Gösterim: 1.189
Eklenme: 13 Temmuz 2006
Saat: 17:19
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Leon FR

SEAT Leon ürün yelpazesi, en sportif ve dinamik tasarıma sahip Yeni Leon FR’ın eklenmesiyle genişliyor. Yeni Leon FR, Ağustos ayı başında Türkiye’de pazara sunulacak.

SEAT Leon ürün yelpazesi, en sportif ve dinamik tasarıma sahip Yeni Leon FR’ın eklenmesiyle genişliyor.

Yeni Leon FR, Ağustos ayı başında Türkiye’de pazara sunulacak.

Diğer Leon versiyonlarından daha farklı, daha göz alıcı

Modelin dış tasarımı, diğer Leon modellerinden çok daha fazlasına sahip olduğunu açıkça sergilemekte. Serinin diğer araçlarında kullanılanlardan daha geniş bir tampona sahip olmasının yanısıra, petekli ızgarası ile de geniş hava girişi sağlıyor. Siyah arka tamponu, Leon FR’ a sportif bir görünüm kazandırırken, gümüş renkli ikiz egzoz borusu ise oldukça göz alıyor.

Kapı aynalarının FR modellerinin bir klasiği olan gümüş renkli olduğu görülmekte. 18 inç özel tasarımlı alüminyum alaşım jantlar da, göz alıcı başka önemli bir özellik. Bu jantlar, arkasındaki etkileyici fren disklerinin net şekilde görülmesini sağlıyor.

Bu sportif anlayış, aracın içinde de sürdürülmüş; sürücülerin direksiyona geçtikleri anda eşsiz FR ambiyansına uyum sağlamaları için her bir parça en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. En önemli özellikler arasında, sırt kısımlarına FR logosu işlenmiş olan özel sportif koltuklar bulunmakta. Aracın yüksek performans kapasitesi göz önünde bulundurularak, koltuklar, yolculara en iyi destek sağlayacak şekilde ergonomik olarak tasarlanmış. Mikro delikli deri kaplama yan tutamakları bulunan direksiyon simidi ve vites kolu topuzu da, üzerlerinde bulunan FR logolarından anlaşılacağı gibi yalnızca bu modele özel. Son olarak, iç mekanın sportif havası, devir sayacında FR logosu bulunan ve genellikle siyah renk tercih edilen gösterge panelinde, beyaz arka fon kullanılarak perçinlenmiş.

SEAT’tan DSG şanzımanlı ilk benzinli motor

Yeni Leon FR, biri benzinli, biri de dizel olmak üzere iki motor seçeneğine sahip. 2.0 lt TFSI benzinli motor seçeneği maksimum 200 hp güç sunuyor. FSI direk enjeksiyon teknolojisine sahip bu dört silindirli 2.0 litrelik model, 1,800 ile 5,000 dev/dak arasında maksimum tork değeri olan 280 Nm’e ulaşmakta. Bu motorla çalıştırılan Leon, 229 km/s maksimum hıza ulaşıyor ve hızının 0’dan 100 km/saat’e çıkması 7.3 saniyede gerçekleşiyor. İlk kez benzinli bir SEAT’ta kullanılan DSG otomatik şanzıman, Leon FR’ın sürüş keyfini üst seviyelere çıkartan en önemli özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 2.0 lt TFSI modelde sunulan direksiyon simidi üzerindeki vites değiştirme kollarını içeren DSG şanzıman, bu sayede SEAT’ın başka bir ilke imza atmasını sağlıyor.

Dizel modele gelince, Leon FR da kullanılan 170 hp 2.0 lt TDI motor 4200 dev/dak’da maksimum 170 hp güce ulaşır, 8.2 saniyede 0’ dan 100 km/saat’e ulaşma özelliğine sahip.

Leon FR’de, hem dizel hem de benzinli modellerde en çok dikkat çeken özelliklerden birisi de motor sesi. FR’ın sportif imajını güçlendirmek için, yeni SEAT SOUND egzoz sistemi geliştirilmiş. Bu sistemin başlıca özelliği, motor sesinin güçlendirilmesi ve düşük devirlerde çok yüksek seviyede ses çıkarmaksızın gücün aracın hem içinde hem de dışında hissedilebilmesidir.

Yeni donanım özellikleri

Leon FR, donanım listesinde de çok sayıda ilke imza atıyor. Güvenlik konusunda, Gelişmiş Ön Aydınlatma Sistemine (AFS) sahip ikili zenon farlar kullanılıyor. AFS sistemi, farların yaydığı ışık hüzmesinin yönünü ayarlamak için araçtaki çeşitli devir ve hız sensörlerinden toplanan bilgileri kullanıyor ve sonuç olarak bütün koşullarda en iyi aydınlatmayı sağlıyor. Bunun yanı sıra Leon FR, serideki bütün diğer modellerle birlikte araca iPod’un entegre edilmesini sağlayan bir bağlantı ya da bir USB girişi vasıtasıyla, bütün USB hafıza cihazları ile MP3 çalarlar için özel bir bağlantı sağlama seçeneği sunuyor.

Ayrıca SEAT Leon FR’da Crono sarı adında çok özel yeni bir gövde rengi de kullanılmış. Bu çarpıcı renk, aracın sportif yapısını daha da fazla vurgulamakta.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com