Gösterim: 1.048
Eklenme: 12 Aralık 2008
Saat: 12:34
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Ibiza

İspanyol üretici SEAT’ın ödüllü modeli Ibiza ailesinin iki üyesine ödül; Ibiza Ecomotive ‘En Tutumlu Otomobil’, Ibiza SportCoupe ‘Yılın Genç Otomobili’ ve SEAT Ibiza ‘2009 Yılın Otomobili’.

Sportif, performanslı ve bir o kadar da ekonomik modelleriyle dikkat çeken SEAT, Ibiza ailesinin iki üyesinin aldığı ödüllerle bu özelliğini bir kez daha kanıtladı. Satışa sunulduğu Mayıs ayından bu yana, sportif tasarımı ve dinamik ruhuyla Almanya’da “Altın Direksiyon Ödülü”, Hollanda’nın otomobil kulübü ANWB’den “Compact Car of the Year” ve Autobest’in “Ecobest 2008” ödülleri olmak üzere birçok ödül kazanan Seat Ibiza, ‘2009 Yılın Otomobili’ ödülünü alırken, Ecomotive modeliyle dünyanın en tutumlu otomobili olarak büyük bir başarıya imza attı ve SportCoupe’yle de ‘2009 Yılın Genç Otomobili’ ödülünü kazandı.

Konfor ve sürüş performansından fedakarlık etmeden yakıtta tasarruf…
Geçtiğimiz aylarda Autobest jürisi tarafından ‘2008 En Çevreci” otomobil ödülünü alan ve bu başarısına ‘Yılın En Tutumlu Aracı’ ödülünü de ekleyen Ibiza Ecomotive, hafifletilmiş ve sert süspansiyonlara sahip bir otomobil olmasının yanısıra, sergilediği sürüş özellikleri ile rakiplerinin önüne geçebiliyor. 0’dan 100 km/s hıza ulaşmak için 12,9 saniye süreye ihtiyaç duyan Ibiza Ecomotive, bu değerle diğer versiyonlara göre 0,2 saniye daha çabuk hızlanıyor ve dahası 177 km/s ile 8 km/s daha yüksek bir maksimum hıza ulaşabiliyor. Ibiza Ecomotive, bu performansa karşılık yakıt ekonomisi değerleriyle de dikkat çekiyor. 3,7 lt/100 km, yani 98 gr/km gibi son derece iddialı bir değere sahip Ibiza Ecomotive, bu anlamda gerçek bir rekorun sahibi. Daha az yakıt tüketimine sahip Ibiza Ecomotive’de konfordan da bir kayıp sözkonusu değil; standart olarak sunulan donanımlar, beklentileri rahatlıkla karşılıyor.

Ibiza Ecomotive’in yakıt tüketiminde sağladığı bu başarının temelinde aerodinamik unsurlar yatıyor; arka cam üstü spoyleri, üzeri kaplanan ön panjur ve tekerleklerin önünde yer alan hava iletme kanalları sayesinde ortaya 0,2 lt/100 km’lik bir yakıt tasarrufu çıkıyor.

Gençlerin otomobili; Ibiza SportCoupe…
SEAT Ibiza SportCoupe de ailenin geleneğini bozmadı ve İspanya’da yayımlanan Car and Driver dergisi tarafından “Young Car of the Year 2009” ödülüne layık görüldü. Dergi tasarım, sportiflik, performans ve fiyat kriterlerini baz alarak okuyucu oylarıyla Ibiza SportCoupe modelini “Young Car of the Year 2009” ödülüne layık gördü.

Yarışmada özellikle tasarım anlayışıyla belirgin bir şekilde ön plana çıkan Ibiza SportCoupe, sportif ve dinamik hatlarıyla beğeni topladı ve 11 rakibini geride bırakmayı başardı. SEAT bu ödülü daha önce de 1997 yılında Ibiza II ve 2006 yılında Leon ile kazanma başarısı göstermişti.

İspanyol okuyucuların tercihi ‘Yılın Otomobili SEAT Ibiza’
İspanya’nın en önemli yayın gruplarından Prensa Ibérica’ya bağlı uzmanlık yayını Autofácil and La Vanguardia’nın 2002 yılından bu yana okuyucuları arasında gerçekleştirdiği yarışmanın 2009 yılı sonuçlarına göre SEAT Ibiza, yüzde 22.94 oranla ‘2009 Yılın Otomobili’ ünvanını elde etti.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com