Gösterim: 1.024
Eklenme: 1 Aralık 2004
Saat: 14:52
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Ibiza Cupra

İspanyol üreticinin en son modellerini Türk tüketicisiyle buluşturan SEAT, bu yıl Autoshow’da 16 otomobil sergiledi. Yeni bir devir başlatan modeli Altea ve ilk defa Autoshow’da gün yüzüne çıkan Yeni Toledo otomobil severlerlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

İspanyol üreticinin en son modellerini Türk tüketicisiyle buluşturan SEAT, bu yıl Autoshow’da 16 otomobil sergiledi. Yeni bir devir başlatan modeli Altea ve ilk defa Autoshow’da gün yüzüne çıkan Yeni Toledo otomobil severlerlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Bu yıl Autoshow’a; Paris Motorshow’da kullanılan standın bir benzeriyle katılan SEAT, İspanyol üreticinin en son modellerini Türk tüketicisiyle buluşturdu. 1.000 m2’lik stantta 16 otomobil sergileyen olan SEAT, özellikle gençlerin ve performanslı otomobillerden hoşlananların ilgisini çekecek  güçlü ve spor otomobillere standında yer verdi.

Kuşkusuz en göze batan model, adına yarışlar düzenlenen 225 hp’lik LEON CUPRA R. Otomobil, SEAT CUP TÜRKİYE yarışlarında kullanılan modelin bire bir cadde versiyonu. Spektaküler araç 0-100 km hıza sadece 6.9 saniyede ulaşıyor.

Öte yandan SEAT’ın yeni bir devir başlatan modeli Altea ve ilk kez Autoshow’da gün yüzüne çıkan Toledo; markanın tüm yeni görünüm özelliklerine sahip ve firmanın Audi Marka Grubuna dahil olmasından sonra tamamen Audi bünyesinde geliştirilen iki yeni modeli.  Altea; kompakt tek hacimli araçların özelliklerine yenilikçi ve kışkırtıcı tasarımı ile tüm SEAT modellerinin temel karakteristiği olan sportif karakter ve kullanımı ekleyen yeni bir araç konsepti olan MSV’nin (Multi Sports Vehicle = Çok Amaçlı Spor Araç) öncülüğünü yapıyor. Yeni Toledo ise sedan otomobillerin konfor ve rahatlığıyla, son dönemde tüketicilerin ilk tercihi olan çok yönlülük ve fonksiyonelliği tek potada birleştiriyor.

Diğer bir yenilik de Ibiza modelinin en güçlüsü CUPRA versiyonu. SEAT Sport tarafından hazırlanan ilk Ibiza olan Cupra’larda benzinli 1.8 20VT 180 hp ve SEAT tarihindeki en güçlü dizel olan 160 hp’lik 1.9 TDI motorlar görev alıyor. Şehir dışında sadece 4.5 litre mazot tüketen bu motor, 0-100 km hıza sadece 7.6 saniyede ulaşıyor.

SEAT’ın en çok satan modeli Cordoba ise özellikle ekonomiyi performansla birleştiren efsane TDI motorlarıyla kendini gösteriyor. Ekonomi profesörü 1.4 TDI 75 hp’lik versiyon şehir dışında 4.1 litre yakıt harcarken 195 Nm’lik yüksek tork değerine ise 2200 gibi alt devirlerde ulaşarak sürüş keyfini arttırıyor. En güçlü Cordoba ise yine bir dizel: 130 hp’lik 1.9 TDI. Yeni pompa enjektörlü bu motor ile 310 Nm’lik inanılmaz bir çekiş gücü sadece 1900 devir dakikada yakalanıyor. Otomobilin maksimum hızı ise 209 km/s.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com