemen ardından gelen ” Auto Trophy 2004 “ ödülü Altea’nın kendi alanında uluslararası  başarısını fazlasıyla kanıtlamış oldu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com