Gösterim: 1.245
Eklenme: 22 Eylül 2006
Saat: 17:34
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Altea XL

· Leon Cupra da Altea XL ile birlikte ilk kez sunuluyor olacak
· Paris’teki SEAT standı, yeni bir tasarıma ev sahipliği yapacak
· Yelpazenin tümünde yeni navigasyon seçenekleri sunulacak
· Leon Cupra da Altea XL ile birlikte ilk kez sunuluyor olacak
· Paris’teki SEAT standı, yeni bir tasarıma ev sahipliği yapacak
· Yelpazenin tümünde yeni navigasyon seçenekleri sunulacak

SEAT, ürün yelpazesinin son üyesi olan yeni modeli Altea XL’in dünya prömiyerini 28 Eylül -15 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Paris Motor Show’da gerçekleştirecek.

SEAT Altea XL, başlangıcından bu yana SEAT Altea’nın tipik özelliği olan sportif ve yenilikçi tasarımı korumakta. Ancak bu yeni model, kendi sınıfında en üst seviyede güvenlik sağlamasının yanısıra, daha geniş iç mekan ve yük kapasitesine önem veren aileler için tasarlandı.

SEAT Altea XL’in Altea’dan 18,7 santimetre daha uzun olması, daha fazla iç mekan genişliği ve daha büyük bir bagaj hacmi sağlamakta. Altea 409 litre bagaj hacmi sunarken, Altea XL532 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Arka koltukları 14 santimetre öne kaydırıldığında, bagaj hacmi 635 litreye yükselen Altea XL, sınıfındaki en geniş bagaj hacmini sunmakta.

Tasarım söz konusu olduğunda, Altea XL’ in bir aile aracı olduğunu daha iyi yansıtabilmek için aracın arka tasarımında yumuşatılan çizgiler, en belirgin modifikasyonlar arasında yer almakta. Arka kısımda bir bölümü bagaj kapağı üzerinde yer alan geniş arka farlar, göz alıcı bir tasarıma sahip. İki tavan rayının eklenmesi, aracın aile tipi karakterini daha da güçlendirmekte.

Yeni Leon Cupra

Leon Cupra, Paris’te SEAT standındaki yeni ve çarpıcı diğer bir model olacak. Leon Cupra, bugüne kadarki en güçlü SEAT aracı olarak 247 km/saat maksimum hıza ulaşabilen, 240 hp maksimum motor gücüne sahip 2.0 lt TFSI bir motora sahip ve 0’dan 100 km hıza sadece 6,4 saniyede ulaşabilmekte.

Leon Cupra aynı zamanda belirgin bir sportif tasarıma sahip. Cupra versiyonların sembolu haline gelen ve Leon’ a oranla daha büyük tasarımlı tamponlar, göz alıcı 18 inç jantlar, parlak siyah yan aynalar ve oval çelik egzoz borusu en çarpıcı dış tasarım özellikleri arasında yeralmakta. İç tasarımda sportif koltuklar, eşsiz Cupra direksiyon simidi ile vites topuzu ve siyah iç mekan kaplaması ile sportiflik ön plana çıkartılmış.

SEAT standında Cupra’nın yanında, WTCC Dünya Touring Otomobil Şampiyonası’nda yarışan Leon modeli de, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Paris’te, SEAT yelpazesinin geri kalanı da yeni tasarlanan stantta sergilenecek. Cam ve çelik malzemelerin kullanıldığı 1.489 metrekarelik bu yeni stantta, siyah, gümüş ve kırmızı renkleri birarada kullanılarak SEAT modelleri için mümkün olan en iyi arka plan yaratılmış.

Ürün yelpazesinde yer alan yeni navigasyon seçenekleri

Paris’teki bir diğer yenilik de SEAT Leon, Altea, Altea XL ve Toledo’da sunulan yeni navigasyon seçenekleri. Tom Tom ile geliştirilen bu modeller, aracın ön göğsünde taşınabilir navigasyon cihazının yerleştirilebileceği bir bağlantı aparatı olan SEAT kitinin montajına imkan tanıyor.

Bu kit ergonomi, işlevsellik ve güvenlik anlamında belirgin avantajlar sunuyor. Tom Tom navigasyon cihazı, gösterge paneline sağlam bir şekilde monte edilen aparata bağlanıyor. Bağlantı yapıldığı zaman, navigasyon sistemi kullanıma hazır oluyor. Navigasyon talimatları aracın hoparlörlerinden duyulabilir ve bu esnada müzik sisteminin sesi otomatik olarak kısılıyor. Aynı durum navigasyon cihazındaki “hands-free Bluetooth” fonksiyonu için de geçerli. Ayrıca aparatından beslenen navigasyon cihazı kontak açıldığında otomatik olarak devreye girerek, diğer fonksiyonlar ile entegre oluyor.

Bu yeni özellik ile SEAT, opsiyonel ekipmanlar kataloğunda yer alan entegre sistemlere alternatif olarak, en yeni teknolojiye sahip taşınabilir navigasyon sistemini sunuyor. Bu ürün araç satın alındıktan daha sonra da satın alınıp araca monte edilebilir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com